Bardağı Evde Unutunca Mucit Olan...

Gözlerinize inanamayacağınız "nasıl olur ya?" dedirten garip olaylar bu bölümde...
Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Bardağı Evde Unutunca Mucit Olan...

Mesaj gönderen göKhan. »

Resim

Kayseri’de Erciyes Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde okuyan bir öğrenci, arkadaşlarıyla pikniğe giderken içecekleri meşrubat için bardak almayı unutunca, meşrubat şişesinin alt kısmına çok sayıda bardağın konulabileceği “Bardaklı Meşrubat Şişesi” tasarımı geliştirdi.
Genç mucit M. Tarık Koç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geliştirdiği ve patent müracaatı yaptığı bardaklı meşrubat şişesi tasarımının piknikçilere büyük kolaylık sağlayacağına inandığını söyledi.
:ok: Yaklaşık 2 bin YTL harcayarak geliştirdiği bardaklı meşrubat şişesi tasarımını, meşrubat üreticilerinin beğenisine sunduğunu kaydeden Koç, şöyle konuştu:
“Erciyes Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencisiyim. Bir gün arkadaşlarla birlikte pikniğe gitmiştik. Meşrubatları içmek için bardak almayı unutmuşuz. O zaman kendi kendime (Öyle bir tasarım yapayım ki meşrubat şişesinin içinde bardak bulunsun ve insanlar pikniğe, kıra, parka gittiklerinde ayrıca bardak alma ihtiyacı hissetmesinler) dedim. Bu fikir doğrultusunda 1 yıllık bir çaba ve 2 bin YTL’lik bir masrafla, geliştirdiğim bardaklı meşrubat şişesi tasarımımı önce noterden tescillettirdim. Daha sonra da Türk Patent Enstitüsüne patent başvurusu yaptım.”
Koç, geliştirdiği tasarım sayesinde istenilen sayıda pet bardağın meşrubat şişelendiği sırada şişenin alt tarafına yerleştirilebileceğini belirtti.
Daha birçok projesi bulunduğunu da kaydeden Koç, bahçe mobilyaları ve berber koltuklarıyla ilgili de patent başvurularının bulunduğunu sözlerine ekledi.

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Re: Bardağı Evde Unutunca Mucit Olan...

Mesaj gönderen dikenüstünde »

Unutkanlar için iyi olmuş, ama benim çantamda o da var :D
Yalnız 2 bin YTL harcamak fazla olmuş.

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Re: Bardağı Evde Unutunca Mucit Olan...

Mesaj gönderen Veda »

Nereden gelmiş aklına?
Ben almam ama unutkanlar için iyi olur herhalde.
Hem de Kayseriliymiş eleman... :D ;)