İstanbul'da farklı bir dünya...

Gezip gördüğünüz yerleri bizimle paylaşmak veya kendi memleketinizi bize tanıtmak mı isityorsunuz?? Daha ne duruyorsunuz.
Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

İstanbul'da farklı bir dünya...

Mesaj gönderen prensess »

AĞVA

Ağva İstanbul'dan 2 saat,100 km uzak olmasına rağmen yeşilliğini,ormanını ve denizini koruyabilmiş harika biryer...İstanbul'un gürültüsünden ve karmaşasından uzaklaşmak için seçilmesi muhtemel küçük bir şehir adeta...Herkezin görmesi gereken bir tatil yeri gittikçe büyüyen ve bu büyümenin otellerin açılmasıyla doğasını bozacağına inandığım bir yer....İnsan bir an İstanbulda olduğuna inanamıyor bu kadar güzelliğin arasında...Umarım bunu koruyabilir bu inancım 3 yılda 5 otel açılmasıyla yitirdiysemde...İnsanoğlu parayı seviyor ama doğayıda seviyor bu ikisi arasında çelişkiye düştüğünde hemen parayı tercih edebiliyor çünkü doğanın asla tükenmeceğini ve hep onun için o bişey yapmasada varolacağını düşünüyor neye güvenerek bunu düşünüyorsa kararınıda bu yönde alıyor...Yinede bu seçimlerden geç etkileneceğine inandığım biryer Ağva...sizde bu değişime girmeden gezmeli ve görmelisiniz...

Şile'ye ulaştıktan sonra; iki seçenekle Ağva'ya gidebilirsiniz;
Birincisi, sahil yolu; Şile Çayırbaşı'ndan iki yol ayrılıyor. Sahil yolu, Kabakoz, Akçakese yolunun devamında karşınıza Şuayipli çıkacak, İsaköy dönüşüne geldiğinize Ağva tabelaları size çok yardımcı olacaktır.

Şile' den Ağva'ya ikinci yol güzergahı ise;Çayırbaşı'ndan, Teke köyüne giden yolu takip ettiğinizde Teke,Gökmaslı ve İsaköy istikametinin devamında Ağva'ya ulaşabilirsiniz.

Gebze tarafından ulaşım için;Mollafenari istikametine doğru gidin. Tem yolunu takip edin, soldan Teke yoluna sapıp, Yağcılar, Değirmençayın yolunu takip edin. Teke'ye geldiğinizde sağdan İsaköy yoluna sapın ve Ağva'dasınız.

İzmit tarafından ulaşım için;Kandıra otobanı ile ilk önce Kandıra,Akçaova ve sonra Ağva karşınızda olacak.

Karadeniz bölgesinden ulaşım için ise; Akçakoca yolunu takip ederek ulaşabilirsiniz.

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Fener Denizle Göksu Deresine birbirinden ayıran harika biryer...

Kendi çektiğim fenerinden birkaç fotoğraf;

En son prensess tarafından 14 Eki 2007 [ 21:04 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

offf bee ne mekan warmış mistik havası war ahh o ağaçların üstünü örttüğü yol orada yürümesi ne zevkli olur...sağol prenses..teşekkür ederim...
Eğer Ağva'ya ulaşım için otobüs kullanacaksanız Haremde iett otobüslerinin kalktığı yerdeki yazahanemizden her saat başı kalkan otobüslerle; önce Şile'ye ardından da Ağva yoluna girerek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.
yalnız çok güldüm buraya otobüs firmasıymışsın gibi.... :D

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen prensess »

M.TUĞRUL yazdı:offf bee ne mekan warmış mistik havası war ahh o ağaçların üstünü örttüğü yol orada yürümesi ne zevkli olur...sağol prenses..teşekkür ederim...
Eğer Ağva'ya ulaşım için otobüs kullanacaksanız Haremde iett otobüslerinin kalktığı yerdeki yazahanemizden her saat başı kalkan otobüslerle; önce Şile'ye ardından da Ağva yoluna girerek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.
yalnız çok güldüm buraya otobüs firmasıymışsın gibi....

:D :D :D :oops: Özür dilerim ben onu sizi daha iyi bilgilendirmek amacıyla Ağva'nın resmi web sitesinden aldım ben hiç otobüsü kullanmadım nerden kalkıyor onu bile bilmiyorum :oops: onu değiştirmiştim ama yenile yapıp göndermişim değişikliğe uğrayamamış tekrar özür dilerim Uyarın için saol Tuğrul