öğrenci evleri nasıl olur....

Bu bölümümüzde gülmekten kırılacaksınız...
Kullanıcı avatarı
amsy
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

öğrenci evleri nasıl olur....

Mesaj gönderen amsy »

aramızda muhakkak üni. li öğrenci vardır.(bende dahil).kendinizi bulacağınıza eminim

Öğrenci evlerinin ilginç yanları...

· Her öğrenci evinde muhakkak 'nöbetçi sistemi' uygulanır ve günün nöbetçisi, resmi köle statüsünde kullanılır. Yemek sırasında en az elli kere mutfağa gönderilir.

· Evdekilerin temel gıda maddeleri yumurta ve patatestir. Bu ikisinin birleşiminden 12 çeşit yemek yapılabilir. Çay yemekten sonra değil, yemekle birlikte içilir.

· Her gece kesinlikle saçma sapan bir tartışma konusu açılır. (Düşünmüyorum o halde yok muyum yani? Dünya döndüğü için mi güzel? Attan inip eşşeğe binilir mi?)

· Her evin muhakkak suyu, çayı deviren bir sakarı vardır. Ha bi de işlerden kaytaran tembeli bulunmaktadır.

· Yemek yapmaya karar verilir ve yemek yapmaya başlandığında ek***ler ortaya çıkar, zamanla yarışarak yemek tamamlanır.

· Kesinlikle ama kesinlikle temiz çatal, kaşık, tava kalmayıncaya kadar bulaşıklar yıkanmaz.

· Her sabah derse geç kalınır ve öğle kalkıp okula yemek yemeğe gidilir. (Okulun yemeği ucuz olduğu için...)

· Sınav dönemlerinin favori cümlesi "bu gece yatmıycam ders çalışcam"dır. Gece yatılmaz ama ders de çalışılmaz.

· Evin duvarları vize-final tarihleri, ilginç sözler, nöbetçi listesi, harcama listesi gibi yazılı belgelerle süslüdür.

· Öğrenci evinin, öğrenci misafirleri de ek*** olmaz ve gelen misafire önce "bi kola al da içelim"diye başlanılan ısmarlatma olayına, iyice sövüşleninceye kadar devam edilir.

· Ev genelde bodrum ve giriş katta olduğundan, pencereden girilebilir özelliktedir. (Her ihtimale karşı bi pencere muhakkak içeriden kilitlenmeyerek açık bırakılır.) Dış kapı ise zaten kilitlenmez.

· Ev fertlerinin aşağı yukarı tamamı leyla gibidir, yani aşk trafiği yoğundur. Kimininki platoniktir, kafayı yer ve yedirtir, kimi romantik takılır, şiirler ezberlenir, kimi ise akşam ansızın nişanlı olarak eve dönebilir.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Biz bunları şu an Yurtta bile yaşıyoruz seneye eve çıkacaz Allah (cc.) yardımcımız olsun valla işimiz zor...

amsy biz dediğim gibi şu an yurtta kalıyoruz yemeğimiz hazırlanıyor temizliğimiz yapılıyor ama yine de bazen bizim oda çöplüğe dönüyor valla temizlemeye çalışıyorum ama bunu herkesin düşünmesi gerekir. Sükür aramızda sakar yok !!!

Bir de bizim eve çıktığımızı düşünsene o zaman belediye mühürler bizim evi çöp ev diye mahalleli ayağa kalkar... :protest:
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

geçen yılki kaldığım öğrenci evini hatırladım duygulandım yazılanların çoğu bizim evi tutuyo ama bizimkilerin hepsi dersane öğrencisiydi

Kullanıcı avatarı
amsy
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen amsy »

valla kardeşler o yaşadıklarınız kız-erkek evlerinin hepsinde aynı.bizim evde öyle.yakında apartmana taşacak valla.şikayet edecek diye korkuyorum....hepinize makarna ve yumurta kombinasyonlu günler..... :vomit: