Sigarayı bırakma maceram

Sağlık ile ilgili tüm bilgileri bu bölümümüzde bulabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
aysuguler
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Sigarayı bırakma maceram

Mesaj gönderen aysuguler »

Yaklaşık 13 yaşlarında sigara denilen pislikle tanıştım tabiki ilk başlarda deli deli sigara tüketen biri değildim..Zaman ilerledikçe yaşım büyüdükçe sigara tüketim miktarımda arttı. Hayata atılmanın vermiş olduğu sorumlulukların artışı vs. derken sigaraya daha bir sarıldım. Bu süre zarfında sigarayı bırakmak içinaarada nikotin bantı ve sakız denemelerinde bulundum ama ben de hiç etkili olmadılar..en az zararla sigara içeyim deyip açık tütün ile elimde sardım ki kesinlikle daha az tükettim..Ama artık bırakma zamanı gelmişti elektronik sigara yı duymuş ama hep şüphe ile bakmıştım..denemek amaçlı bir yerden alıp pek memnun kalmadığım üründen sonra hayal kırıklı yaşamış sonraki araştırmalarım neticesinde Ovale firmasının ürünlerini denemeye karar verdim ve sigarayı bıraktığım gün o gün oldu. Bir kaç ay sonra hala sigara içmediğimin farkına varınca Ovale Türkiye ye ürünlerinden memnun kaldığımı ve bu kadar faydalı bulduğum bu ürünlerin bulunduğu camiada yer alarak benim gibi sigara ile mücadele eden insanlara destek olmak istediğimi söyledim...Ve kabul gördüm... :)
Şuan 9. ayımdayım ve hala sigara içmedim hatta içenlerden de rahatsız olduğumu dile getirmek isterim. Son bir kaç aydır elips mi ve evic mi pek kullanmaz oldum ...Sigara gibi sabit bir tat ve kokuya sahip olmadığından alışkanlık gibi bir durumu yok, zaten kullanım şekli ile de sigarada edindiğiniz alışkanlık tamamen değişiyor. Herhalde bu ayın sonunda elektronik sigaraya da veda edebilirim ....
Benim için en önemli getirisi sağlığımdan ziyade çocuklarıma dumansız bir ortam oluşturabilmiş olmam.
Darısı sigara ile mücadele edenlerin başına deyip bu konuda ki bilgilerimi ve deneyimlerimi forum yetkililerimiz de müsaade ettikleri müddetçe zaman zaman paylaşmak isterim.

Sağlıcakla Kalın ...

Ovale Türkiye
Aysu Güler