İnsan görünümlü dut ağacı

Gözlerinize inanamayacağınız "nasıl olur ya?" dedirten garip olaylar bu bölümde...
Kullanıcı avatarı
En[G]in
Fanatik Üye
Fanatik Üye

İnsan görünümlü dut ağacı

Mesaj gönderen En[G]in »

Sivas'ın Suşehri ilçesinde yıllarca odun kırmak için kullanılan dut ağacı kütüğünün içinden çıkan insan silüeti görenleri hayrete düşürüyor.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Alim Kalkan, kütüğü bir arkadaşından aldığını söyledi. Kendisinin bu tip konulara meraklı olduğunu kaydeden Kalkan, "İbrahim Coşar isimli arkadaşım, yıllarca kütük olarak kullandığı bu ağacı bir gün ters çevirinci insan silüeti gördüğünü bana söyledi. Benim de bu tip olaylara merakım olduğunda bana verdi" dedi.

Bu güne kadar bal, yumurta ve bir çok şey üzerinde Allah ismi gördüğünü belirten Kalkan, "Ben bunu alarak muhafaza altında bulunduracağım. Ağacın saklanma tekniğini öğrenip, ilaçlayarak, herkese göstereceğim" dişe konuştu.

Resim

Silüeti ilk gördüğünde şaşırdığını da dile getiren Kalkan, "Bir kütük ağaç parçasında insan sülietini ilk kez gördüm. Kainatın fıtri eczanesinde element diye bilinen malzemelerden canlı insanı yapan Yüce Allah aynı elementlerden ağaçları da kendisinin yaptığını hatırlatmak için bu ağaç kütüğüne insan suretini nakşedip kainattaki her şeyin kendi elinden çıktığını bizlere hatırlatmak istiyor" diye konuştu