Biraz Gülmek İsteyenler Buyrun =)

Bu bölümümüzde gülmekten kırılacaksınız...
Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Biraz Gülmek İsteyenler Buyrun =)

Mesaj gönderen dikenüstünde »

BİRAZ GÜLELİM.......

Adam eczaneye gelmiş :
-Sizde asetilsalisilik asit var mı? Eczacı adama dönmüş :
-Yani aspirin istiyorsunuz değil mi ?
-Evet evet, şu meledin adını bir türlü ezberleyemedim de.

--------------------------------------------------------------------------------

Hayvanat bahçesinde iki ahtapot kollarını birbirine sarmış, dolaşıyorlardı. Erkek ahtapot eğildi, hafif sesle dişi ahtapotun kulağına fısıldadı :
-Ne güzel bir gece, değil mi sevgilim?...Mehtap, yıldızlar, sen, ben...Ve bu güzel gecede seninle ikimiz böyle kol kola kol kola kol kola kol kola kol kola dolaşıyoruz.

--------------------------------------------------------------------------------

Çocuğun birisi bir gün babasına sorar :
-Baba ben nasıl dünyaya geldim, diye. Babasıca verecek cevap bulamayınca :
-Oğlum ben bir gün ekmek yiyordum, ekmek kırıntıları yere döküldü sabah kalktım baktım ki sen ordasın. Cevaba inanan çocuk ertesi gün yatarken yatağının altına ekmek kırıntıları koyuyor ve yatıyor ekmek kırıntılarına gelen karıncaları sabah kalktığında gören çocuk yatağın altındaki karıncalara eğilerek :
-Ben sizi öldürmesini biliyorum ama Baba yüreği işte dayanmıyor.

Mahkemede boşanma davası görülmekteydi. Yargıç kocaya sordu :
-Karınızın ailesini geçindirmek zorunda kalmaktan şikayetçisiniz, değil mi?
-Evet.
Yargıç :
-Bu aile kimlerden ibaret?
-Beş çocuktan yargıç bey.
-Babaları kim?
-Şey...Benim yargıç bey.

Adam akıllı şişman bir adam, bir müddet sözde rejim yapar. Zayıflayıp zayıflamadığını anlamak için bir tartı üzerine çıkınca, elektronik makin ada birazı belirir :
"Lütfen teker teker tartılınız"

-İnsanlarla balıklar aynı tabiata sahiptirler.
-Nereden biliyorsun?
-Ağızlarını açmadıkları müddetçe hiç birinin başı belaya girmez.

Otomobil nasıl olduysa yoldan çıktı, kenardaki yara doğru yuvarlandı. Beye birşey olmamıştı, ama kadın bayılmıştı. Bir başka arabadan tesadüfen bir doktor indi ve bayılan kadını ayıltmak için başladı yanaklarını tokatlamaya. Koca utanarak doktora sokuldu :
-Lütfen doktor bey, müsaade edin de ben tokatlıyım karımı... Böyle bir fırsatı tam 25 yıldır bekliyordum.

FBI Alman , Türk ve İngiliz arasında bir seçim yapacaktır. Alman'dan en kısa sürede en uzun hortumlu fili getirmelerini isterler. 5 dakika sonra fil gelir. Sıra İngiliz'de, FBI İngiliz'den de en uzun kuyruklu fareyi getirmesini ister, 5 dakika sonra fare de gelir. Sıra Türk'e gelir, Türk’ten bir zebra getirmesi istenir, aradan 1,2 saat geçer ve Türk bir fille gelir, FBI sorar zebra nerede diye. Türk :
-İyice bakarsanız görürsünüz, der. Herkes file bakar ve fil şöyle sayıklamaktadır :
-Ben Zebrayım, ben Zebrayım, ben Zebrayım.

Futbol maçı başlamadan önce iki takımdan birinin kaptanı, hakemi bir köşeye çekip :
-Hocam, der. Sen bizim takımın durumunu bilmezsin...
-Bu maçı bize kaybettirecek olursan, bizimkiler seni ne yapar bilir misin?
-Ne yapar?
-Seni parça parça ederler...
Hakem cevap verdi :
-Anlaşıldı, siz bu oyunda berabere kalacaksınız...
-Neden?
-Öteki, takımın kaptanı da bana aynı sözleri söyledi de ondan!...

İstanbul'un her şeyinin meşhur olması gibi sokaklarda başıboş gezen berduşları da meşhurdu. Bunlardan ikisi ayrı birer suçtan dolayı karakol nezaretinde bir araya gelince biri diğerine :
-Yahu, birader, sen nerede oturuyorsun bakayım? Deyince, o da :
-Ben hiç bir yerde oturmuyorum.
-Haaa!Seni bir yerden gözüm ısırıyordu. Demek ki komşuymuşuz.

Hanimin biri hizmetçisini çağırdı.
-Fatma, kızım görüyor musun, bu konsolun üstündeki toza ismimi yazabiliyorum...
Hizmetçi içini çekti :
-Ah hanım, bilgili olmak ne iyi şey...

Karısı lisan kursuna gitmek isteyen adam :
-Katiyen olmaz, diye karşı çıktı. Zaten bir dille kafamı yeteri kadar şişiriyorsun!...

Üç işletmeci ve üc mühendisin iş icabı trenle bir seyahate çıkmaları gerekir. Tren garına giderler. Üç işletmeci 3 bilet aldığı halde mühendisler tek bilet alır. İşletmeciler bunun sebebini sorduklarında
mühendisler :
-Bekleyin ve görun, derler.
Trene binerler ve tren hareket ettikten bir süre sonra üç mühendis kalkıp hep beraber trenin tuvaletine girerler. Biraz sonra kondüktör gelir ve üç işletmeciden üç bileti alır. Tuvaletin önünden geçerken kapıyı tıklatıp :
-Bilet lütfen, der.
Kapı açılır ve bir el bileti uzatır. İşletmeciler bunu görürler. Taktiği kapmışlardır. Dönüş yolculuğu için yine gara giderler. İşletmeciler bu sefer tek bilet almışlardır. Mühendisler ise hiç bilet almaz. İsletmeciler yine şaşırıp sebebini sorduklarında mühendisler yine bekleyip görmelerini söylerler. Bir sure sonra yolculuk başlar. Önce işletmeciler kalkıp bir tuvalete girer. Ardından da mühendisler karşısındaki tuvalete. Kondüktörün gelmesine yakın bir mühendis çıkıp karşı kapıyı tıklar ve :
-Bilet lütfen, der. Açılan kapıdan bir el bileti uzatır. Bileti alan mühendis diğer tuvalete geri girer!..

Tiyatroda, ünlü oyuncu rolü gereği uşaklarına bağırır :
-Atımı getirin!
O sırada münasebetsiz bir seyirci :
-Eşek olsa olmaz mı? diye seslenir. Oyuncu hiç istifini bozmaz :
-Hay hay! Buyurun beyefendi!...

4 tane zencinin her birinin cinden bir dilek dileme hakkı vardır.1. zenci cinden beyaz olmayı diler ve beyaz olur.2. zenci de beyaz olmayı diler ve cin onu da beyaza çevirir. 3. zenci de aynı şekilde. Bu arada 4. zenci kendi kendine kıs kıs gülmektedir. Ve 4. zenciye cin dileğini sorar :
-Ne istiyorsun.
Zenci :
-Bu 3 beyazın yeniden zenci olmasını istiyorum, der.

Yaşlıca bir kadın ishal olmuş. Eczaneye gidip bir ilaç almak istemiş. Ancak gittiği eczanedeki kalfa biraz dalgınca birisiymiş. İshal giderici yerine kadıncağıza yanlışlıkla müshil ilacı vermiş. Zavallı kadın ishalden bir an önce kurtulmak için hemen oracıkta ilacı içmiş ve eczaneden ayrılmış. Yolda bir genç kadına yaklaşıp o civarda bir eczane olup olmadığını sormuş. Kadın şöyle cevap vermiş :
-Var evladım var. Şu sarı çizgiyi takip et bulursun.

Adam seyahate çıkacak köpeğine söyler :
-Ben yokken eve birileri geliyor mu? Gözle, diye tembihler. Adam seyahatten döner ve köpeğine sorar :
-Birileri gelmişse hav de, içeride kalmışsa havhav de.
Köpek :
-Hav.
Adam :
-Çok kandımı?
Köpek :
-Havuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.

Memur müdüre gitti :
-İstifa ediyorum efendim, arkadaşlar benimle durmadan "şempanze maymun" diye alay ediyorlar, dedi.
-Olmaz, dedi müdür. Çalışkan ve dürüst bir memursunuz. Sizin dairenizi değiştireyim.
Birlikte şirketin çeşitli dairelerini gösteren büyük şemanın önüne geçtiler.
-Evet, hangi dalı seçiyorsunuz.
-Aşkolsun, dedi memur. Siz de mi müdür bey!

Bir ülkede bir bakan, kendisini gazetecilere hiç sevdirememişti. Ne yapsa makbule geçmiyor, basın her gün kendisiyle uğraşıyordu. Nihayet :
-Öyle bir şey yapayım ki, gazeteciler mat olsun, diye düşündü ve ilan etti :
-Pazar günü saat 10'da bakan denizin üzerinden yürüyerek geçecek.
Pazar sabahı saat 10'da tüm basın mensupları toplandılar orada. Bakan geldi ve elinde bastonuyla denizin üzerinde yürümeye başladı.Karşı kıyıya kadar da yürüdü geçti. Herkesin gözleri dehşetle açılmıştı.
Fakat ertesi günü tüm gazetelerde şu başlık okundu :
-Bakan yüzme bilmiyor!

Patron fabrikada personelini toplar ve onlara bir konuşma yapar.
-Arkadaşlar dün rakip fabrikayı gezdim. Gördüm ki onlarda personelin yarısı eşek gibi çalışıyor, diğer yarısı da miskin miskin pinekliyor. Çok şükür bizim fabrikada durum bunun tam tersi.

Genç kız arkadaşına dert yanıyordu :
-Hani o filimce, şişman, aksak ve çirkin adam vardı ya...
-Uzun zamandır birlikte çıktığın adam mı?
-Evet, o işte. Beni çok kötü oyuna getirdi.
-Niye, filimde mi oynatmadı?
-Ne oynatması yahu!Ne zamandır "ne zaman filim çekeceğiz" diye onu sıkıştırıyordum...
–Eeee !
-Ee si,en sonunda dayamadı:"Hadi kalk gidelim" dedi, beni Çapa Tıp Fakültesine götürdü.
-Allah, Allah!Hasta falan mı oldun?
-Yok canım. Meğerse adamın, işi röntgen filimi çekmekmiş.
Doktor, muayenehaneye ilk kez gelen hastadan 50 bin, sonraki muayenelerde 30 bin lira alıyordu. Bunu öğrenen Kayserili, muayeneye _12,15ilk gidisinde:
İste yine geldim doktor bey dedi.
Doktor soyunmasını söyledi. Muayene etti, ücretini aldı:
Salığınız düzeliyor. Ayni ilaçları kullanmaya devam edin!

Nasreddin Hoca'nin evine bir gün uç molla misafirliğe gelir. Ucu de birbirinden obur şeylermiş. Hoca ne yemek çıkarmışsa silip süpürmüşler.
kadar ki sahanlarda yemek bitince, bunu da "sünnettir" diye ekmekle iyice sıyırırlarmış.
Bu sırada odaya Hoca'nin oğlu girmiş. Mollalar Hoca'yi memnun etmek için:
Aman ne güzel çocuk...Adi ne bunun? diye sormuşlar.
Hoca:
Adi Farzdır, demiş.
Mollalar şaşırıp birbirlerine bakmışlar:
Bu ne biçim isim Hoca Efendi? demişler. Şimdiye kadar böyle bir isim hiç duymamıştık.
Hoca hemen tası gediğine koymuş:
Ya, sünnet diyeyim de onu da mi yiyesiniz?
Taksinin yokuşta frenleri patlamış, müthiş bir hızla aşağı iniyor. Kayseri'li müşteri bağırmış...
"Durdur su arabayı..."
Şoför panik içinde haykırmış...
"Durduramıyorum!.."
"O zaman taksimetreyi durdur hiç değilse!" demiş, Kayserili...

Temel uzun zamandir görmedigi arkadaşı Cemal'le Istanbul'da karsilasinca uşak nasilsun pakayum? - Iyiyum... - Çocuklarin nasildur? - Onlar da iyidur. - Peki karin nasildur? Temel böyle sorunca Cemal'in birden yüzü degisir...
Temel arkadaşının karisinin geçen yıl öldüğünü hatırlayıp hemen söyle der: - Yani hala ayni mezarda mi yatiyii? ----

Temel'in gazetesi Temel bir dağ başında oturuyormuş ve en büyük zevki günlük gazete okumakmış fakat tembelmiş ve gazete alabileceği tek yer oturduğu dağın eteğindeki bakkalmış.Bu is için hep Fadime’yi gönderirmiş. Fadime bir gün sıkılmış ve pazartesi günü 7 tane o günün gazetesinden almış. Ve pazartesi günü bir gazete verip diğerlerini saklamış. Ertesi gün Temel gazete isteyince dün aldığı gazetelerden birini ben çıkıyorum deyip islerini hallettikten sonra çıkarıp vermiş. Çarşamba günü yine Temel gazete istemiş Fadime yine islerini halledip temele gazeteyi vermiş. Perşembe günü yine Temel gazete istemiş Fadime yine vermiş. Aksama doğru Temel Fadime’yi çağırıp "Fadime" demiş. "Dünyada ne salak insanlar var;dört gündür ayni adam ayni yerdeki ağaca arabasını çarpıyor".

Feminist kongresinde amerikali kadin kursuye cikmis - ben cok iyi bir sirketin genel muduruyum, bir gun alisveris yapmaktan biktim ve kocama dedim ki bundan sonra alisverisi sen yapmalisin. Birinci gun yapmadi, ikinci gun yapmadi, ucuncu gun yapti. İngiliz kadin kursuye cikip, - ben uluslararası bir şirkette ust düzey yöneticiyim. Bir gun kocama dedim ki bulaşık islerine artık sen bakmalısın. Birinci gün yapmadı, ikinci gun yapmadı, üçüncü gün baktım yaptı. Fadime çıkmış kürsüye, ben de bir gün kocama dedim ki, ben bu çamaşır isinden bıktım, bundan sonra çamaşırları sen yıka. Birinci gün göremedim, ikinci gün göremedim, üçüncü gün gözüm yavaş yavaş görmeye başladı.

Yüzbasinin çok sevdigi ve güvendigi Onbasi Mehmet'in cezalandirdigi er, yüzbasinin karsisinda : -Komutanim benim bir sikayatim var. -Söyle. -Mehmet onbasi beni dögdi. -Git, ben onun cezasini veririm. -Ama yüzbasim; hem dögdi , hem sögdi. -Anladim, git cezasini veririm. -Anama babama laf etti. -Git cezasini veririz dedik ya. -Benim anam da yohtur, babam da yohtur. -Allah rahmet eylesin.Benim de öyle.Sen git anladim. -Ama yüzbasim, Mehmet onbasi benim anama da laf etti , babama da laf etti.Anam da yohtur, babam da yohtur.Anam da sensin, babam da sensin. Yüzbasi : -Derhal kos; çagir Mehmet Onbasi'yi buraya! dedi.
En son dikenüstünde tarafından 17 Tem 2008 [ 12:18 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
serife
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Re: Biraz Gülmek İsteyenler Buyrun =)

Mesaj gönderen serife »

Ben baya güldüm teşekkürler :heh: :heh:

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

Beğendiğine sevindim =)

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

:D Teşekkürler çok güzel.Ama kırmızıyla yazmasaydın daha iyi olurdu.Okurken zorluk çektim.

Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen göKhan. »

Çok güzeller Eline Sağlık :oley: :haha: =D>

Kullanıcı avatarı
büşra
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye