Kahkaha beyni canlandırıyor

Sağlık ile ilgili tüm bilgileri bu bölümümüzde bulabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen göKhan. »

İngiliz bilim insanları kahkaha atmanın beyni daha aktif hale getirdiğini söyledi.

Resim

İngiltere’de Tıbbi Araştırmalar Kurumu’nun yürüttüğü bir araştırma, bir şaka ne kadar komikse zevk hissini yaratan özel nöronun da o oranda canlandığını ortaya koydu.

Normal ve de komik cümlelelerin duyulduğu anda katılımcıların beyinlerinin verdiği tepki farklarını saptayabilmek için yapılan beyin taramasında, zevk yaratan nöronun daha çok canlandığı saptandı.

Kullanıcı avatarı
ShiftlesS
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj gönderen ShiftlesS »

Çok gülmek iyi değil derler ama bilemicem şimdi :D
İsviçreli bilim adamları söylese inanırdım da İngiliz olunca içime sinmedi :nanik:

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

ShiftlesS yazdı:Çok gülmek iyi değil derler ama bilemicem şimdi :D
İsviçreli bilim adamları söylese inanırdım da İngiliz olunca içime sinmedi :nanik:

Gülmenin hiç bir bilimde zararı yoktur Aslı... Yani onlar hurafedir. Dinimizce her şeyin abartısı hoş karşılanmadığı için belki öyle bir söylenti çıkmış olabilir ama ben gülmenin kimseye zararının dokunacağını düşünmüyorum. Maddi veya manevi farketmez :)

Gülmek beyni canlandırır, ömrü uzatır, tansiyona iyi gelir. Ayrıyeten... :D
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
ShiftlesS
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj gönderen ShiftlesS »

VSaBaH yazdı:Gülmenin hiç bir bilimde zararı yoktur Aslı... Yani onlar hurafedir. Dinimizce her şeyin abartısı hoş karşılanmadığı için belki öyle bir söylenti çıkmış olabilir ama ben gülmenin kimseye zararının dokunacağını düşünmüyorum. Maddi veya manevi farketmez :)

Gülmek beyni canlandırır, ömrü uzatır, tansiyona iyi gelir. Ayrıyeten... :D
Vücuda bi yararı katkısı olsaydı Peygamber Efendimiz sadece tebessümle geçirmezdi hayatını diye düşünüyorum (:

Kullanıcı avatarı
aysuguler
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen aysuguler »

Gülemnin ömrü uzattığını duymuştum ....gülmek güzeldir :)