ölüm tarihini bilmek idteyen varmı

Gözlerinize inanamayacağınız "nasıl olur ya?" dedirten garip olaylar bu bölümde...
Kullanıcı avatarı
kostepekim
Aktif Üye
Aktif Üye

ölüm tarihini bilmek idteyen varmı

Mesaj gönderen kostepekim »

--------------------------------------------------------------------------------

Tam olarak nezaman oleceginizi biliyormusunuz.Belkide bilmek istemezsiniz ancak yinede merak ediyorsaniz,acilacak linkde istenilen bilgileri girin ve olum tarihinizi saniyesi saniyesine ogrenin.falcilara gitmektense daha iyi bir yol sanirim.hepinize bol sans ...............:D :D :D
LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

bu arada ebnım ölüm tarihim 10 kasım 2056 hepınızı beklerım cenaze torenıme :((:

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

kimin ne zaman öleceğini ancak Allah bilir, Azrail dahi bilmez,,,

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

dikenüstünde, teşşekkür ediyorum.... Ben diyecektim....

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

(Allah'ın, gaybları en iyi bilen olduğunu hâlâ anlamadılar mı?) [Tevbe 78]

(De ki: Gaybı bilmek Allaha mahsustur.) [Yunus 20]

(Göklerin ve yerin gaybı Allah’a aittir.) [Hud 123, Nahl 77]

(De ki: Göklerde ve yerde gaybı Allah’tan başka bilen yoktur.) [Neml 65, Hücurat 18]

Gaybı Peygamberler de bilmez. Bu konudaki birkaç âyet-i kerime meali şöyledir:

(Ben gaybı da bilmem.) [Enam 50, Hud 31]

(Gaybın anahtarları Allah'ın yanındadır.) [Enam 59]

(De ki: Eğer ben gaybı bilseydim elbette daha çok hayır yapmak isterdim.) [Araf 188]

Gaybı cinler de bilmez. Bir âyet meali:

(Cinler gaybı bilselerdi, zelil edici azap içinde kalmazlardı.) [Sebe 14]

Falanca hoca, filanca falcı gaybı biliyor demek küfür olur. Bir hadis-i şerifte buyuruluyor ki:

(Falcının, büyücünün veya başka birinin gaybdan verdiği haberlere inanan, Kur'an-ı kerime inanmamış olur.) [Taberânî]

Allahü teâlâ dilerse, Peygamberlerine bazı gayblarını bildirir. Bu konudaki iki âyet meali şöyledir:

(Allah size gaybı bildirmez; fakat dilediği Peygamberine gaybı bildirir.) [Ali imran 179]

(Allah gayba kimseyi muttali kılmaz; ancak dilediği Peygamber müstesna. Çünkü her Peygamberin önünden ve ardından gözcüler salar.) [Cin 26, 27]

Hz. Musa, ledün ilmine sahip, yani Allahın kendisine gaybları bildirdiği bir zata, (Rabbimizin sana öğrettiği doğruyu bulmama yardım edecek hayra götürecek bir ilmi bana da öğretmen için, sana tabi olmak istiyorum) dediği Kur’anı kerimde bildiriliyor. (Kehf 66)

Gaybları bilen, ledünni ilme sahip olan bu zatın Hızır aleyhisselam olduğu bildirilmiştir. Resulullah efendimize ise, bir çok gayblar bildirilmişti. Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:

(Saflarınızı tamamlayın. Çünkü sizi elbette arkamdan da görüyorum.) [Müslim]

(Rükû ve secdeleri düzgün yapın, Allaha yemin ederim ki, sizin rükû ve secde yaptığınızı arkamdan görüyorum.) [Buharî, Müslim] (Gözde görmeyi yaratan Allahü teâlâ, diğer uzuvlarda da görmeyi yaratmaya kadirdir. Resulullahın bu mucizesini inkâr eden, Allahın kudretini inkâr etmiş olur.) Resulullahın gündüz aydınlıkta nasıl görürse, gece karanlıkta da aynen gördüğü Buhari’deki hadisi şerifte bildirilmiştir.

Bir gün Resulullahın devesi kayboldu. Münafıklar bunu fırsat bilip “Hani göklerden, cennetten, cehennemden bahsediyordu. Kaybolan devesinin yerini bile bilmiyor” dediler. Münafıkların bu sözü Resulullaha ulaşınca, (Vallahi ben ancak Rabbimin bana bildirdiklerini bilirim. Şu anda Rabbim, bana devemin nerede olduğunu bildirdi. Devem, şu anda falanca yerdedir) buyurdu. Tarif edilen yere gidip deveyi bir ağaca bağlı olarak buldular. (Mevahibi ledünnniyye)

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

rica ederim,,, bende teşekkür ediyorum, yokluğumda bunu söyleyecek birinin olması gerçekten çok mutlu etti beni,,, reha37 verdiğin bilgiler içinde teşekkürler,,,

Kullanıcı avatarı
kostepekim
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen kostepekim »

ya arkadaslar sadace kucuk bı oyun tabbı kı allahdan baska kımse bılemez.tovbe ya

Kullanıcı avatarı
petek
Aktif Üye
Aktif Üye

Re: ölüm tarihini bilmek idteyen varmı

Mesaj gönderen petek »

bende 84 yaşında gidiciymişim yalan ne zaman öleceğimizi ALLAH bilir belki bu yazıyı yazdıktan sonra yani şimdi bişey olsa ölsem ne olacak garantissi varmıı varsa kefilim herşeye bütün servetim onun olsun ama yok inanmamm sizde inanmayın oyundu eğlendik teşekkürler yinede..... :slm:

Kullanıcı avatarı
ajan08
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen ajan08 »

reha37 teşekkürler

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili