Unutmak...

Güzel sözlerinizle başkalarını etkilemek başkalarının sözlerinden etkilenmek isityorsanız buyrun!!!
Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Unutmak...

Mesaj gönderen prensess »

Birini unutmak istiyorsanız bu kişi kim olursa olsun şunları deneyin;

1-Kesinlikle içinizde geri dönermi dönmezmi şeklinde bir umut bırakmamanız, kararlarınızı ona bırakmamanız ve onun düşüncesi ne olursa olsun kendi kararınızı uygulamanız gerekir.

2-Artık ondan vazgeçtikten sonra ona karşı hayranlık yada nefret duyguları beslememeniz gerekir. Özellikle de bir sebepten ayrıldığınız yada sizi reddeden birine karşı nefret besleyebilirsiniz; fakat nefretiniz onu unutmanızı zorlaştıracaktır.

3-Size onu hatırlatacak duygu yüklü şarkılardan kaçınmalısınız. Bu çok önemlidir. Bu şarkıları dinlemeye devam ederseniz bu yazıyı hiç okumayın daha iyi.

“Çoktan unuturdum seni çoktan
Ah bu şarkıların gözü kör olsun”

4-Eğer mümkünse ondan ve çevresinden uzaklaşmanız yararınıza olacaktır.

5-Eğer uzaklaşmak mümkün değilse, onunla konuşmayacağım veya görmemezlikten geleceğim diye kendinizi kasmanız bir işe yaramayacağı gibi, tam ters sonuçlar da alabilirsiniz. Onu görmekten ve onunla konuşmaktan kaçınmak yerine ona herhangi biriymiş gibi davranmak en mantıklı davranış olacaktır.

6-Mümkünse ona olan sevginizi hiç dile getirmemeniz, özellikle üçüncü şahıslardan ve hatta kendinizden bile saklamanız yararınıza olur.

7-Kendinizi yeniden aşık olmak için zorlamayın. Bana göre en çok yapılan hata budur. Birini unutmak adına kendinize yapay bir aşk elde edebilirsiniz ve durumunuzun daha da karmaşıklaşmasına neden olabilir.

8-Son olarak “ben hiç bir zaman onu unutamayacağım” şeklinde sıradan insan düşüncesine kendinizi kaptırmayın. Mutlaka unutacaksınızdır. Bir çok kişi unutamam sanmış ama unutmuştur.

“bir rüyadır gelir geçer
her aşk bir gün hayal olur
unutulmaz denen günler
unutulur unutulur..”

Böyle kolayca 8 maddede açıklanan basit olayı Behçet Necatigil şöyle anlatıyor şiirinde;

UNUTMAK

Böyle kalacak
Sahipsiz, açık
Örtmeye üstünü
Vaktimiz olmayacak.

Düşünmek bile suç
Gibi uzak yakınları
İçlerinde yaşar mı
Bilgimiz olmayacak.

Yıllarca beraber
Yalnız saatlerde
Olsun hatırlanmaz mı
Cevapsız kalacak.

Kopmuş bağlar
Sonunda öyle ki
Neyimizdi kimdi
Kimsemiz olmayacak

BEHÇET NECATİGİL

:ok: Bence unutmak için önce unutup unutmamanız gereken kişiyi sorgulayın.Onla sonkez konuşun ve ona soramadığınız her soruyu sorun eğer o size 'şuan konuşacak durumda değilim,cevap veremiyorum,önce bu cümeleri toparlamalıyım,haksız olmaktan korkuyorum' gibi cümleler kuruyorsa Unutulmayı hakediyordur ama yinede sorun kendinizede bir kere hakediyor mu diye ...Sonra cevabınız evetse ve bundan ilerde pişman olmayacağınıza eminseniz unutun gitsin..ama bu soruyu öfkeli anınzda sormayın çünkü ' öfkeli anınzda yapacağınız konuşma pişman olacağınız en güzel konuşma olacaktır'...Bu kadar kolay değil tabiki ama yapabileceğiniz bişey olduğunu bildin...Peki unutmayı denediniz olmadı o zaman siz hala içinizde onunla ilgili bişeyleri bitirmemiş,bitirememişsinizdir.O size nekadar uzak olursa olsun bi bahane edinin ve konuşun yine cümlelerine 'şuan neden konuşuyorum bilmiyorum ' şeklinde başlarsa kendinize ben 'saf'mıyım bu kişi,unutamadığım insan kendine bu soruyu benim duyabileceğim şekilde sorabiliyor ve ben hala neden burdayım diye sorun inanın bu sefer bir yanıt bulabileceksinz.Ve herneyse boşver diye konuşmadan ayrılın onu sonradan kafasına dank edecek düşüncelerle bırakın...Eğer ileride kendinizi onun ismini yazarken bulursanız şöyle diyin 'haha baksana bu ismi tanıyor musun?' :D İlk birkaç gün unutmaya çalışma aşamalarında onun dinlediği şarkılar gelicek aklınıza ya da ona ithaf ettiğiniz şarkılar...hemen değiştirin ve rock açın ya da yabancı şarkılar eğer ingilizceniz iyi değilse yani anlamayacaksanız çünkü Türkçe her parçada aşk vardır şuan gördüğüm en basit bir oynama müziğinde bile 'sevdiğim beni sevmedi 'şeklinde bir cümle var :D her olaya onun gözüyle bakıp 'ayy şimdi o olsa bana bu sözü söylerdi 'demeyin siz unutmaya mı çalışıyorsunuz hatırlamaya mı?mesajlarını silin,numarasınıda mümkünse yüzünüde :D sonra onun tavsiye ettiği kitaplara başlarsınız birkere onun ne demek istediğini anlamak için okuyun kitaba çok kaptırıpta acaba burda bana msj mı vermek istemiş demeyin kitabı okuyun diğerleri gibi koyun rafınıza ama bu aşamalarda dikkat edin onla her ilişkiyi kesin size birşey söyleyip kafanızı karıştırmasına izin vermeyin oldu ki verdi onu yine sorularla sıkıştırın cvp veremiyorsa siz artık eminsiniz ki o unutulmayı hakediyor ve onu okunmuş bir kitap gibi rafa koyun ve şöyle diyin 'bir kitap daha bitti hani benim yeni kitabım?'(Tabiki çok kolay demiyorum ama siz çok değerlisiniz,sizden değerlisi yok o sizi üzüyorsa,sizin gibi muhteşem akla sahip varlığı üzüyorsa bilin ki o rafları çoktan haketmiş)-Böyle bir yazı niye yazdım bilmiyorum belki benimde unutmak istediğim değil unuttuğum biri vardır :D eğer sizin unutmak istediğiniz ya da unutacağınız(eminseniz)benim bu düşüncelerimden ya da üstte alıntı olan yazıdan yararlanabilirsiniz :D ama bnim yazdığım yazıda yaşanmışlık var ve bu çözümler denenmiştir :D (sen bu kadar nasıl kesin konuşuyorsun gibi bir soru olursa son cümlelerimde açıklaması var)

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

eet aslında çok büyük bi yazı dizisi olurmuş milliyetde hürriyette gazete kenarlarında veya güzin abla tarzında. :D ..

ama güzel insanın bildiği konuda bişiyler yazması ve bunu paylaşması gerçekten takdir edilicek bi durum... =D>

gerçekten kullancam prenses sağol valla çok iisin...

duygusuz insanlar için motifler...gülünecek bi tutum
;) :heh: 666 kfl

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

'duygusuz insanlar için motifler...gülünecek bi tutum '?? Bu cümleni anlayamadım ama beğenmene sevindim(beğendin mi beğenmedin mi belli değil davranışımdan çok yazıyı eleştrmeni isterdim) umarım yararı olur ben güzin abla yazısı olarak değil,Melda olarak düşüncelerimi yazdım yani yararlan yararlanma konu benden çıktı artık ama Güzin Abla öyle yapmıyor sanırım :D Kfl için teşekkrler 666 ilginç :D Evet çok iyiyimdir(Alçakgönüllülük yapıyorum) :D

Kullanıcı avatarı
iSaR
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen iSaR »

Çok Güzel Bir Yazı Bencede... Emeğine Yüreğine Sağlık...Bendende 333 kfl... :D

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Ben teşekkr ederim zaman ayırıp okuduğun için beğenmene sevindim Kübracım...Ne kadar ilginç Kfller bunlar :D