Bu robot gülüyor,korkuyor [Japonlar yaptı yine yapacağını:)]

Bilim&Teknik ile ilgili aradıklarınız....
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Bu robot gülüyor,korkuyor [Japonlar yaptı yine yapacağını:)]

Mesaj gönderen VSaBaH »

Bu robot gülüyor, korkuyor...[Japonlar yaptı yine yapacağını :)]

Resim

Japonya'nın son robotu Kansei, ''bomba'' sözcüğünü duyunca kaşlarını çatıyor, ''suşi'' denince gülüyor ve biri ''devlet başkanı'' dediğinde korkuya kapıldığı görünümü veriyor.

Bir üniversite araştırma ekibince üretilen Kansei, 500 bin anahtar sözcüğün kendi kendini güncelleyebildiği çevrim içi veritabanından tümce kurabilen bir programa dayalı olarak 36 farklı mimik yapabiliyor.

Resim

Kansei'nin silikon yüz maskesinin altında 19 adet oynayabilen parça bulunuyor. Çevrim içi veritabanı ''devlet başkanı'' sözcüğünü duyunca ''Bush'', ''savaş'' ve ''Irak'' gibi ifadeleri bulan Kansei, korku belirten ve iğrenme gibi mimikler yapıyor.

Resim

Takeno, birkaç yılda Kansei'nin ayrıca konuşma yetenekleri olacağını ve huzurevi gibi yerlerde yararlı olabilecek duyguları ifade edebileceğini söyledi.

YÖNETİCİ YORUMU: Bu Japonlar kadar akıllı bir millet var mı bilmiyorum. Gerçektende dünyanın yüz akı bunlar. Ama ben yinede iddia ediyorum. DÜNYANIN EN ZEKİ TÜRKLERDİR!! Ama maalesef bir o kadar tembeliz, ayrıca zekamızı gereksiz yerlerde çok kullanıyoruz ne yazık ki..

Bu arada şuana kadar yapılan robotlar arasında en çok insana benzeyen bu olmalı. Diğerler metal yığınından başka birşeye benzemezken bunun yüz hatları, mimikleri var. Gerçekten olağanüstü bir buluş..

Resim

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen prensess »

yönetici yorumuna tamamen katılıyorum evet onlardan çok daha zekiiyiz ama malesef sanırım biras tembeliz :D bence çok daha iyileri yapılmıştır ama sadece piyasaya tanıtılan budur umarım biz o kadar gerisinde değilizdir teknolojinin :D

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

yakında daha neler çıkar neler...