kül kedisi günlük tutsaydı

Bu bölümümüzde gülmekten kırılacaksınız...
Kullanıcı avatarı
aLeM_oLsUn
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

kül kedisi günlük tutsaydı

Mesaj gönderen aLeM_oLsUn »

22 AĞUSTOS 1203

Sevgili günlük...Nedir bu üvey annemle kızlarından çektiğim?Yemek bana, iş bana ,ütü bana, temizlik bana...Evin hizmetçisi oldum bir anda.Babam ölmeseydi...Onlar ancak süslenip gezsinler.Bir de yakışsa giydikleri.Çirkin şeyler ne olacak..Yemeklerine fare zehiri mi katsam ne?

05 EYLÜL 1203

Öff ya..Bana külkedisi diyip duruyorlar.O kadar içime işledi ki, nerdeyse miyavlayacağım...Dün saray muhafızları duyduk duymadık demeyin diye duyuru yaptılar. Sarayda balo varmış, prens evleneceği kızı seçecekmiş...Duyduk, duyduk da neye yarar?Üvey annem olacak cadının kızlarını süsledik püsledik az önce gittiler.Beni götürmediler.Ağlamaktan gözlerim şişti.Aman Allahım o da ne...Mutfakta bir ışık...

06 EYLÜL 1203

Sevgili günlük neler oldu neler...Dün sana yazarken ışıklar içinde bir peri geldi.'Hadi lan sallama' diyeceksin ama harbiden geldi.Beni giydirdi, balkabağını arabaya ,öldürmek için uğraştığım sıçanları da arabacıya çevirdi.Sıkı sıkı tembihledi ' gece yarısından önce evde ol yoksa öyle olur böyle olur, dırdır dır, vır vır vır' Uyuz karı bir iyilik yapmışsın bari sonunu getir.Neyse Prens tüm gece benimle ilgilendi.Eeee başka kimle ilgilensin?Hımbıl üvey kardeşler beni tanımadılar bile.Gel gör ki bir baktım saat onikiye beş var..Bırakır mısın Prensi orda? Koşarken ayakkabının teki kaldı orda ama neyse ki eve ulaştım.Herşey eski haline dönüştü.Teki sarayda kalmış ayakkabı hariç.O da niye dönüşmediyse?Ama çok güzel ayakkabıydı, şimdi teki yok neye yarar?Masal da burada bitti.Neyime lazım benim evlilik, prenseslik?

10 EKİM 1203

Sevgili günlük...Tam umudu kesmiştim ki saraydan görevliler geldiler.Benim ayakkabıyı deniyorlar kime olacak diye.Başcadaloz kızlarını denetti ama nafile kafam kadar ayakları var.Hemen koştum, ayakkabıyı giydim.Şimdi de saraydayım,keyfim yerinde.

Haa bu arada cadalozlara da sarayın yanında ev yaptırttım.Eeee ne yaparsın çok iyi biriyim ben yaa.İyiyim, güzelim.Yani anlayacağın övülecek yanım çok da mütevaziliğim hep ağır basıyor hep ağır basıyor, kahretsin...

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Re: kül kedisi günlük tutsaydı

Mesaj gönderen Veda »

aLeM_oLsUn yazdı: 06 EYLÜL 1203

Sevgili günlük neler oldu neler...Dün sana yazarken ışıklar içinde bir peri geldi.'Hadi lan sallama' diyeceksin ama harbiden geldi.
Güzeldi yaa.
Tutsaymış keşke günlük.
Basılırdı bir süre sonra, onu da okurduk, masalı yetmezmiş gibi. :heh: :heh:

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Re: kül kedisi günlük tutsaydı

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

:D :D :D Süpermiş :sagolun:

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde