Yurdum insanından ilginç mi ilginç kareler...

Gözlerinize inanamayacağınız "nasıl olur ya?" dedirten garip olaylar bu bölümde...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Yurdum İnsanından Kareler...

Resim
TENEKEMİZLE GELDİK BİZ, ISLANIP GİDECEĞİZ! Manisa Sarıgöl'de yüzyıllardır sürdürülen "Kepçe Gelin" adlı gelenek, herkesi gülümsetiyor. Tenekelerle evleri ziyaret eden çocuklar maniler söylüyor. Ev sahipleri de çocukların üzerine su döküyor. Bu bir çeşit Yağmur duası olarak kabul ediliyor.

Resim
YARDIM EDİN, PARAMI YEDİRMEYE HANIM BULAMIYORUM 47 yaşındaki Mehmet Bey, Vali Yardımcısı Serdar Polat'a parası olduğu halde evlenemediğininden yakınarak, kadınların nasıl olsa devlet bakıyor mantığıyla evlenmek istemediğini savundu. İşte tarihe geçecek sözler: "Yuva kurmak istiyorum, ama kuramıyorum. Bunun nedeni devlet. Kadınlar devlet nasıl olsa bizi bakıyor diye boşanıyor. Paramı yedirmeye hanım bulamıyorum. 35 yaşından büyük, eşi ölmüş biri ile evlenmek istiyorum”

Resim
YURDUM İNSANI'NDAN DOLU DOLU ÇÖZÜM! Balıkesir'de belediye haporlörlerinden, aşırı yağmur ve dolu beklendiği anonsu yapıldı. Anonsu duyanlar otomobillerini korumak için türlü çeşit önlem aldı. Bazı vatandaşlar araçlarını battaniye, kilim ve ambalaj kartonlarıyla örttü.

Resim
BÖYLESİ GERÇEKTEN GÖRÜLMEDİ psikolojik sorunları bulunan ve son zamanlarda aşırı zayıflayan 39 yaşındaki Muhittin Gültekin'in, çekilen röntgen filminde midesinde onlarca çivi bulunduğu belirlendi.

Resim
DİKKAT DEVE ÇIKABİLİR Resim ARADAKİ YOL TARAFSIZ SAHA Konya'da Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarı iki komşu, birbirlerine nazire yaparcasına evlerini takımlarının rengine boyadı.

Resim
BU ARAÇTA KAÇ KİŞİ VAR ? Diyarbakır'da sepetli bir motosikletin üzerinde bir minibüs dolusu kadar insanı görürseniz şaşırmayın diye... (Cevap:10)

Resim
ALET PANOSU GİBİ ! Osmaniye'de yerel gazete sahibi İlyas Kor, mıknatıs özelliğiyle şaşırtıyor. Vücuduna her çeşit metal yapışan genç işadamı, bu özelliğini koluna taktığı dijital saatin bir süre sonra durmasıyla farketmiş.

Resim
KİMLİĞİNİ BULAMAYAN OĞLAK Eskişehir'de 1,5 aylık oğlak, esnafın maskotu oldu. Biberondan süt içen oğlağın en büyük zevki top oynamak ve arka ayaklarının üzerinde durmak.

Resim
İLAÇ GİBİ EVLİLİK Böyle olur eczacının düğün davetiyesi... İlaç kutusu şeklindeki davetiyenin içerisinde bir de ilaç prospektüsü şeklinde düğün töreniyle ilgili bilgilerin yazılı olduğu kupür yer alıyor. Kupürde nikah tarihi, yeri ve saati bulunuyor.

Resim
SÜPER LİG PİLAVI Süper Lig'e fırtına gibi giriş yapıp haftalarca liderlik koltuğunda oturan Vestel Manisaspor, ilerleyen haftalarda büyük bir çöküşün içine girdi ve sezonun son maçına diken üstünde çıktı. Son maçta aldığı puanla ligde kalan Manisa'da kent merkezindeki çarşı esnafı pilav dağıttı.

Resim
YAZISIZ

Resim
ATM'DEN PARA YAĞDI Isparta'da bir bankamatikin para haznesinden banknotlar akmaya başladı. O sırada bankamatiğin yanından geçen işçi 23 yaşındaki Ali Osman Turan, durumu fark edip ATM kabinine girdi. Turan, 50, 20 ve 10 YTL'lik banknotlar halindeki 2 bin 720 YTL'yi de götürüp polise teslim etti. Alkışlıyoruz...

Resim
ŞEMSİYE DEĞİL MANTAR! Bir evin bahçesinde yetişen 55 santimetre çapındaki 680 gramlık dev mantar görenleri şaşkına çeviriyor.

Resim
KAYBOLMAK İMKANSIZ GİBİ! Muğla'da ilköğretim öğrencileri taragından düzenlenen "Teknoloji ve tasarım" şenliğinde ilginç projeler yarıştı. Onlardan en çok ilgi çekeni "Pusulalı ayakkabı'ydı.

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
Cahit 61
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen Cahit 61 »

Güzel paylaşım sağol Volkan :slm:

Kullanıcı avatarı
YAĞMUR BULUTU
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen YAĞMUR BULUTU »

hastayım bu yurdum insanlarına yaa ;)

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Cahit abi ve YAĞMUR BULUTU, yorumlarınız için teşekkürler... Mükemmel bir milettiz biz her zaman söylemişimdir...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
SaRıKaYa
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen SaRıKaYa »

çok ilginç.

Kullanıcı avatarı
Gökl-l@N
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Gökl-l@N »

bizim insanlarımızda acayip bir yaratıcılık var ;)

Kullanıcı avatarı
sato54
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen sato54 »

nasıl açıyosunuz o linkleri yaa :hayiir:

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

sato54 yazdı:nasıl açıyosunuz o linkleri yaa :hayiir:

Düzenlenmiştir =)

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Eski paylaşımmış ama çok süper.Teşekkürler VSabah.