Süper, Müthiş, Garanti Bir Türk Erkeği Diyeti...

Bu bölümümüzde gülmekten kırılacaksınız...
Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Türk erkeklerinin genetik ve tipik özelliklerinden olan öne doğru uzadıkça uzayan “balkonlar” son zamanlarda benim de canımı sıkmaya başlamıştı…

Kilo almak o kadar dert değildi ama evdeki kıyafetlerin içine sığamamak yeni kıyafetler almaya sebep olduğundan maddi yönüyle bu iş iyiden iyiye canımı sıkmıştı.

Düşündüm ve bu işe bir yerlerde dur demeye karar verdim. Hemen geçtim bilgisayarımın önüne ve bildiğim-bilmediğim bütün diyet sitelerini gezdim.

“Bir ince dilim ekmek ve kibrit kutusu kadar peynir” diye başlayan bütün diyetleri eledikten sonra karşıma “işte tam bana göre bir diyet” diyebileceğim müthiş bir diyet çıktı.

Sonra düşündüm ki bu diyeti benim gibi göbeğine “çıkma kat” çıkmaya başlamış tüm hemcinslerimle paylaşmak benim en birinci vazifemdi…

İşte müthişgaranti ve en önemlisi biz erkeklere göre bir diyet reçetesi…

TÜRK ERKEĞİ DİYETİ

KAHVALTI: ( Rejime başlama anı )

1 greyfurt suyu ( şekersiz )
1 dilim ince dilim ekmek
Dilediğiniz porsiyonda yağsız peynir

ÖĞLE YEMEĞİ: ( Yavaş yavaş açlık başlıyor )

1 orta boy haşlanmış patates
1 bardak haşlanmış ıspanak
1 fincan çay
1 adet kremalı bisküvi

İKİNDİ: ( Biraz rejimi bozduk mu ne?! )

Kremalı bisküvilerin kalan bütünü
3 simit
Sınırsız domates
Sınırsız salatalık biber ve tam yağlı Edirne peyniri

Not: Simitçi geçmezse pastane simidi de olabilir. Pastaneye gitmeye üşenirseniz telefonla sipariş verebilirsiniz. Hatta o da mümkün değilse dilediğiniz kadar kaşarlı ve sucuklu tostla değişim yapılabilir.

AKŞAM YEMEĞİ: ( Eee! Ne rejimi ya !!! )

1 ekmek
1 kızarmış tavuk
1 tabak patates tava
1 tabak nohutlu pilav
1 kayık tabak karışık bol yağlı salata
11 tane içli köfte
7 tane acılı ve salçalı biber dolması
2 litre kola
500 gram tereyağlı ve cevizli baklava ya da 3 tabak sütlaç

ARA ÖĞÜN 22.30 ( Sadece atıştırıyoruz canım! )

1 paket büyük boy cips
Dolaptaki mevcut bütün kuruyemişler

UYUMADAN AZ ÖNCE: ( Neyse… Diyete yarın başlarım… )

Tencerede geriye kalan bütün dolmalar ve içli köfteler

( Buzdolabından direkt olarak elle yenilecek. Parmaklar ağızdayken gözlerle “Gelen var mı?” diye kontrol edilecek. Görülme durumunda ve “Sen rejim yapmıyor muydun?” sorusuna “Yarın başlıyorum!” veya “İçim ezildi canım azcık dolmadan ne olur ki?” cevapları verilecek… )

BU DİYET İÇİN GEÇERLİ KURALLAR:

Eğer bir şey yerseniz ve yediğinizi kimse görmezse yediğinizin kalorisi sayılmaz!
Diyet bir içecekle beraber baklava veya herhangi bir tatlı yerseniz yediğiniz tatlıdan aldığınız kaloriler diyet içecek tarafından geçersiz sayılır.
Başka biriyle yemek yerken ondan daha çok yemezseniz yediklerinizin kalorisi sayılmaz.
Televizyon seyrederken yenilen yiyecekler ( meyve kuruyemiş patates cipsi çikolata içecek sandviç… vs ) dinlenme faaliyetinin bütününü kapsadığından ve sadece yemekle alakalı olmadığından kalorileri geçersiz sayılır.
Kırık bisküvi parçalanmış çikolata simit poğaça gibi gıdalarda kalori yoktur. Çünkü kırma parçalama gibi işlemler kalori kaybına sebep olur.
Bir şey hazırlarken kaşık çatal bıçak ve kepçeden yalanan gıdaların kalorisi sayılmaz. Mesela pasta hazırlarken yalanan krema rejimi bozmaz…
Aynı renge sahip gıdalar aynı kaloriye sahiptirler. Örneğin karnabaharla beyaz çikolata ıspanakla Antep fıstığı ezmesi aynı kaloridedirler. Çikolata “joker renk” sayılıp bütün gıdalarla yer değiştirebilir…
NOT: Bu diyeti uygulayan tüm vatandaşların en fazla 3 gün içersinde en yakın hastaneye gitmeleri şiddetle tavsiye olunur… Sorumluluk kabul edilmez! :-)

İsmail Tongar

Kullanıcı avatarı
Siyah Sandalye
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen Siyah Sandalye »

:heh: :heh: :heh: