Köpek İş Görüşmesinde

Bu bölümümüzde gülmekten kırılacaksınız...
Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Köpek İş Görüşmesinde

Mesaj gönderen dikenüstünde »

KÖPEK İŞ GÖRÜŞMESİNDE
Bir köpek, yolda yürürken gözüne bir iş ilanı takılır. Adresi alır ve koşarak başvurmaya gider. Ofisten içeri girer, sekretere bakar, iş başvurusu için geldiğini anlatmaya çalışır. Sekreter gülerek yöneticiyi arar ve durumu anlatır. Yönetici köpeği odasına alır, şaşkınlıkla bakar. Köpek kendinden emin, sandalyeye zıplar ve oturur. Yönetici
• "Seni işe alamam. Bana daktilo yazabilecek biri gerekiyor" der.
Köpek sandalyeden aşağı atlar, daktilonun başına geçer ve hatasız bir yazı yazar. Sayfayı alır ve yöneticiye uzatır. Yöneticinin ağzı açık kalır ;
• "Ama bu yetmez, ben iyi bir bilgisayar kullanıcısı arıyorum ."
Köpek bu kez bilgisayarın başına oturur. Beş dakikalık mükemmel gösteriden sonra ilk oturduğu sandalyeye döner. Yönetici aklını kaçırmak üzeredir. Köpeği tepeden tırnağa inceler ;
• "Anlıyorum birçok özelliğin var ve gerçekten çok akıllı bir köpeksin. Ama sorun şu ki; ben sana bu işi veremem."
Köpek fırlar ve patisini ilanın üzerine koyar. İlanda "Her başvuranın eşit şansı vardır” yazılıdır. Yönetici;
• "Evet ama ilanda başvuranın yabancı dil bilmesi gerektiği de yazılı." der. Köpek sakince yöneticiye bakar ve cevap verir ;
• "Miyaav!".