Beyin tikaci

Gözlerinize inanamayacağınız "nasıl olur ya?" dedirten garip olaylar bu bölümde...
Kullanıcı avatarı
gunce
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Beyin tikaci

Mesaj gönderen gunce »

Bu ilginç öykü ABD'den Alexandra Donahue'nun arkadasi Linda'nin basindan geçiyor:

Arkansas'a akrabalarini ziyarete giden Linda, alisveris için bir süpermarkete gider. Arabasini park ederken yanindaki park etmis arabanin sürücü mahalinde oturan kadin dikkatini çeker. Kadin ellerini basinin arkasina kavusturmus, gözleri kapali, kipirdamadan durmaktadir. Linda, kadinin durumunda bir tuhaflik sezer, ancak müdahale etmez. Alisverisini tamamlayip, arabasina döndügünde kadini ayni pozisyonda görünce dayanamayip arabanin camina vurur:

"Iyi misiniz?".

Kadin cevap verir :

"Basimdan vuruldum. Beynim disari akmasin diye tutuyorum."

Bu cevap üzerine telaslanan Linda, süpermarket yetkililerinden yardim ister. Ambülans çagirilir. Otomobilinin kapi kilidi kirilarak açilir ve kadin disari çikartilir. Ancak büyük bir saskinlikla kadinin basinin arkasinda bir parça ekmek hamurunu sikica bastirarak tuttugu görülür. Sonunda olay anlasilir. Kadinin marketten satin aldigi mayali ekmek hamuru otomobilin içindeki sicak havanin etkisiyle, tabanca sesine benzer bir sesle patlamis; hamur parçalari büyük bir hizla çevreye saçilmistir. Duydugu sesi tabanca sesi, basinin arkasina yapisan hamuru kursun deliginden disari sizan beyni sanan kadin, Linda'nin gelisiyle sanal kâbustan kurtulur!