4 AYRI MAHALLE

Güzel sözlerinizle başkalarını etkilemek başkalarının sözlerinden etkilenmek isityorsanız buyrun!!!
Kullanıcı avatarı
gunce
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

4 AYRI MAHALLE

Mesaj gönderen gunce »

Küçük bir kasabanin 4 ayri mahallesi varmis.

Birinci mahallede''EVET AMA'' lar yasiyormus. Evet ama'lar her zaman ne yapilmasi gerektigini bildiklerini düsünürlermis. Yapma zamani geldiginde ise''evet ama'' diye yanitlarlarmis.Yanitlari hep yanlis olurmus. Suçu'da baskalarina atmakta ustaymislar.

Ikinci mahallede''YAPACAGIM'' lar yasarmis. Ne yapacaklarini bilirlermis. Kendilerini yapacaklari seye adim hazirlarlarmis ama yapacaklari sirada sanslarini kaçirdiklarinin farkina varirlarmis. Bu mahallede insanlarin dizleri dövülmekten yara bere içindeymis. Yasami ertelememek için verdikleri karari bile ertelerlermis.

Üçüncü mahallede yasayan ''KESKE'' çilerin hayati algilama güçleri mükemmelmis. Neyin yapilmasi gerektigini daima en iyi sekilde bilirlermis ama... maalesef her sey olup bittikten sonra.''Keske'' cilerin de baslari hep kanarmis, duvara vurmaktan !..

Kasabanin en yesil bölgesinde, en güzel evlerin oldugu mahallede ise''IYI KI YAPTIM''lar otururmus. ''Keske''ciler bu mahallede yürüyüse çikar, etrafa hayranlikla bakarlarmis. ''Yapacagim''lar ''Keske''ciler ile birlikte bu mahallede yürüyüse çikmak ister ama bir türlü firsat bulamazlarmis.''Evet ama''lar ise mahallenin güzelligini görmek yerine, agaçlarin gölgelerinin yeterince genis olmadigindan,günesin erken saatte dogmasi gerektiginden sikayet ederlermis.

''Iyi ki yaptim'' mahallesinde ki insanlarin kusuru da beyinlerinde mazeret üretme merkezlerinin olmamasiymis.Bu yüzden yasadiklari ortam her zaman güzel, düzenli ve huzurluymus.

Bu hafta hep beraber ''Iyi ki yaptim'' mahallesine tasinmaya ne dersiniz ?

Kullanıcı avatarı
crazyhacker
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen crazyhacker »

güzel miş :axed: