Neden? Neden? Neden?

Bu bölümümüzde gülmekten kırılacaksınız...
Kullanıcı avatarı
serife
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Neden? Neden? Neden?

Mesaj gönderen serife »

Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında onlara mültecilermiş gibi bakarız?

Neden her gördüğümüz haritada hemen Türkiye’yi bulmaya çalışırız? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardır?

Neden insanlar birbirlerine sarılınca sağa-sola sallanırlar?

Neden öğrenciler ilköğretimin beşinci sınıfına kadar öğretmene “öğretmenim” diye seslenirken altıncı sınıfta bir anda “hocam” diye seslenmeye başlar?

Neden insanlar kapalı bir alandan yağmur yağan alana çıkınca kafalarını eğerler? Yağmura duyulan saygıdan mıdır yoksa ondan tırstığımız için midir?

Televizyona çıkan insanlar neden kendilerini tüm Türkiye’nin izlediğini sanır? Örnek: Şu anda 70 milyon kişi bizi izliyor…

Neden bazı kızlarımız şirin bir hayvancağız gördüğünde “İnanmıyorum!” der? Burada inanılmayacak olan nedir?

Cumartesi ve Pazartesi’nin neden kendi isimleri yoktur da başka günlerin ertesi oldukları söylenir?

Bir programı kurarken neden “Kabul ediyorum” ya da “Kabul etmiyorum” seçenekleri vardır? O kadar parayı bayılıp bir bilgisayar programı aldıktan sonra “Kabul etmiyorum” seçeneğini işaretlemeyen bir takım saf kişiler mevcut mudur?

Bulmacalarda boru sesinin karşılığı neden hep “ti” dir? Bulmacaları hazırlayanlar hiç “ti” diye ses çıkaran boru görmüşler midir?

Kullanıcı avatarı
büşra
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen büşra »

yazın çok güzel anlamlı bi soru ama cvp yok paylaşımın için teşekkürler :D