Nasreddin Hoca-Noel Baba FARKLARI...

Bu bölümümüzde gülmekten kırılacaksınız...
Kullanıcı avatarı
Uyus
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Uyus »

1. Noel Baba, yılbaşına doğru gündeme gelen bir "dönem" figürüdür... Nasreddin Hoca, yılın her günü yıldızdır!...

2. Noel Baba, 'bütün çocuklara karşılıksız armağan verme' gibi ütopik, imkansız bir fikrin kolpa kahramanıdır... Nasreddin Hoca,
parayı ver düdüğü çal dürüstlüğüyle sahici ve realist bir kimsedir..

3. Noel Baba, çam ağaçlarının toplu katliamında başrol oynar... Nasreddin Hoca, sadece bindiği dalı keser, zararı daha ziyade kendinedir.

4. Noel Baba maddecidir, nesneler sayesinde ün yapmıştır... Nasreddin Hoca, paraya çevrilemeyecek bir zenginlik kaynağıdır, ruhu ve zekâyı besler...

5. Noel Baba, geyiklerin çektiği kızakla,üstelik bir de uçarak,itici bir sürrealite içindedir... Nasreddin Hoca,eşeğine ters binerek reel ortamda sürreallik gösterdiği için daha çarpıcıdır...

6. Noel Baba aslen Antalya çıkışlıdır fakat asimile olmuştur,doğum yerini meraklısı bilir... Nasreddin Hoca sonsuza kadar Akşehir'in evlâdıdır...

7. Noel Baba,herhangi bir babalığını göremediğimiz bir "baba"dır... Nasreddin Hoca, hepimizin hocasıdır!!

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

Yahu niye bu forumda benden başka düzeltme yapan yok...
Neden hep ben kötü oluyorum?

-Nasrettin Hoca kırşehir doğumludur... Mezarı akşehirdedir... Sivrihisarllılar sivrihisarlı olduğunu iddia etmektedir... Elbette gerçeği allah bilir....

Gerisine pek bişiy diyemiyeceğim...

Paylaşımın için teşekkürler Uyus....

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Re: Nasreddin Hoca-Noel Baba FARKLARI...

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

paylaşım için teşekkülrer
emeğine sağlık =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Re: Nasreddin Hoca-Noel Baba FARKLARI...

Mesaj gönderen Veda »

Uyus yazdı:Nasreddin Hoca-Noel Baba FARKLARI...

2. Noel Baba, 'bütün çocuklara karşılıksız armağan verme' gibi ütopik, imkansız bir fikrin kolpa kahramanıdır... Nasreddin Hoca,
parayı ver düdüğü çal dürüstlüğüyle sahici ve realist bir kimsedir..

3. Noel Baba, çam ağaçlarının toplu katliamında başrol oynar... Nasreddin Hoca, sadece bindiği dalı keser, zararı daha ziyade kendinedir.

Bunlar çok hoş olmuş.

Bu arada...
Ne yani Nasreddin Hoca Kırşehirli mi?
Hemşeri miyim onla?
Ben ilk defa duyuyorum ama... :yuh: :yuh: