Google Toolbara Sitenizin İconunu eklemek...

Tasarımcılar için her türlü bilgiyi bulabileceğiniz bölümümüz...
Kullanıcı avatarı
amsy
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Google Toolbara Sitenizin İconunu eklemek...

Mesaj gönderen amsy »

arkadaşlar şimdiki tutorial da google toolbara üyelerinize sitenizin 16x16 lık iconunu kendi google toolbarlarına nasıl eklettireceğinizi anlatacam...

çok kolay anlamayan parmak kaldırsın...

1: ) öncelikle bi 16x16 olmak şartıyla bi image bulun...o kadarınıda siz bulun arık...

2: ) LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! bu adrese gidin ve o bulduğunuz resme convert diyin...sonra "Base64 representation of the source data:" şöle bi yazının altındaki yerdeki kodların hepsini kopyalayıp bir yere yapıştırın...size şöle bişi verecek:

Kod: Tümünü seç
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3 : )
LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!
bunu download edin ve ordaki yazdığım yönergelere göre siteinizin bilgilerini düzenleyin...

4 : ) eğer herşeyi doğru bi şekilde yaptıysanız ftp nizi açın ve ana dizininize button.xml olarak atın...

5 : ) LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! sonra bu adrese gidin ve button.xml linizi kaydedin...

6 : ) kullanıcılarınızında toolbarlarına eklemesini sağlamak içinde şöle bi link vereceksiniz..

işte olay bu...hem kullanıcılar siteinizdeki son konuları takip edebilecek, hemed siteinize kolay bi geçiş imkanı sağlayacak...hemde obirçok siteinin sitenin size yükletmeye çalıştıkları toolbar zırvalıklarından daha zarif ve daha gösterişli bişi olacak...

dip not:bakın bunu her yerde demezler ama ben diyim...websitelerinin pageranklarını hesaplamada kullanılan en büyük araç internet kullanıcılarının kullandığı google toolbarlardır...yani siz ne kadar fazla kişiye bunu eklettirmeyi başarırsanız google bunu mükemmel bi hamle olarak görecek sitenizin pagerank ını hesaplarken bunu göz önüne alacaktır...çakozzzzzzladınız mı?????

o zaman bu aynı zamanda "pagerank nasıl arttırılır " topiclerine bi çeşit ek gönderme olsun...buda bu forumun ayrıcalığı...webmastırsanız mutlaka bunu yapın derim ben...

yapamayanlar ,yaptım ama resimi çıkmayanlar,koydum ama şimdide silmek istiyorum diyenler, bu ne lan bi halt anlamadım diyen herkes buraya yazsın....I'm the webmaster of the begoodbe

Bu arada volkan kardeşde okur belki yapar bende gurularınırım, bu foruma bişi kattım diye....yanlız reha sen okuma .... :D sana anlatacak bişiyim yok..sana anlattıklarımdan sonra tatile çıkmaya karar verdim.... :heh:
:heh:
En son amsy tarafından 12 Ağu 2007 [ 01:03 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
amsy
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen amsy »

yapan arkadaşlar buraya sitelerinin adreslerini yazmaya tavsiye ediyorum...bakın bu benim yaptıklarımdan biri...sol menude "add google toolbar" diye bişi var...ona basarsanız görürsünüz...

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Re: Google Toolbara Sitenizin İconunu eklemek...

Mesaj gönderen reha37 »

amsy yazdı:yanlız reha sen okuma .... :D sana anlatacak bişiyim yok..sana anlattıklarımdan sonra tatile çıkmaya karar verdim.... :heh:
:heh:

:D :D

yaw abi sen olmasan naaparız yaw...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Sedat abi bu yararlı paylaşımın için teşekkürler...

Yalnız verdiğin link kırık bende biraz araştırınca buldum anlatmak istediğini...

Google zaten kendi çok güzel anlatmış. İşte burada...

Ben Google'a Google Butonumuzu gönderdim. Kabul edlince inşallah forumda duyururum.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
Farabi
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen Farabi »

sağolasın...