cin var buraya girmeyin

Gözlerinize inanamayacağınız "nasıl olur ya?" dedirten garip olaylar bu bölümde...
Kullanıcı avatarı
sato54
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

cin var buraya girmeyin

Mesaj gönderen sato54 »

Bitlis'in Ahlat İlçesi Kırklar Mahallesi'nde oturan bir çiftçi, kilerine dadanan çocuklarla baş edemeyince, kapıya "Cin var burada girmeyin" yazınca bu sıkıntıdan kurtuldu.

Mustafa Kurtoğlu isimli çiftçi, mahalle dışında bulunan kilerine dadanan çocukların içeriye girmesini engellemek için ilginç bir yöntem buldu. Kurtoğlu, erzak deposu olarak kullandığı ve mahallenin dışarısında bulunan kilerin kapısına "Cin var burada girmeyin" yazdı. Kilerin kapısındaki yazıyı gören çocukların kilere girmekte tereddüt ettiğini gözleyen Kurtoğlu, durumdan memnun olduğunu belirterek, "O günden bugüne çocuklar bir daha kilerden içeriye girmedi.

Yöremiz gereği kışlık erzaklarımızı burada saklıyoruz. Bulgur, turşu, un, buğday, elma, peynir gibi tüm nafakamız burada saklı. Her seferinde çocuklar içeri girip erzaklarımızı karıştırıyordu. Yiyecekleri alan çocuklar içeride oynayıp erzakların üstünü ve kapıyı açık bırakıyordu. Böylece erzaklar soğuktan zarar görüyordu. Ben de önce kapıya 'Dikkat köpek var' yazdım. Ama kimse aldırmadı. Yaklaşık 2 yıldır kilerin kapısına 'Cin var burada girmeyin' yazdım. Çocuklar artık kilerin kapısını açmıyor. Silinen yazıyı ise her seferinde yeniden yazıyorum" dedi.

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

cin var buraya girmeyin

Mesaj gönderen swashbuckler »

Korkutarak çocuk eğitilmez,en berbat örneklerden biri işte..Neymiş efenm,cin varmış...Hasta ruhlu insan,hasta!
Neyse kileri falan yanar,sonra cinler yaktı derler,iyice dellenirim:)

Kullanıcı avatarı
muzzy__pepe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

cin var buraya girmeyin

Mesaj gönderen muzzy__pepe »

harbi saçmalık ya sağlam bi kilit alıp takmak yerine nelerle uğraşıyolar ya :haha: