Gerçek bir olay

Gözlerinize inanamayacağınız "nasıl olur ya?" dedirten garip olaylar bu bölümde...
Kullanıcı avatarı
sato54
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Gerçek bir olay

Mesaj gönderen sato54 »

GERÇEK BİR OLAY

Barış Manço Fransa'da bir televizyon kanalının canlı yayınına

konuktur.
Küstah bir spiker vardır ve Barış Manço ile dalga geçmektedir. Sürekli "İşte Türk yani barbar vahşi vs." demektedir.

Barış Manço daha fazla dayanamaz ve spikere "yanınızda kâğıt para var mı?" diye sorar !

Bu soruya spiker şaşırır ve "evet var ama n'olacak" der. Barış Manço ısrar edince spiker cebindeki kâğıt paraları çıkartır.

Bu olaydan az önce Barış Manço canlı yayında "Anahtar"adlı şarkısını söylemiştir. Bu şarkınınn bir bölümü şöyledir: "Beş Akif- bir Saat Kulesi iki Kule-bir Fatih beş Fatih-bir Mevlana İki Mevlana-bir Sinan" Bu şarkı bir matematik sorusudur ve şarkıdada adı geçen kişiler o dönemdeki Türk parası olan banknotların arkasında fotoğrafı olan kişilerdir.

Barış Manço spikere sorar: "Bu paranızda fotoğrafı olan kişi kim?"

Spiker:"General." Barış Manço diğer paralardaki fotoğrafları olan kişileri de sorar spikerin verdiği cevaplar hep aynıdır > >"General." "Amiral.""Komutan."

Spikerin bu "falanca General falanca Amiral falanca Komutan" > >cevabından sonra bu sefer de Barış Manço cebinden Türk paralarını çıkarır.

Spikere derki: "Bu parada fotoğrafı olan kişi Mehmet Akif Ersoy'dur.şairdir. Bu fotoğraftaki kişi Mevlana'dır. Düşünürdür. Bu paradaki >fotoğrafı olan kişi Fatih Sultan Mehmet'dir.Adaletin sembolüdür.Bu paradaki kişi ise Atatürk'tür. "Yurtta barışdünyada barış" diyen kişidir. Bizim paralarımız bunlar. Biz Türkler ince ruhlukibarmedeni insanlar olduğumuz için paralarımızın arkasına "şairlerimizin""düşünürlerimizin""bilim adamalarımızın" fotoğraflarını bastık. Siz Fransızlar kendiniz barbar vahşi olduğunuz için paralarınızınn arkasına hep savaş Adamlarının fotoğraflarını basmışşınız!" der.

Barış Manço'nun bu müthiş cevabından sonra televizyon yöneticileri Canlı yayını keserler ve spikeri oradan kovarlarbaşka bir spiker yerine gelir ve canlı yayın yeniden başlar yeni spiker Barış Manço'dan ve Türklerden özür diler programa böylece devam edilir. BARIŞ MANÇO'yu saygı ve rahmetle anıyoruz...

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Gerçek bir olay

Mesaj gönderen anamenia »

evet bunu daha önce okudum kaf koymak sanattırda yazıyordu yine de hala takdir ediyorum iyi demiş ve neleri bildiğimizi de göstermiş o spikere de oh olsun :D

Kullanıcı avatarı
sato54
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Gerçek bir olay

Mesaj gönderen sato54 »

anamenia yazdı:evet bunu daha önce okudum kaf koymak sanattırda yazıyordu yine de hala takdir ediyorum iyi demiş ve neleri bildiğimizi de göstermiş o spikere de oh olsun :D

bencede valla ben ilk okuduğumda şaşırdım Barış Manço yu çok takdir edilmeli Allah rahmet eylesin...

Kullanıcı avatarı
HayLaz_EjDer54
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Gerçek bir olay

Mesaj gönderen HayLaz_EjDer54 »

Barış Manço iyi etmişsin.Huzur içinde yat

Kullanıcı avatarı
gkcrm
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Gerçek bir olay

Mesaj gönderen gkcrm »

Bu konuyu ben daha önce açmıştım ama yinede emeğine sağlık arkadaşım..tekrar okumak keyif verdi..

Kullanıcı avatarı
sato54
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Gerçek bir olay

Mesaj gönderen sato54 »

gkcrm yazdı:Bu konuyu ben daha önce açmıştım ama yinede emeğine sağlık arkadaşım..tekrar okumak keyif verdi..

daha önce paylaşılmışsa özür dilerim ama bir kere daha hatırlamak güzel olur

Kullanıcı avatarı
gkcrm
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Gerçek bir olay

Mesaj gönderen gkcrm »

bence sorun yok hatırlamak iyidir..