Gece Yemek Yemeyin !

Sağlık ile ilgili tüm bilgileri bu bölümümüzde bulabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Gece Yemek Yemeyin !

Mesaj gönderen göKhan. »

:!: Konunun uzmanları, gece yenilen abur-cuburun kilo aldırdığına dikkat çekerek, geceleri atıştırmanın ekstra kilolar olarak vücuda döneceği uyarısında bulunuyor. Her gece ekstra 300 kalori almanın yılda 13 kiloya mal olacağı belirtiliyor.
:turkce:
:ok: Amerikan Beslenme Birliği uzmanları, pek çok insanın uyumadan önce acıkmasa da bir şeyler yeme alışkanlığına sahip olduğunu belirterek, bunun fazla kilolara davetiye çıkardığını belirtiyor.
:turkce:
:fikir: Bazı kilolu insanların en fazla kaloriyi, yatmadan önce TV karşısında çerez, çips, tatlı vs. yiyerek aldığına dikkat çeken uzmanlar, her akşam yemeğinden sonra ekstra 300 kalori almanın, yılda 13 kilo almaya yol açabileceğini söylüyor. "Bunun tersi de geçerli, yani akşamları abur cubur yemeyi keserek yılda 13 kilo verebilirsiniz" diyen beslenme uzmanları, yüksek kalorili yiyecekler yerine meyve yemeyi tavsiye ediyor.

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Re: Gece Yemek Yemeyin !

Mesaj gönderen Veda »

Ben yazın gece 1'den sonra mutfağa oturup bir şeyler yediğimizi hatırlıyorum. Ama benim bünyeme etkisi sıfır. Başka şekillerde telafi etmişim demek ki...

Ama herkes için geçerli değil bu tabi ki, gerçekten düzensiz beslenmek kötü.

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Ben de yazın gece fırına canım çekince fırına gidip sıcak ekmek markettende peynir,salam alıp gece 2.00 da yediğimi hatırlıyorum.Ama şimdi ayı gibi şiştim :D

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

tarla__kusu93 yazdı:Ben de yazın gece fırına canım çekince fırına gidip sıcak ekmek markettende peynir,salam alıp gece 2.00 da yediğimi hatırlıyorum.Ama şimdi ayı gibi şiştim :D

:haha: :haha: :haha:

Ama bu aralar hiç iştahım yok. Yorgunum artık. Hiçbir şey gelmiyor içimden. Ne yemek ne içmek...

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Veda yazdı:
tarla__kusu93 yazdı:Ben de yazın gece fırına canım çekince fırına gidip sıcak ekmek markettende peynir,salam alıp gece 2.00 da yediğimi hatırlıyorum.Ama şimdi ayı gibi şiştim :D

:haha: :haha: :haha:

Ama bu aralar hiç iştahım yok. Yorgunum artık. Hiçbir şey gelmiyor içimden. Ne yemek ne içmek...

SAbah bişey yemedim.Öğlen puding,makarna,döner.Akşam 2 tabak börek,birazdan da 1 bütün sucuk pişircem.Tam rejime girdim dayanamıyom.Çok canım çekti :(

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Hey maşaallah.
Evi devi yemişsin Enes.
Allah iştahını artırsın (tabi sen rejim yapmak istiyorsan o ayrı konu :sagolun: ), bana da istah versin...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Yok işe yaramıyor...

Kilo-boy endekslerinden kontrol ettim. Boyuma göre kilom 2 kg az. O yüzden 2 kilo alayım diyorum akşam olmadık şeyler yiyorum ama yaramıyor.

Senelerdir aynı kilodayım. 2 kilo daha alsam iyi olacak ama olmuyor :D
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

OFFFFFFFF :(
Bende de işe yaramıyor. 10 kilo almam lazım ama olmuyoooooor.

Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

Mesaj gönderen FB Rh (+) »

K@S@P,

daha önce konu başlığı kullanılmıştır.. bilgin olsun..istersen bak.
Gönderilme zamanı: 05 Eki 2008 [15:06] VEDA tarafından

Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen göKhan. »

Veda Abla Niye Gönderdim Demiyosun :D Olsun Tazelenmiş Oldu