Kadın ve erkek eşitmidir?

Her konuda anketlerinizi buraya paylaşabilir, üyelerimizin oylarına sunabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Kanunlar önünde eşitlerdir.Ama evde veya dışarda eşitmilerdir? :D O duruma bağlıdır. :D

Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

Mesaj gönderen FB Rh (+) »

swashbuckler yazdı:Evet eşitiz,fikrim yine değişmedi.Annem kimya mühendisi,babam kimya mühendisi,ikisi de aynı maaşı alırlar:) Keşke tüm kadınlar çalışabilse,ülke de çok ilerler bu şekilde.

arkadaşım yanlış anlama ama bak kadınlar çalışıyor erkekler işsiz..))

kadın yemeğine bakar erkek aşına işine bakar..ne eşitliği..kardeşimin dediği gibi kağıt üzerinde evet fakat yaşamda HAYIR derim..

savaş olayına gelince ayrı konuo zaman kadın erkek çoluk çocuk demeden herkez eşittir..

olaya siyasi yönden bakmamak gerek..

herkesin kendi düşüncesii

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen swashbuckler »

FB Rh (+), katılmıyorum. Eğer ortada bir "aile" kurumu varsa,bu kurumda görev paylaşımı diye birşey "bence" söz konusu değildir.Gerektiğinde ütü de yaparım,bulaşık da yıkarım,öğrencilik hayatım bunları yaparak geçti zaten.İyi yemek de yaparım,mutfağıma da kimseyi sokmam yemek yaparken:haha:
Olaya siyasi bakmamak gerek demişsin de,bu "sosyolojik" bir olgu,bunun içinde siyaset de var,politika da(doğal olarak ikisinin ayrı kavramlar olduğunu da vurgulamış oluyoruz),aşk da var,psikoloji de.
Neyse,bayanlar tartışsın ve eşitliklerini savunsunlar.Dediğin gibi,konuşma özgürlüğüne saygı duyuyorum.

Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

Mesaj gönderen FB Rh (+) »

GÖREV PAYLAŞIMLARI OALRAK FARKLILIK YAŞAMIYORMUSUN SEN BİR ERKEK OLARAK FARKLI GÖZLE BAKILMIYORMUSUN PEKİ YA BAYANLAR ...

ANLATMAK İSTEDİĞİM BU TABİKİ DİĞER DEDİĞİN PAYLAŞIMLARI HERKEZ YAPIYOR AMA BİR YERE KADAR BİZ ESKİ İNSANLARIZ YENİ KAVRAM BİZE UYMUYOR EVİN AGASI BENİM HANIM AGASI AYRI..EVDE BENİM SÖZÜM GECER AMA PAYLAŞIMLARI BERABER YAPARIZ..

HANIMIN SANA BAĞARABİLİRMİ SENİN NERENE KADAR SÖZ GEÇİRİR...??
PEKİ YAA SEN ONA NE KADAR SÖZ GECİREBİLİRSİN ORTADA HİÇ BİR SEY OLMASA BİR KUVVET FARKI VARR.:))

NEYSE SAOL PAYLAŞIM İÇİN GENEDE

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen swashbuckler »

Hiçbir sevgilime söz geçirme ihtiyacı duymadım,kim bilir,belki o yüzden yalnızımdır,hem hastayken daha bi duyarlı oluyor insan:heh: Ben sana göre daha yeniyim haklısın,neyse,dediğim gibi,mesele aslında hanımların meselesi,onlar tartışsın :slm: