Bu soruların cevabını istiyorum...

Bu bölümümüzde gülmekten kırılacaksınız...
Kullanıcı avatarı
X-maTRock
Aktif Üye
Aktif Üye

Bu soruların cevabını istiyorum...

Mesaj gönderen X-maTRock »

Neden "@" yazmak için 2 tuşu kullanmak zorundayız. Koskoca klavyede "@" için neden yer ayrılmamıştır?
Neden "mp3", "empi üç" diye okunmaktadır? İngilizce okunmak isteniyorsa "em pi tri" diye okunması gerekmez mi? Neden böyle karışık bir telaffuz kullanılmaktadır? Bir yandan İngilizce kelime kullanıp diğer yandan Türkçe saf dışı bırakılmak istenmemekte midir? Eğer böyle isteniyorsa neden "me pe 3" diye okunmaz?
Neden iskambil kağıtlarında papazların üçü (Kupa, sinek, karo) sola bakarken bir tanesi (Maça) sağa bakar? Sebebi ideolojik midir, yoksa tesadüf müdür?
Neden MSN’de akşam yemeği ve kahvaltı durumları mevcut değildir? Msn kullanıcıları sadece öğle yemeği mi yer?
Neden televizyon kanallarında yayınlanan LCD, plasma vb. son teknoloji ürünü TV setlerinin reklamlarında feci görüntüler ve milyon adet renk teşhir edilir? En nihayetinde ben bu reklamı evimdeki mütevazi televizyonumda izlemiyor muyum? Reklamdaki etkileyici görüntüler hala etkileyici ise neden onca para verip on numara televizyon satın alayım?
Neden "Gözünün yağını/çapağını yiyeyim" diye iğrenç deyimler vardır? Bunları hakkaten yiyen olmuş mudur?
Neden Hababam Sınıfı serisinde okuldaki diğer öğrenciler üniformalıyken Hababam Sınıfı öğrencileri serbest giyinmektedir? Belli bir sene sınıfta kaldıktan sonra kazanılmış bir hak mıdır?

Alıntıdır. Alıntı yazmamım nedeni şimdi bi vatandaş çıkıp bunlara gerçekten cevap yazar die :D

Kullanıcı avatarı
iLbiLge
Aktif Üye
Aktif Üye

Re: Bu soruların cevabını istiyorum...

Mesaj gönderen iLbiLge »

Neden iskambil kağıtlarında papazların üçü (Kupa, sinek, karo) sola bakarken bir tanesi (Maça) sağa bakar? Sebebi ideolojik midir, yoksa tesadüf müdür?
Bunun cevabını ben de istiyorum..BiLen cevapLasın..