İlginç Hastalık.

Gözlerinize inanamayacağınız "nasıl olur ya?" dedirten garip olaylar bu bölümde...
Kullanıcı avatarı
gkcrm
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

İlginç Hastalık.

Mesaj gönderen gkcrm »

Şükran Kaçar(35) ev hanımı 4 çocuk annesi. O'nun yaşadığı çile filmlere konu olacak cinsten. En küçük bir üzüntüde bile gözlerinden burnundan ağzından kulaklarından ve göğüslerinden kan akıyor. Üzülmemeye gayret etse de eşinin kendisini ve 4 çocuğunu terk etmesinin ardından sokağa atılması hastalığını bir kat daha artıyor.

Diyarbakır'ın Alipaşa Mahallesi'nde bir hayırseverin tek gözlü odasında kalan Şükran Kaçar ve 4 çocuğu hayatta kalma mücadelesi veriyor. 3 yıl önce eşi Mehmet Çakar'ın 4 çocuğuyla kendisini terk etmesiyle başlayan dram adı bile bilinmeyen hastalıkla devam ediyor.

Küçük bir üzüntüde parmaklarının uçlarından burnundan kulaklarından ve göğüslerinden kan akan Şükran Kaçar sağlık güvencesi olmamasına rağmen defalarca gittiği hastaneden bir sonuç alamamış.

Doktorlar Kaçar'a tam donanımlı bir hastanede tedavi görmesi gerektiğini söylese de geçtiğimiz haftaya kadar sokakta yaşayan Şükran Kaçar çocuklarının açlığını düşünmekten hastalığını unuttuğunu belirtiyor.

Kaçar "15 sene önce gözlerimden kan akıyordu. Evlendikten sonra ağzımdan kulaklarımdan akmaya başladı. Bir haftadır parmak uçlarımdan kan akıyor. Doktora gittim. Doktorlar burada bu hastalığın çaresinin olmadığını söylüyor. Benim hiçbir sosyal güvencem yok. Yeşil kartım da yok. Bu acıdan kurtulmak istiyorum." şeklinde konuştu.

Çok çaresiz olduğunu sadece hastalığına çare bulunmasını isteyen Kaçar "İyileşirsem çalışır çocuklarını bu durumdan kurtarırım. Eşim gittikten sonra sokakta kaldım. Hayırsever bir vatandaş beni bu odaya yerleştirdi. Daha önce kiradaydım. Ev sahibi kirayı ödeyemediğimiz için dışarı attı. 3 - 4 kez valiliğe gittim kimse valiyle görüştürmedi." diye konuştu.

Çeşmeyi açamayan bir bardak çay bile tutamayacak kadar hasta olan Kaçar'a ilköğretim okulu öğrencisi kızı Medine Kaçar yardımcı olmaya çalışıyor.

Okul derslerinde oldukça başarılı olan Medine okuyup doktor olmak istiyor. "Doktor olunca annemi tedavi edeceğim." diyen Medine tek gözlü odaya serilmiş hasır üzerinde ders çalışmaya devam ediyor.
Resim
Ne ilginç hastalıklar var..Allah a şükretmeliyiz. :neee: :neee:

Kullanıcı avatarı
nurhis
Acemi Üye
Acemi Üye

İlginç Hastalık.

Mesaj gönderen nurhis »

şükür bugünümüze..