Çayı içerken dikkat!!

Sağlık ile ilgili tüm bilgileri bu bölümümüzde bulabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Çayı içerken dikkat!!

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Sadece 5 dakika sabretmek hayatınızı kurtarabilir.

Times gazetesindeki haberde bilim adamlarının yeni bir uyarısına yer veriliyor: "Çayı fazla sıcak içmeyin." "Taze demlenmiş çaydan ilk yudumunuzu almak için yanıp tutuşuyor olabilirsiniz. Ancak sadece 5 dakika sabretmek hayatınızı kurtarabilir. Araştırmacılar içecekleri aşırı sıcak içme alışkanlığının özefagus yani yemek borusu kanseri ile bağlantılı olabileceğini ortaya koydu." "Buna göre çayı 70 dereceden sıcak içmek, bu hastalığa yakalanma riskini 8 kat arttırabiliyor."

"Yemek borusu kanserine Avrupa ve Amerika'da genelde sigara ve alkol tüketimi neden oluyor. Ancak tıp dergisi British Medical Journal'da yayımlanan araştırma, içki ve sigara tüketiminin çok düşük olduğu İran'ın kuzeyinde de, bu hastalığın çok sık görüldüğünü ortaya koyuyor. Bu bölgedeki insanların çayı çok sıcak içtikleri saptanmış."

Kullanıcı avatarı
GS Rh (+)
Forumun Ablası
Forumun Ablası

Çayı üflemeden içmeyin!

Mesaj gönderen GS Rh (+) »

İyiki sıcak sevmiyorum .. :D
Bu kadar zararlı olduğunu bilmiyordum teşekkürler.. =D>

Kullanıcı avatarı
süpürgesiz_cadı
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Çayı üflemeden içmeyin!

Mesaj gönderen süpürgesiz_cadı »

ama başlığın tezat olmuş biras (: çayı soğuttuktan sonra için olabilirdi :huh: üf lemeye dair hadisler var.. peygamber efendimiz yasaklıyor yemeklerin üzerine üflemeyi :(

Adamların araştırma yapmasına gerek yokki peygember efendimiz zaten bu konu hakkındada yeterince hadislerinde bahsetmiş sıcak yicek/içecekleri yeme hakkında.... biraz ilmi bilgileri olsa böyle araştırmaya vakit harcadıkları zamanı başka şeyler için kullana bilirlerdi (:

paylaşımın cok güzel emeğine sağlık bilgilerimi yeniledin =)

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Çayı içerken dikkat!!

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Bende öyle düşündüm.Değiştirdim.Sağ ol.

Kullanıcı avatarı
süpürgesiz_cadı
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Çayı içerken dikkat!!

Mesaj gönderen süpürgesiz_cadı »

ilgin için teşekkürler şimdi daha güzel oldu...

paylaşımların devamı ile...