Kadın ve erkek eşitmidir?

Her konuda anketlerinizi buraya paylaşabilir, üyelerimizin oylarına sunabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
GS Rh (+)
Forumun Ablası
Forumun Ablası

Mesaj gönderen GS Rh (+) »

Evet'se veya Hayır'sa niçin peki..???

Kullanıcı avatarı
GS Rh (+)
Forumun Ablası
Forumun Ablası

Bence eşit değildir...
Çünkü en basitinden;

Ne biz onların yaptıklarını yapabiliriz nede onlar bizim yaptıklarımızı yapabilirler...

:heh: :heh: :heh:

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

GS Rh (+) yazdı:Bence eşit değildir...
Çünkü en basitinden;

Ne biz onların yaptıklarını yapabiliriz nede onlar bizim yaptıklarımızı yapabilirler...

:heh: :heh: :heh:

Katılıyorum...

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen swashbuckler »

Kayıtsız şartsız eşittir.
Sizlerin yaklaşımına göre erkekler de kendi arasında eşit olamaz kadınlarda,çünkü bir bireyin yaptığını bir diğeri yapamayabilir.Fiziksel özellikler,genetik ve cinsi farklılıklar bireyin karşı bireye göre geride kalmasını gerektiremez,insan olma onuruna aykırıdır.
Ha "şark" kafasıyla yürüyen toplumlarda iş değişik ne yazık ki,bizde de öyle.Bunun nedeni de toplumun hala feodal kafada olması,güçlü erkek zayıf kadın mantığıyla ilerlemesi....Olaya başka taraftan bakalım,bu mantığa göre güçlü olan birey olma hakkını eline alır,E iyi o zaman deniz ayısı da biz erkeklerden güçlü,o zamam deniz ayıları da bizden üstün görülmeli değil mi:)
Türk kadını yasal eşitliğini hayata geçirmek için "dövüşmeli" arkadaşlar,haklarınızı koruyacak bir Mustafa Kemal daha gelmez bu dünyaya.Eğer bu ülkede 1000 belediyenin sadece 58'ini kadınlar yönetiyorsa,erkeklerin yönetim sapığı benciller olması meselesinin de ötesinde,sizin haklarınızı kullanmak için ne kadar mücadele ettiğiniz tartışılmalı değil mi? Ama pek sormaz bunu bizim kadınımız,hele bugünkü iktidarı gözü kapalı kabul eden kadınların sayısının çokluğu ne yazık ki çok üzücü...
Margaret Thatcher iyi bir örnek olmalı dünya kadınlarına.Biz de bir "demir lady" yetiştiremememizi sorgulamalıyız.
Çanakkale'de tam 128 kadın keskin nişancımız şehit düştü Mehmetçikle beraber.Eşitiz,çünkü bu eşitlik hem tarihe hem de bu topraklara kanla yazıldı,Türk Töresinin olmazsa olmazıdır Kadının Erkekle eşit olması.Başka hiçbir inanış beni ilgilendirmez.
Saygılar :slm:

Kullanıcı avatarı
GS Rh (+)
Forumun Ablası
Forumun Ablası

swashbuckler ;

Çok güzel bir bakış açısıyla bakmışşın teşekkürler.Bu söylediklerinin hepsi doğru ve katılıyorum ama benim kastettiğim eşitlik siyasi açıdan değildi...Bakılacak olursa evet bir çok yönden eşitlik var ama çoğunluk olarak değiliz...

En azından erkeğin elinin kiri diye birşey var...Kahretsin ki... :heh:

Evet şimdi söyle bakalım eşitmiymişiz...???

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen swashbuckler »

Evet eşitiz,fikrim yine değişmedi.Annem kimya mühendisi,babam kimya mühendisi,ikisi de aynı maaşı alırlar:) Keşke tüm kadınlar çalışabilse,ülke de çok ilerler bu şekilde.

Kullanıcı avatarı
GS Rh (+)
Forumun Ablası
Forumun Ablası

swashbuckler ;

Bu konu tartışılır senin farklı bir bakış açın var demek istediğimi anlatamadım...
Fikrine saygım sonsuz... :slm:

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

Eğer bi eşitlik varsa sadece kağıt üzerinde bence.Bugün sokağa çıktığımızda herkes görüyordur ki farklı bir yaklaşım var kadınlara anlatmaya gerek yok bence bunları neyse bence eşit değil...

Kullanıcı avatarı
GS Rh (+)
Forumun Ablası
Forumun Ablası

Y4HY4..
Oyunu kullanmamışsın..

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi