Bu Kadin ömür Törpüsü...

Bu bölümümüzde gülmekten kırılacaksınız...
Kullanıcı avatarı
Bozkurt
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Bu Kadin ömür Törpüsü...

Mesaj gönderen Bozkurt »

Sonunda katil oldum.. öldürdüm kariyi.. bu mektubu da yaziyorum ki bunalimdan cikamaz intihar edersem beni anlayan birileri olur belki... Bakin kariyi neden öldürdüm anlatiyim.. her$ey 2 yil once bu mahalleye, daha dogrusu apartmana ta$inmamizla ba$ladi... karim yeni kom$ular edindi.. altimiz ustumuz geveze kadinlarla doldu, gelgitler günler münler ba$ladi bilirsiniz i$te muhabbeti.. Bir gün ali$veri$ yaptim eve döndüm. Elimde bir torba dolusu erzak. Zaten trafik yüzünden burnumdan soluyorum. Eve girdim. Karima gülümseyerek konu$maya ba$liycaktım ki, bana $öyle dedi:
- Kazim bu ne bu?
- Erzak karicim, ali$veri$ten geliyorum.
- Erzak anladik da neden bu kadar?
- Eh i$te bi kac gün yeticek kadar, haftasonu süpermarkete gideriz.
- Yandaki kom$unun kocasi hergün iki file dolu geliyo senin haberin var mi?

Cok $a$irmi$tim. Böyle bir huyu yoktu bu kadinin. Ses etmedim. Ertesi gün iki torba doldurdum geldim. Bir buket de cicek.. ne dese bayılırsınız?
- Kaziiiiiiim ne bu ne?
- Sana cicek getirdim karicim.
- Onu anladik, neden 8 tane gül?
- Sen seversin...
- Hayır i$te. Ben orkide seviyorum. Kar$i kom$umuz daha dün karisina 3 tane tabak kadar orkide bulmu$ getirdi, senin haberin var mi?

Yahu ne oluyor bu kariya.. eskiden böyle diildi. Daha ertesi gün bir orkide buldum, elim yine dolu 2 file, bi de ne zamandir istedigi klasik müzik kasetlerini aldim geldim.....
- Kaziiiiiiim bu ne bu?
- Orkide, istemi$tin ya hani!
- Hayir onu demiyorum, bu kasetler.
- Haa senin cok istedigin kasetler vardi ya hani.
- Aaaa ben sana bunlari al mi dedim? Ben bunları seviyorum dedim.
- Ama karicim.
- Ama mama istemem. Ben istemeden bi$ey alinmiycak! Hem bana CD alicaksin bundan sonra. Bütün apartmanda CD calamayan bi ben kaldim. Bundan sonra CD alinicak bu eve.. Bak haftaya günüm var. Hemen CD istiyorum.

- Haniiiiiiim bak sana ne aldim!
- Aaaa Kazim?
- $a$irdin ve çok sevindin di mi?
- Bu ne bu?
- Sanyo müzik seti hem de CD calari var. Bak bunlar da CD'ler.
- Kazım sen ne müsrif ve i$e yaramaz bi herifsin?
- Ne oldu karicim?
- Sanyo alinir mi hiç?
- Neden ki Sanyo'da bi$ey mi var?
- Tabi ki, apartmandaki herkesin Sony'si, Pioneer'i var. Ben nasil göstericem bunu millete. Uhü uhüüü. Hüngüüüürrrr. Bunun watt'i da dü$ük. Superbass'i da yok. Uhüüüü, sen beni sevmiyorsun, ühhüüüüüüü....

Allalaaa, kariya bak yaa, nereden ne buldu şimdi? Hem nerden ögrenmi$ duymu$ bu abudik gubidik laflari? Ulan karilar kendi aralarinda superbass'dan mi konu$uyolarr? Yoksa devir degişti de ben ba$ka bi cagda mi ya$iyorum, nedir yarabbim bu karabasan.. gittik Sony ile degi$tirdik tabi. 3D-Deepbass'lisini aldik, hanim hava aticak i$ALLAH. Sony alanlara da cep telefonu veriyolarmi$ iyi mi? Hem de hatti karti bedava. Eh hanim hakliymi$ demekki. Gerci iki kat para ödedim ama bedava cep telefonu verdiler, o da aradan cikti Hemen eve ko$arak döndüm:
- Haniiiiiiiimmm baksana cep telefon hediyesi de varmi$!
- Kazim?
- Gulp!
- Bu ne bu?
- Ce ce cep tele.... tele.....
- Görüyoruz kör diiliz! Cep telefonu ile kurtulabilicegini mi sandin bunlar demode oldu artik. Herkesin var cep telefonu. Sen hangi devirde ya$iyosun? Bak alt kom$unun kocasi karisina bilgisayar aldi. Hem de internetli. Bi hava atiyo ki sorma. Ben de istiyorum.
- Innngg... Hadi ya?
- Tabi ya, senin bunlardan haberin yok tabi. Elalem uzaya gidicek yakinda.
- Ama karicim biliyosun seneye dü$ünüyoduk zaten bilgisayar falan...
- Anlamam ben. Hemen istiyorum. Haftaya günüm var, gostericem.

Ulan kari esas ben sana yakinda gününü göstericem... ama ses etmedim yine. sonradan dü$ündüm aslinda hakli, ne göstericek öbür kadinlara? Hemen arkada$lardan biraz anlayanlara telefon ettim cepten. Ooo amma da meraklisi varmi$ bu i$in.. hepsi ko$up geldi. Kimi diyo Pentium III al, öbürü diyo modemi 56 olsun, beriki diyo voodoo karti taktir. Eüzibillahimin... Nedir hocam bu Vudu? Gittik bilgisayarciya. Beni evirdi cevirdi elimdekini avcumdakini aldi. Ustünede 3 senet yapti, bilgisayarimizi aldiiik. Dogru eve ko$tum, hanim bayilicak artik, bilgisayarimiz bile var. Kom$ulara bile yeti$tik. Pardon cagi yakaladik diyorum.

- Haniiiiiiiiiiiiiimmm!
- Kaziiiiiiiiiiiiiim!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- Hönk?
- Bu ne bu Kazim?
- Oooo... Eeee... 300 megahertz, CD romlu, 56K modemli, ekrani da (dur kacti) hah15 inç
- Kazim!!!
- Neeeee.............
- Kazım sen bir salaksin! Kazim sümsük herif! Bunu mu kakaladilar sana....!!!!
- Ne var kine?
- Kazim bu Pentium II bile diil
- Ama 300 mhz. (Ah ke$ke öbür arkada$i dinleyip P-II alsaymi$im, i$imiz var $imdi)
- Kazim bu Cyrix! Gözün de mi görmedi? Bu olmaz! Etikette "Intel Inside" yazicak..!!!
- Ama karicim ne farki var ki, yokmu$ yani hiç bir farki, bunun da interneti var.
- Istemeeeeeeeeem istemem..... hayatta elimi sürmem. Bu P-III olacak. Hem bunun diski de kucuk. Ben bunun neresine ne download ediyim? Ustteki kom$u bi site bulmu$ bütün resimli yemek tarifleri varmi$. Bu diske sigar mi bunlar hiç? Ne bicim adamsin sen Kazim? Beni rezil mi ediceksin elaleme?

Ses etmedim, madem faydali bi$ey aliyoruz, hanim faydalanicak, belki daha iyi yemek yapar, egdim boynumu gittik degi$tirdik, iki kat para ödedik ama bir PIII-450 aldik. Olsun yaa, biricik karım, ne karilar var her ay bilezik kolye diye tuttururlar. Bu arada sabir ta$ina dönmü$üm catlamak üzereyim........

Birkac ay daha dayanabildim, cünkü anlycaginiz üzere bu i$ burada bitmedi.. Eve ne getiriyosam bi kulp bulundu, kimden ne gördü ve duyduysa istedi.
- Kazim...!!! kar$i kom$ular dolby prologic almi$lar. Ben de istiyorum.
- Kazim....!!! yan kom$ular CD yazici almi$lar. Bana hemen 8X hizlisi alinicak.
- Kazim.....!!! üst kom$ular arabaya GPS taktirmi$lar. taktir cabuk yollarda kaybolmayalim.
- Kazım......!!! iki alttakilere Çarkifelek'ten araba cikti. Bende istiyorum, ara hemen, bana da ciksin !
- Kazim.....!!! iki üsttekiler digital canak taktirtti. Cik catiya sen de tak. Benim yok dedirtme bana...!!!!
- Kazım... !!! Kapicinin karisinin bile DVD playeri var !

Aylar icinde eriyip yitiyordum. Elde avucta kalmadigi gibi bilmem kacinci tüketici kredisini tüketmi$, belliba$li bütün bankalara borç takmi$, bilmem kacinci kredi kartini baglatmi$ vaziyetteydim. Hayret bi $ekilde bankalar hala daha geliyolar:

Bireysel hesap acalim,depozitli hesabimiz var, hesabinizda para yokken para cekin, buyrun burdan yiyin.. Ben kafayı yemi$im birader borc icinde yüzüyoruz zaten.Ulan peki bu kadar parayi bu apartmandakiler nereden buluyodu? Bir gün karim yine kar$ima gecti:
- Kazim! Bütün apartmandaki kocalarin yan geliri var senin neden yok? Rü$vet mi yersin, mafya mi olursun, gece i$i mi bulursun, ne yapicaksan yap, ben anlamam!

Bi tokat caktim ki ben bile inanamadim. Kari boylu boyunca yerdeydi.
- ...

Kariyi e$$ek sudan gelene kadar dövdüm.Ambulans cagirdim, dogru hastaneye. Bir süre korktum beni sorguya cekerler mi diye ama kari $ikayetci olmadi. Haftaya taburcu oldu geldi. Eve girer girmez:
- Kazim, ALLAH belacigini versin herif!
- Ne var lan yine ne?
- Beni sigorta hastanelerinde süründürdün, ALLAH da seni tene$irlerde süründürsün!
- Ne diyon kari ne diyon seennnnnnnn.....!!!!!!
- Kar$i kom$unun kocasi karisini özel saglik hastanesinde baktirmi$ gül gibi! Millet karisini dövüyo ama özel hastanelerde özel odalarda baktiriyo. Beni rezil ettin ele güne!
- Ha?
- Yan kom$u var ya, dövmekle kalmami$, ayaklarini da kirmi$ karisinin, sen ne biçim herifsin? Gücün mü yok? Iktidarin mi yok? Sen ne bicim ERKEKSIN heriiiiff!

Bunu duydum ya gözüm dönmü$. Ne kendimi biliyorum ne olanlari hatirliyorum. Kariyi 39 yerinden bicaklayip serdim yere. Ustüne15-20 bicak daha saplami$im, bicak saplanmadik yerim kaldi demesin diye!

I$te böyle... Saniyosunuz ki her$ey cözümlendi. Hayir. $imdi hapisteyim fakat daha kötü durumdayim. Her gece kabus görüyorum. Karım her gece rüyama giriyo.... Bana ne diyo biliyo musunuz?
- Kazim ...

Yok, bo$verin. Söyleyip sizi de deli etmiyim $imdi. Neyseki yalniz diilim. Ust kom$um üst ranzada, alt kom$um alt ranzada, yan kom$ular da yan kogu$talar...