MSN'de kurulan akıl almaz tuzak! [Lütfen Dikkatlice Okuyun!]

Msn, Icq, Yahoo Messenger için yardımlaşma bölümümüz.Güvenlik,ipuçları ve daha fazlası..
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

MSN'de kurulan akıl almaz tuzak! [Lütfen Dikkatlice Okuyun!]

Mesaj gönderen VSaBaH »

MSN'de kurulan akıl almaz tuzak! [Lütfen Dikkatlice Okuyunuz!]

Resim

Bu kez merak duygusu kullanılarak, akıl almaz işler yapılıyor.

MSN listelerinde sizi engelleyenleri göstereceğini ima eden adreslerden uzak durun. Felaketle karşılaşmamak için bu haberi dikkatli okuyun...

MSN listesine girdiğiniz birisi, sizi daha sonradan engellediğinde, kendi listenizde o kişiyi hep çevrimdışı görürsünüz. Uzun süredir listenizde çevrimdışı olan birisi, içinize kuşku düşürebilir ve "Acaba beni engelledi mi?" sorusunu bile aklınıza getirtebilir.

Aslında cevap oldukça basit; sizi engelleyenlerin kimler olduğunu asla göremezsiniz. Ama bazı uyanık web siteleri, sizi engelleyenleri göstereceğini söyleyerek hain tuzaklar kuruyorlar.

Sizden Şifrenizi İstiyorlar

Sitenin çalışma şekli şöyle; önce sizden e-posta adresinizi istiyor ve ardından da şifrenizi. Bu bilgileri verdiğinizde, sisteme hemen giriş yapılıyor ve sizi engelleyenleri listesi verilecek dese de artık iş işten geçmiş oluyor.

Bu kadarla sınırlı kalsa iyi. E-posta adresinizi ve şifrenizi alan bu site, hemen MSN listenizdekilere de ulaşmaya çalışıyor sizin adınıza ve bu zincir, uzamaya devam ediyor.

Ne Yapmak Gerekiyor?

1. Microsoft’un dışında hangi site olursa olsun, kesinlikle şifrenizi bir web sitesine vermeyin.
2. Arkadaş listenizden gelen otomatik reklam mesajlarını ciddiye almayın.
3. MSN üzerinden gelen dosyaları açmadan önce virüs testinden geçirin.
4. Anti virüs yazılımınızı mutlaka güncel tutun.

YÖNETİCİ YORUMU: Arkadaşlar böyle şeylere kesinlikle inanmamalıyız. Hotmail ve MSN gibi dünyanın önde gelen siteleri üyelerinin hakkındaki bilgileri izinsiz asla kullanamazlar. Yani başka sitelerden sizi engelleyenleri görmeyi beklemek biraz saçma olur.

Aslına bakılırsa MSN'nin kendi programından engelleyenler görülebiliyor. Yani Seçenekler ve Gizlilik sekmesinden sol paneldeki kişi listesinden şüphelendiğiniz kişiyi seçip sağ tıklıyorsunuz. Eğer ki seçeneklerde Sil seçeneği tıklanabilir durumdaysa (aktifse) o kişi sizi engellemiş demektir.

Ben birkaç kere bu yola başvurdum ve işe yaradığını gördüm. Ama bilgilerin güncellenmesi için oturumun çevrimiçi olarak açılması ve bir müddet oturumun açık kalması gerekiyor.

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
By_Burky
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen By_Burky »

Çok Doğru Bana Sürekli Bu Haberler GeLiyor... GErek e-mail gerekse direk msn den...

Kullanıcı avatarı
gece_mavisi
Acemi Üye
Acemi Üye

çok merak ediyorum

Mesaj gönderen gece_mavisi »

msnyi açtığımızda hani bizi kaydedenler çıkıyoya işte onlar adresi nerden alıyolar biz online ken biryerde listemizmi çıkıyo yoksa :)

Kullanıcı avatarı
asi_kis
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen asi_kis »

cok haklısın bunulada sınırlı kalsa ii saa bi ileti gönderiolar sen onu açıosun okuyosun bişi olmuo tam ortalarına geldiğinde pc çöküoo

Kullanıcı avatarı
serooo
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Re: MSN'de kurulan akıl almaz tuzak! [Lütfen Dikkatlice Okuyun!]

Mesaj gönderen serooo »

bunu elli kere söylemiştim bizim avantajımız kredi kartı hikayesine bu msn olayı ile girmeyişimiz olmuştur bu yolu deneyenlerin bütün hesaplarını gözden geçirmesini tavsiye ederim :hayiir:

Kullanıcı avatarı
karayusuf
Acemi Üye
Acemi Üye

Re: MSN'de kurulan akıl almaz tuzak! [Lütfen Dikkatlice Okuyun!]

Mesaj gönderen karayusuf »

[wave=blue]bilgi için teşekkürler[/wave]