ÖĞRENCİ KENTİ ESKİŞEHİR!!!

Gezip gördüğünüz yerleri bizimle paylaşmak veya kendi memleketinizi bize tanıtmak mı isityorsunuz?? Daha ne duruyorsunuz.
Kullanıcı avatarı
meyra
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

ÖĞRENCİ KENTİ ESKİŞEHİR!!!

Mesaj gönderen meyra »

Bir öğrenci kenti olan Eskişehir bir kültür beldesidir. Kentte sosyal yaşamda büyük çeşitlilik göstermektedir. Hemen her yaş ve sosyal gruba hitap eden eğlence yerleri bulunmaktadır. Üniversitelerdeki spor salonları, tenis kortları, kapalı yüzme havuzu ve açık spor tesislerinin yanı sıra 25 bin kişilik Atatürk stadyumu, kapalı yüzme havuzu, Porsuk Spor kompleksi, Eskişehir’de spor etkinlikleri için önemli altyapı tesisleri kentimizde mevcuttur. Kentimizde iki adet de üniversitemiz vardır.
LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
OSMAN GAZİ ÜNİVERSİTESİ

YUNUS EMRE :Eskişehir'in bugün adı Yunus Emre olan beldesine bağlı Sarıköy köyündendir,Mezarıda bu köydedir
NASREDDİN HOCA : Eskişehir'in Sivrihisar İlçesinin Hortu yöresinde doğdu, Akşehir'de öldü.
YAZILI KAYA: Midas Anıtı, Frig fasadlannın en büyüğü ve görkemlisidir.Ayrıca, Midas-Yazılıkaya Vadisi'nde: Areyastis Anıtı, Bitmemiş Anıt; Kümbet Vadisi'nde: Bahşayiş Anıtı; Köhnüş Vadisi'nde: Maltaş Anıtı, Burmeç Anıtı ve Aslankaya Anıtı; Kütahya'nın Tavşanlı ilçesi yakınlarında Deliklitaş Anıtı, Frig Vadileri'nin görülmeye değer, en etkileyici ve en güzel fasadlarını oluşturmaktadırlar.
LÜLE TAŞI: Eskişehir ilinin batısında, kuzeydoğusunda ve güneydoğusunda bulunan, sahalarda, yüzeyle 300 metreyi aşan derinlikler arasında, içinde dağınık yumrular halinde lületaşı bulunan başkalaşım katmanlarına rastlanır. Taşı elde edebilmek için yüzeyden itibaren dik inen kuyular kazılır.

KAPLICALAR:Halk arasında "ılıca", "kaplıca", "içmece" "çermik", "girme" gibi değişik isimler takılmıştır kaplıcalara. Tıpta ise "maden suları" adı verilir.. Bu sular, yirmi dereceyi aşan sıcaklıkları ve ihtiva ettikleri maden tuzları ile şifa potansiyeli taşırlar. Bileşimlerinde ayrıca karbondioksit ve kükürtlü hidrojen gibi gazları veya radyoaktif elemanları taşırlar.
"Kadın hastalıkları"ndan mide ağrılarına, egzamadan solunum yolu rahatsızlıklarına kadar bir çok hastalığa iyi gelirler.

BOR MADENİ:
Eskişehir Bor Mineralleri açısından zengin yataklara sahiptir. Seyitgazi İlçesi Kırka Bucağı Sarıkaya mevkiinde boraks yatakları bulunmaktadır.
ESKİŞEHİR SPOR
1965 yılında Eskişehirspor kurulur ve başkanlığına Aziz Bolel getirilir. Akademispor'un bir çok futbolcusu Eskişehirspor'un formasını giyer. Takımın renkleri Siyah ve Kırmızı olarak belirlenir. Es-Es'in aldığı başarılar nedeniyle daha sonraki 10 yıl boyunca Anadolu'da kurulan tüm takımlar Eskişehirspor'u örnek alırlar. Siyah Kırmızı renkleriyle birlikte. Eskişehirspor'u örnek alan kulübler 1.ligde başarıdan başarıya koşar.
Eskişehirspor'un bir de lakabı vardır. Ona KIRMIZI ŞİMŞEKLER derler.

PORSUK ÇAYI: Buz tutmuş hali...
PORSUK ÇAYI
DOKTORLAR CADDESİ
ADALAR
En son meyra tarafından 28 Eyl 2006 [ 15:00 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 6 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Eskişehir Sokaklarında çok gezmişliğim var. Fazla kalmak nasip olmadı ama yine de birgün gidip uzun süre kalmak isterim gerçekten.. Üniversite için Anadolu Üniversitesini istiyordum ama olmadı...Eskişehir tam öğrenci kenti....

iŞTE ÜNİVERSİTELERDEN FOTOĞRAFLAR...

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

eskişehir hakkında çok şey duydum şuana kadar gidip görmek nasip olmadı ama inşallah olur

Kullanıcı avatarı
meyra
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen meyra »

Övmek gibi olmasın ama Eskişehir'imiz gerçekten çok güzel. Anlatılmaz, yaşanır. :D

Kullanıcı avatarı
Fatma Anne
Forum Annesi
Forum Annesi

Mesaj gönderen Fatma Anne »

Bakıyorum da ;-) Meyra Eskişehir'i tanıtmış. Güzelde tanıtmış yani beğendim.TEŞEKKÜR EDERİM MEYRA :razz:

Kullanıcı avatarı
ARENA
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen ARENA »

Bir iki ekleme yapmak istiyorum;

1-Eskişehir'e 2 yeni üniversite açılıyormuş... (Yunus Emre Üni. ve TOBB Eskişehir Kampüsü)

2-Yunus Emre'nin Türkiye'nin 4 ilinde türbesi var, hangisi gerçek belli değil...

3-Övünmek gibin olmasın Eskişehir Kütahya'dan koparak il oldu...

4-Eskişehirspor yıllarca İstanbul takımlarına kök söktürüp, hakem oyunuyla küme düşürülmüştür, Türkiye ligi kuruladan önce de bir şampiyonluğu vardır...

Kullanıcı avatarı
drowningpool
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen drowningpool »

gerçekten çok güzel bi şehir..
öğrenciler şehrin çoğunu kaplamış zaten ;)
fakat ev kiraları çok pahalı..

tam yaşanılacak şehir

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Kütahya ya kayıt için gittiğimde Kütahyada Bursa Arabası Sabah:03:00 da olduğundan Akşam 20:00 da Eskişehire gittik Çok Güzeldi Merkezi Anadolu Üniversitesinin Girişide Süperdi. Terminalide Çok Büyüktü Kütahyanın kinden büyük :)

Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Re: ÖĞRENCİ KENTİ ESKİŞEHİR!!!

Mesaj gönderen göKhan. »

:fikir: Eskişehiri Bana Sorun Süper Bir Yer Yaa

ßen Orda Yaşıyorum Diye Deyil Gezilcek Yerleri Var.

Örneğin Yeni Açılan :ok: KentPark
Çok Güzel Ve ßüyük

:turkce: