İki Türkçe Öğretmeninin Aşkı

Bu bölümümüzde gülmekten kırılacaksınız...
Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

İki Türkçe Öğretmeninin Aşkı

Mesaj gönderen Veda »

İKİ TÜRKÇE ÖĞRETMENİNİN AŞKI

-Canım ben de senin aramanı bekliyordum ,gün boyu konuşamadık özledim seni
-Canım ben de seni özledim.Bugün okulda olan bir olayı anlatmak için sabırsızlanıyorum .Bizim meşhur Ali var ya o bugün sınavda...
-Bir dakika anlatmaya başlamadan önce bir şey söylemek istiyorum Nuricim. Niçin anlatımında cümle ve kelime vurgularını kullanmıyorsun? Bu anlatımını sığ yapıyor yani... Her zaman söyleyeyim diyorum yeri gelmişken söyleyeyim dedim. Senin iyiliğin için, anlatımının daha etkili olması için söyledim kızmıyorsun değil mi canım??
-Yoooo kırılmadım, iyiliğimi istiyorsun biliyorum. Ben de senin iyiliğini isterim bilirsin. Bu yüzden yeri gelmişken ben de söyleyeyim: Sen de mektuplarında ‘da’ bağlacını ayırmıyorsun birkaç kez gördüm. Ben de onları ek sandım düşündüm düşündüm bulunma anlamı yok. Dedim ki bunlar bağlaç
-Hiçte bile Nuri ben bağlaç olan ‘de’ leri hep ayırırım tamam mı? Gibilik anlamı katarsa ayrı, içinde anlamı katarsa bitişik yazılır yaaaa. Peki sana ne demeli mektuplarında çok ağır, ağdalı bir dil kullanıyorsun saf duru yazmıyorsun anlatımın anlaşılmıyor Ahmet Hamdi Tanpınar gibisin yahu
-Neeee ! Benim mi anlatımım anlaşılmıyor?? Herkes beni çok iyi anlıyor bir sen anlamadın Melahat.
-Eeee Anlatım bozukluğu yapıp durursan anlamam tabi mesela örnek vereyim aynı anlama gelen kelimeleri yan yana kullanıyorsun.
-Sen de şimdi mesela ve örneğini yan yana kullandın. Ben bir şey diyor muyum ?
Of ya sana sinirlendim ne anlatacağımı da unuttum. Ben seni niye aramıştım ki adamı deli edersin Melahat başıma imla klavuzu kesildin insan sevdiğinin imla hatalarını görmez yahuuuu.
-Nuriiii sen ne kadar sinirliymişsin sen beni evlenince döversin.Benim gibi sessiz bir bayana bağırıyorsan ilerde nasıl olursun kim bilir ühüüüü ühüüü . Biz farklı dünyaların insanıyız Nuri ayrılalım nişanı bozuyorum ben
-Neeeee ne yaptım şimdi ben Allah Allah...

Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Re: İki Türkçe Öğretmeninin Aşkı

Mesaj gönderen göKhan. »

:D Eline Sağlık

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Re: İki Türkçe Öğretmeninin Aşkı

Mesaj gönderen Veda »

Senin de gözlerine, ellerine, yüreğine ve klavyene kardeşim.