Kan grupları ve kişiliğiniz.

Sağlık ile ilgili tüm bilgileri bu bölümümüzde bulabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
süpürgesiz_cadı
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen süpürgesiz_cadı »

Dr. J. D'Adomo'nun yaptigi arastirmalar sonucunda kisilerin kan gruplari ile kisilikleri arasinda bir bag bulundugunu ortaya çikti.

KAN gruplarinin, sagligimiz kadar kisiligimizi de etkiledigini biliyor muydunuz? "Kan grubuna göre diyet" kitabinin yazari Dr. Peter J. D'Adamo'nun arastirmalarina göre kan grubu A olan kimseler uyumlu bir kisilik sergilerken, 0 kan grubuna dahil kisiler hayati siir gibi yasiyor. Kan grubu B olan insanlar akilciligiyla ön plana çikarken, AB grubu kisiler diger 3 grubun birçok özelligini kendinde tasiyor.

A grubu

A grubu insani duyarli ve uyumlu bir kisilige sahiptir. Arastirmayi sever, gelisime ve degisime hemen uyum saglar. Bu grup içinde yer alan insanlar, duyan, hisseden, sürekli olarak arastiran kisilerdir. Asiri duyarliliklari, uyum güçlügüne düstüklerinde, içlerine kapanmalarina neden olur.

B grubu
En önemli özellikleri mantik ve iradenin, duygulardan önce gelmesidir. Etraflarindaki herkesi yönetmek isterler. Gözüpek, inatçi, otoriter ve serttirler. Bu karakterin insanlari, asker, uzman ve danismandir. Akilci, sistemli, düzenli ve iradelidirler. Kendi kararlari dogrultusunda hareket ederler.

0 grubu
Yasamin tadini çikaran kisilerdir. Ortama çabuk adapte olurlar. Uç fikirlere egilim göstermezler. Basarilarini, dis dünya ile yakaladiklari uyuma borçludurlar. Bu uyum düzeni içinde, önlerine sunulan olanaklardan rahatlikla yararlanirlar.

AB grubu
Karmasik bir yapiya sahiptirler. Diger üç karakterin özelliklerinin çogunu bu gruptaki insanlarda görmek mümkündür. Bundan dolayi çelisen, kaprisli ve tutarsiz bir kisilik sergilerler. Mantikli düsünebilmeleri, sosyal tutum ve yargilari önemsemeleri onlari basariya götüren en önemli etkendir

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

Valla ben A grubuyum hepsi doğru da benim ev arkadaşım B grubu hiç alakası yok =)

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

Ben de A grubu.

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen anamenia »

Ben AB grubuyum tamam karömaşık bir yapıya sahip olabilirim ama önyargılı değilimdir yine de güzel bir yaklaşım olmuş =D>