Çağın yeni fobisi...

Gözlerinize inanamayacağınız "nasıl olur ya?" dedirten garip olaylar bu bölümde...
Kullanıcı avatarı
GS Rh (+)
Forumun Ablası
Forumun Ablası

Çağın yeni fobisi...

Mesaj gönderen GS Rh (+) »

Çağın yeni fobisi belli oldu! Milyonlarca insan 'nomofobi' (no mobile phobia) adı verilen cep telefonuyla iletişim olanağından uzak kalma korkusuyla yaşıyor.

İngiltere'de yapılan bir araştırmada 13 milyon İngiliz'in '21. yüzyılın bu yeni bağımlılığından' mustarip olduğu ortaya çıktı. Araştırmada cep telefonuna bağımlılığın sebebinin insanların aileleri ve arkadaşlarıyla sürekli temas halinde olma arzusu olduğu belirtiliyor.

'Thisislondon' internet sitesindeki habere göre 2 bin 100 cep telefonu kullanıcısı üzerinde yapılan araştırmaya katılan her iki kişiden biri telefonlarını çok zorunlu haller dışında asla kapatmadığını söyledi. Her 10 kişiden biri de işleri dolayısıyla her zaman ulaşılabilir olmak istediğini söyledi. Araştırmacılar 'nomofobi'nin cep telefonu kullanıcılarının yüzde 53'ünü etkileyebildiğini; erkeklerin yüzde 58'inin kadınlarınsa yüzde 48'inin şarjları bittiğinde kontörleri tükendiğinde telefonlarını kaybettiklerinde veya kapsama alanı dışına düştüklerinde endişelerinin arttığını söylediklerini belirtiyor.

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Çağın yeni fobisi...

Mesaj gönderen Y4HY4 »

benimde aynı valla :S

Kullanıcı avatarı
GS Rh (+)
Forumun Ablası
Forumun Ablası

Çağın yeni fobisi...

Mesaj gönderen GS Rh (+) »

Y4HY4 yazdı:benimde aynı valla :S

Aslında hiç iyi birşey değil ama dikkat etmiyoruz...

Kullanıcı avatarı
Siyah Sandalye
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Çağın yeni fobisi...

Mesaj gönderen Siyah Sandalye »

Elhamdülillah onlardan değilim. Hatta bir telefonum bile yok. Yaşasın Özgürlük! :D

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Çağın yeni fobisi...

Mesaj gönderen Veda »

Maalesef artık öyle bir duruma geldik. Zamanın "Issız bir adaya düşseniz yanınıza alacağınız 3 şey nedir?" sorusunun artık en tercih edilen seçeneğinden biri.

Ben de yanımda olmadığı zaman endişeleniyorum. Ama evleneyim, bu kadar olmam. :D :D