İkizler kasabası

Gözlerinize inanamayacağınız "nasıl olur ya?" dedirten garip olaylar bu bölümde...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
GiudiZioSo
Fanatik Üye
Fanatik Üye
Mesajlar: 1533
Kayıt: 13 Kas 2007 [ 20:55 ]

İkizler kasabası

Mesaj gönderen GiudiZioSo »

Resim


Hindistan'da bir kasabada 220 ikiz çocuğun bulunması uzmanları şaşkınlığa uğratıyor.

Daily Mail gazetesindeki habere göre, Kerala eyaletindeki ücra Kodinhi kasabasını ziyaret eden uzmanlar, kasabadaki ikiz oranının dünya ortalamasının 6 katı olduğunu belirterek, bu gizemli duruma açıklama getirmeye çalışıyorlar.

Sadece 2000 ailenin 220 ikiz çocuğunun bulunduğu kasabada, son 5 yılda 60 ikiz, sadece geçen yıl 15 ikiz bebek dünyaya gelmiş. Uzmanlar, her yıl ikizlerin oranının arttığını belirterek, bu yıl daha fazla ikiz doğmasının beklendiğini söylüyorlar.

Sayıları giderek artıyor

Durumu iki yıldır araştıran doktor Krişnan Sribiju, kasaba sınırları içinde açıklanandan daha fazla, 300-350 ikiz bulunduğunu düşündüğünü belirtti.

Dr. Sribiju, "Şaşırtıcı olan, geçen her yıl ikizlerin sayısının artması. O kadar ki, son on yılda kasabadaki ikizlerin sayısının iki katına çıktığını düşünüyorum" dedi.

Kasabalılar, ikiz olgusunun üç kuşak önce başladığını söylüyorlar. Dr. Sribiju da bu tıbbi mucizenin 60-70 yıl öncesine dayandığını tahmin ettiğini belirtti.

Yiyip içtikleriyle ilgili olabilir

Ayrıntılı inceleme yapmadan bu olgunun nedenini söyleyemeyeceğini kaydeden Sribiju, "Bunun kasabalıların yiyip içtikleriyle ilgili olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

İkiz olgusunu "doğal olarak meydana gelen bir anormallik" olarak nitelendiren Sribiju, nedenin genetik olmasına ihtimal vermiyor.

Olaya açıklama getirmeye çalışan Sribiju, Hint kıtasındaki ikiz oranının, dünya genelindeki ikiz oranından daha düşük olduğunu hatırlatarak, kasabada tüp bebek tedavisi yapılmadığına, genellikle yaşı büyük kadınlar ikiz doğurdukları halde kasabada kadınların genç yaşta evlendiklerine dikkati çekti.Kullanıcı avatarı
hackerww
Acemi Üye
Acemi Üye
Mesajlar: 9
Kayıt: 28 Nis 2009 [ 11:24 ]

İkizler kasabası

Mesaj gönderen hackerww »

kasabanın suyundandır :heh:

Kullanıcı avatarı
Siyah Sandalye
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Mesajlar: 788
Kayıt: 23 Şub 2009 [ 15:16 ]

İkizler kasabası

Mesaj gönderen Siyah Sandalye »

:D :yuh: :D

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi
Mesajlar: 875
Kayıt: 08 Ara 2006 [ 18:57 ]

İkizler kasabası

Mesaj gönderen Y4HY4 »

Takdiri İlahi :D

Cevapla