İnternette Daha hızlımı Sörf yapmak istiyorsunuz...

Telif hakları yasasını ihmal etmeden her türlü programı paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

O halde browserinizi değiştirme vakti geldi..Hem Google Güvencesiyle Firefox Farkını yasayıp sayfaları beklemeden acın hem de Google toolbarı yükleyerek Aramalarınızı Daha kolay yapın..Yapmanız gereken Yandaki Google Butonuna tıklayıp acılan pencerede Firefox ve Google Toolbarı İndirip Bilgisayarınıza Kurmak..Farkı gormek için bile indirmeye değer...

** Explorer da 25-30 saniyede acılan sayfaların bir kaç saniyede acık olduğunu göreceksiniz.

** Spam Dolu Sayfalara girseniz bile Firefox ile Güvencedesiniz..PC niz zarar görmeden Firefox bütün sayfaları engelleyecektir.

** Firefox'un Eklentilerini indirerekLİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! browserinize birçok özellik katabilirsiniz..Örn. Mp3 Player Radyo player vs..

---SEKMELİ TARAMA---

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Firefox'un sekmeli tarama özelliği size birçok sayfayı aynı pencerede ancak farklı sekmelerde açma olanağı sunar. Bu sayede sayfalar arasında çabucak ve kolayca geçiş olanağı elde edersiniz. Belki bir haber okurken o haberle ilgili bir sayfayı açmak, ancak haber sayfasından ayrılmamak isteyebilirsiniz. Bunu sekmeli tarama sayesinde, masaüstünüzü sınıflandırılmamış tarayıcı pencereleriyle doldurmadan yapabilirsiniz.

Hâli hazırda bir sürü sekme açtıysanız ve bunları hepsini yer imi olarak saklamak istiyorsanız, yapmanız gereken Yer İmleri menüsündeki "Sekmeleri yer imlerine ekle..." seçeneğine tıklamak. Böylece o anda açık olan tüm sekmeler bir dizin altında saklanacaktır.

Sekmeli açılış penceresi
Birden çok sayfayı sekmeler hâlinde açılış sayfalarınız olarak belirleyebilirsiniz. Sayfaları farklı sekmelerde açın ve Seçenekler menüsündeki ilgili bölümden o sekmelerin açılış sayfaları olması için gerekli ayarları yapın. Araç çubuğundaki Başlangıç simgesine tıkladığınızda, seçmiş olduğunuz bu sekmeler aynı anda yüklenmeye başlayacaklardır

---Arama Çubuğu---

Firefox arama çubuğunda Google, Yahoo, Amazon, Answers.com, Creative Commons ve eBay arama motorları hazır olarak yer alır. İnternette nerede olursanız olun, seçtiğiniz arama motorunu kullanarak istediğiniz her şeyi arayarak sorularınıza cevap bulabilirsiniz. İstediğiniz zaman arama çubuğu menüsünü kullanarak başka arama motorlarını da tarayıcınızla bütünleştirebilirsiniz.Firefox arama çubuğuna yeni arama motorları eklemek çok kolay. Üstelik IMDB, Technorati, Craiglist ve birçok Türkçe arama motoru indirilebilecekler arasında.

Arama motoru kaynakları
Aşağıdaki adreslerden edinebileceğiniz çeşitli arama motorlarını tarayıcınızla bütünleştirebilirsiniz

Firefox'u Mutlaka deneyin.İnternet Expoler'den Farkını Görerek Yaşayın.İndirmek İçin Hemen altta bulunan linke tıklayınız .

İster CNN ya da BBC, isterse de arkadaşınızın günlüğü olsun; internette sunulan içerik sürekli güncelleniyor. Firefox'un Canlı Yer İmleri özelliği bu güncellemeleri takip ederek beğendiğiniz sitelerdeki yeniliklerden haberdar olmanızı sağlıyor.

Canlı Yer İmleri sayesinde içerik size gelir. Yenilikleri takip etmek için internetteki sayfaları defalarca ziyaret etmek yerine, Canlı Yer İmleri aracılığıyla herhangi bir değişikliği ve yeniliği anında öğrenebilirsiniz.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde Slashdot (RSS) ve BBC Haber'in (RSS) başlıkları yer imi kenar çubuğunda gösteriliyor. Haber başlıklarına tıklayarak doğrudan o haberin ayrıntılarını görebileceğiniz sayfayı açabilirsiniz.

Canlı yer imlerini deneyin
Firefox Yer İmi Araç Çubuğu'ndaki "Haberler" canlı yer imine tıklayarak güncel haberlere gözatın. İlginizi çeken haberin ayrıntılarını öğrenmek için haber başlığına tıklamanız yeterli.

Daha İyi Bir Web Deneyiminin Tadını Çıkarın
Web'de yapılacak çok şey var. Firefox 2 de bu zamanınızı daha verimli kılacak yararlı özelliklerle dolu.

Gelişmiş Sekmeli Tarama
Sekmeleri biz de sizin kadar çok seviyoruz. Bu nedenle Firefox 2 yeni pencereleri öntanımlı olarak sekmelerde açacak. Her sekmenin üstünde bir kapatma düğmesi var. Ama endişelenmeyin. Bir sekmeyi kazayla kapatırsanız Geçmiş menüsüne giderek kapattığınız sekmeyi "Yeni kapatılan sekmeler" alt menüsünden yeniden açabilirsiniz. Artık yer darlığı da çekmeyeceksiniz. Bir sürü sekme açtığınızda, tüm bunların tek bir pencereye rahatça sığmasını sağlamak amacıyla, sekme çubuğunun her iki ucunda kaydırma çubukları belirecek. Ayrıca bir de sağ uçta, açmış olduğunuz sekmeleri listeleyen bir düğme göreceksiniz.

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

umarım faydası olur...

Kullanıcı avatarı
Meriç
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen Meriç »

paylaşım için teşekkürler gerçektn çok güzel bi program =D> =D> =D>

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Daha hızlı olmasını istiyorum ben de ama firefox'a yabancı kaldım ben de.
Umarım alışırım bir an evvel...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Veda yazdı:Daha hızlı olmasını istiyorum ben de ama firefox'a yabancı kaldım ben de.
Umarım alışırım bir an evvel...

Hız, güvenlik ve özellik bakımından Firefox'u tek geçerim... ;) Forumumuzda gezinmek %247 daha hızlı :D

Resim
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Güzel reklam! =D> =D>

Niye 247 bu arada VSabah??

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Veda yazdı:

Güzel reklam! =D> =D>

Niye 247 bu arada VSabah??

Reklam amacıyla değil bahsi geçtiği için söylemek istedim...

247 baştan savma atılmış bir rakam değil. Kendi çapımda ölçümler yaptım ve buldum :)
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Yok, alınma.
Reklam derken şaka yaptım.
Biliyorum onun esas konu olduğunu.
Reklam olsa da bir durum olmaz yani.Yanlış anlamanı istemem...

Hımm... Bayağı etkiliymiş o zaman. Deneyeceğim ben de!

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

rica derim matrax teşekkür ettiğin için :D

firefox güvenlik bakımındanda explorer ı çok büyük farkla geride bırakır...

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Re: İnternette Daha hızlımı Sörf yapmak istiyorsunuz...

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

ben buraya internet explorerdan mesaj atıyom çok geç geliyo.Bölümler yavaş açılıyo.Fireroxdan açıyom tık mesaj gönderiliyo tık açılıyo...