3G Modemi Tüm Operatörlerde Kullanmak İçin [DC-Unlocker 2]

Cep telefonu ile ilgili herşey...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Resim

3G Modeminizi Tüm Hatlarda Kullanmak İçin [DC-Unlocker 2]

• 3G Modeminiz var paketinizden memnun değil misiniz?

• Daha uygun bir 3G paketine mi geçmek istiyorsunuz?

• 3G hizmeti veren operatörünüzü değiştirmek istiyorsunuz ancak modeminiz buna elvermiyor mu?

• 3G modeminizin SIM kilidini mi kırmak istiyorsunuz?

İşte tüm bu sorularınıza cevap olacak program! DC-Unlocker 2
ÜSTELİK TANITIMDA VERDİĞİMİZ LİNKTEKİ PROGRAMDA SINIRSIZ LİMİT MEVCUTTUR YANİ NORMALDE ÜCRETLİ YAPILAN BU İŞLEM TAMAMEN ÜCRETSİZDİR!

AVEA, Turkcell veya Vodafone'dan aldığınız 3G modemlerinin büyük bir kısmında bu modemi başka operatörlerde kullanmamanız için geliştirilmiş bir SIM Kilidi mevcuttur. Yani aslında tüm 3G modemlerinin işlevi aynıdır. Ancak telefon operatörleri uyguladıkları bu sim kilidi ile o modemi bi bakıma kendilerine özel hale getirmişlerdir. Bu sebepten dolayı AVEA'dan aldığınız modem AVEA hatlar dışında, Turkcell'den aldığınız modem Turkcell hatlar dışında ve Vodafon'dan aldığınız modem Vodafone hatlar dışında çalışmamaktadır.

Ama biz Köstebek Forum olarak bu konuyu çözmüş bulunmaktayız. Aşağıda tanıtacağımız SIM Kilit Kırma Programı sayesinde 3G modeminizin kilidini kolaylıkla kırıp başka hatlarda kullanabileceğiz.

3G MOBİLLERİN SİM KİLİTİNİ KIRMA YÖNTEMİ
1) Öncelikle bu adresten programı indirip kurmalısınız;

BURAYA TIKLA PROGRAMI İNDİR!!!

2) Daha sonra 3G Modeminizi içinde çalışmayan SIM kart içinde olacak şekilde bilgisayarınıza takınız. (Örneğin AVEA 3G modeminiz varsa içine Turkcell veya Vodafone sim kartı koyup çalıştırınız)

(NOT: Bu adımın öncesinde modeminizi çalışan sim kartınızla takıp, uygulamasını, driverini vs. yüklediğinizden emin olmalısınız.)

3) 3G Uygulaması tam olarak çalışır vaziyete gelince kapatınız ve az önce kurduğunuz DC-Unlocker programını çalıştırınız. Select Manufacturer: kısmından ZTE datacards olanı seçiniz. (Bu özellik modeminizin yazılımını yapan firmaya göre değişir, modemin sağını solunu okuyunuz mutlaka bu firma isimlerinden biri tarafından yapılmıştır. Şayet yazmıyorsa ya ZTE datacards olanı seçin ya da Huawei Datacards olanı seçin.)

4) Select model kısmından da _Auto detect (recommended)_ olanı seçerseniz cihazınızı otomatik tanıyacaktır. Cihazınızın tam modelini bilmiyorsanız bu ayarı ellemeyiniz. Hatta biliyorsanız bile ellemenizi önermem çünkü otomatik tanıma da portları da otomatik bulacaktır.

5) Daha sonra büyüteç resmine tıklıyoruz.

3), 4), ve 5) nolu maddelerin resmi;
Resim

6) SIM Lock Status kısmında Locked yazıyorsa 3G modeminizin SIM kilidi mevcuttur. Şayet Unlocked yazıyorsa SIM kilidi yoktur. Unlocked yazıyorsa hiç bir işlem yapmadan programı kapatıp modeminizi çıkarabilirsiniz çünkü SIM kilidi olmadığı için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak locked yazıyorsa işleme devam etmeliyiz.

7) Sağ menüde Unlocking kısmında Unlock kısmına tıklayınız ve programın SIM kilidinizi kırmasını bekleyiniz. Bu aşamada kesinlikle 3G modeminizi çıkarmayınız ve programı kapatmayınız.

8) Card successfully unlocked uyarısı aldığınızda işlem tamamdır.

6), 7), ve 8) nolu maddelerin resmi;
Resim

9) Artık 3G modeminizi tüm operatörlerin hatlarında kullanabilirsiniz. Tabii ki hangi operatörü kullanacaksanız o operatörün bilgilerini bilmek zorundasınız. Onu da operatörlerin sitelerinden veya müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz. Bulamazsanız burada yazın ben yardımcı olurum.

RESİMDEKİ ÖRNEKTE AVEA 3G MODEMDE VODAFONE HATTI ÇALIŞTIRILMIŞTIR!

Resim

GÜLE GÜLE KULLANINIZ!

:ok:Bu kaynak VSaBaH tarafından Köstebek Forum kullanıcıları için hazırlanmıştır. Kaynak belirtmeden kullanılması yasaktır.

Anahtar Kelimeler: 3G modemi tüm hatlarda çalıştırmak, sim lock unlocked ZTE MF 100, ZTE MF 110, ZTE MF 332, ZTE MF 616, ZTE MF 620, ZTE MF 622, ZTE MF 626, ZTE MF 627, ZTE MF 628, ZTE MF 632, ZTE MF 633, ZTE MF 636, ZTE MF 637, ZTE MF 662, ZTE MF 668, sim kilidini kırma, Huawei datacards, e serisi, d serisi, k serisi, E156 E155, E1550 E1552, E156G E160, E160G E161 E166,169 E169G, E170, E172, E176 E1762 E180 E182E E196 E226 E270,E800,E870 E880 EG162 E880 EG162 EG162G EG602 EG602G,
E271, E272, E510 E612 E618 E630 ,E620 E630+ E660 E660a,
VODAFONEK2540, K3515 , K3520, K3565, K3520, K3565

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
yesil_gsm
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen yesil_gsm »

Çok kalitei bi paylaşım olmuş kardeşim teşekkür ederim anlatımda çok iyi...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

yesil_gsm yazdı:Çok kalitei bi paylaşım olmuş kardeşim teşekkür ederim anlatımda çok iyi...

İşinize yaradığına sevindim arkadaşım :)
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
yesilkurba
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen yesilkurba »

VSaBaH, arkadasım bende mf637 modem var unlock ettım fakat drıver bulamıyorum avea da kullanacagım yardımcı olurmussun

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

yesilkurba yazdı:VSaBaH, arkadasım bende mf637 modem var unlock ettım fakat drıver bulamıyorum avea da kullanacagım yardımcı olurmussun

İşletim sisteminiz nedir arkadaşım bulmaya çalışırım...
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
yesilkurba
Acemi Üye
Acemi Üye

win 7 ve wp her ikiside var bendekı bu modemın dılı rusca ve tanımıyor karakterlerı yazı bolumlerınde ?????????? işaretleri var dil secenek bolumunu kurcalayarak buldum fakat rusca dılı var sadece modem uzerinde ''3G life :)'' seklinde yazı var modeli iset ''zte mf 637''

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

yesilkurba yazdı:win 7 ve wp her ikiside var bendekı bu modemın dılı rusca ve tanımıyor karakterlerı yazı bolumlerınde ?????????? işaretleri var dil secenek bolumunu kurcalayarak buldum fakat rusca dılı var sadece modem uzerinde ''3G life :)'' seklinde yazı var modeli iset ''zte mf 637''

???????? nerede çıkıyor? Bizim programda ne sorun verdi?
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
yesilkurba
Acemi Üye
Acemi Üye

VSaBaH yazdı:
yesilkurba yazdı:win 7 ve wp her ikiside var bendekı bu modemın dılı rusca ve tanımıyor karakterlerı yazı bolumlerınde ?????????? işaretleri var dil secenek bolumunu kurcalayarak buldum fakat rusca dılı var sadece modem uzerinde ''3G life :)'' seklinde yazı var modeli iset ''zte mf 637''

sizin program gayet basarılı bır sekılde calısıyor... xp yı desteklemıyor zte mf637 modem su an calıstırdım dılını ıngılızce yapabıldım..su lınktye drıverları mevcut

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Bunlarda indirme linkleri;

Alternatif:

arayan arkadasara duyurulur. yardımlar ıcın tesekkurler

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

yesilkurba yazdı:
VSaBaH yazdı:

sizin program gayet basarılı bır sekılde calısıyor... xp yı desteklemıyor zte mf637 modem su an calıstırdım dılını ıngılızce yapabıldım..su lınktye drıverları mevcut

arayan arkadasara duyurulur. yardımlar ıcın tesekkurler

Asıl biz size teşekkür ederiz. Çok sağolun...
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
Hykr0
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen Hykr0 »

hocam programın başka link yok mu?