funpic.de kurulumu(resimli)

Tasarımcılar için her türlü bilgiyi bulabileceğiniz bölümümüz...
Kullanıcı avatarı
amsy
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

funpic.de kurulumu(resimli)

Mesaj gönderen amsy »

arkadaşlar bu bölmünde birşey yapmaya karar verdim...bunu biraz bu bölümün canlanması için alıntı resimlerle , free host hizmeti veren funpic.de yi kurarak yapmaya çalışacam...resimler alıntıdır anlatım tamamen bana aittir...en sonunda farklı bir iş yaparak vereceğim bir internet sitesi templatesi ile tamalayacam , yani herşeyle beraber toplam 5 dakikanızı ayırmanızı isiyorum , bu işle hiç ilgisi olmayan adama bile bu işin ne kadar zekli birşey olduğunu gösterecem....hazırmısınız , başlayalım o zaman....

önce hayal edin internet sitenizin adı ne olsun....
düşündün mü , unutma o zaman .....birde anlatım boyunca vereceğiniz şifrelerin akılda kolay kalması için size bir önerim var .....hepsini aynı yapın ....o zaman bir problem olmaz...sırayla resimlerle gidelim bakalım....

bu adrese girin:
LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

bundan sonra adam vbulletin gibi bir terimden bahsediyor.bu önemli değil sanki onu görmemiş gibi yapın ve devam edin...eğer isterseniz vbulletin olayını da anlatabilirim..amma önce işin mantığını kapalım

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
amsy
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen amsy »

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Öncelikle Girdiğmiz Bütün Sayfaları Kapatin
Simdi LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! Adresine Gidin Sol Üstten Üye Girişi Yapın..

Solda User Center'e Tıklayiniz..Anlatımın Devamı Resimle

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
amsy
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen amsy »

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
amsy
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen amsy »

şimdi ise işin güzel kısmı geldi...size vereceğim dowland adresindeki klasörleri dowland edin...

bu dosyanın içindeki html dosyasının içindeki 3 dosyayı:
index, images , styles dosyasını

açılan ftp dosyasının içine hiç değişiklik yapmadan kopyalayın(sürükle bırakta olur :D :D )diğeri psd dosyasıdır..onu atmaya gerek yok...o fhotoshop dosyası ile sitedeki imageleri falan değiştirirsiniz...eğer isterseniz bunu nasıl kullanıcağınızı bir ara anlatırım....

işlem bittikten sonra en alttan 3. resimdeki(yani ftp adresi olarak girdiğimiz-bize verilen-)adresi başına http:// getirerek yazın...yani şu resimdeki...

Resim

sonuç artadadır...siteniz hayırlı olsun..........öffff yoruldum yawww...
e-mail almaktan daha iyi valla yada msn yle falan uğraşmaktan....

size verdiğim templateyi beğenmediniz mi ...o zaman sitede daha önce verdiğimiz , biz webmasterlar için altın niteliğini sahip free template sitelerinde biraz gezin.inanılmaz şeyler bulacağınıza eminim...
şimdi uyumam lazım , daha sonrada sizlere http konusunda başka bilgiler verebilirim ...amma şimidilik en basit şekilde , index dosyanı not defteri ile açın ve değiştirmek istediğiniz yazıları aratın ve onları silip yenisini yazın.... kodları arasındaki yazılara dokanmayın yada kodlarını silmeyin.....o zaman olmaz ....

hade bana bye...ben yattım... sorularınız olursa bana diğer arkadaşlara yönelte bilirsiniz.....

yapan arkdaşlarda eğer adreslerini buraya veririse , azcık gururlanırız ....

Kullanıcı avatarı
amsy
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen amsy »

bu benim ki , gerçi uzantısı biraz dandik oldu amma neyse şikayette bulnuruz.... başka bir uzantı kalmadı sanki:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

adresi ftp den kopyalarken şöle yazar....

ftp://[email protected]/

siz onu @işaretinden önceki yerleri silin ve öyle başına http:// ekleyin , yoksa olmaz...

Kullanıcı avatarı
_RéDév!L_
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen _RéDév!L_ »

ya kardeşim çok sağoL emeğine sağLık da ßen forum kurmak istiyodum:S site kuruLdu ßöyLe:S

Kullanıcı avatarı
akman
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen akman »

Evet bende forum kurmak istiyorum

Kullanıcı avatarı
sonicar
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen sonicar »

Dostum çok teşekkür ederim emeğine sağlık.
ben bir portal kullanıyorum 6-7 mb yer tutuyo.
ftp den dosyaları aktarırken 2 saat kadar bekledim.
en sonunda %92 de falan bir hata verdi.
kendi veritabanım var.
acaba www klasörünü mü aktarcaktık ftp ye.
yoksa funpic in kendi veritabanını mı kullanıcaz?
bu konuda yardımcı olabilirsen sevinirim.
iyi çalışmalar...

Kullanıcı avatarı
clever_wolf_
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen clever_wolf_ »

İndex of yazıyor anlatım güzel ama yardım edersen sevinirim

Kullanıcı avatarı
Samsunlumodzilla
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen Samsunlumodzilla »

Cok Mütis Acıklama Olmus Keske İlk Önce Görseydim 2 gün urasmazdım :( Ben Siteyi kurdum ama İndex i nasıl degiştircem bilmiyorum yardımcı olursanız sevinir göbek atarım ehehe :hoba: =D> :üzülme: