google adensa ve firefox yada başkası

Tasarımcılar için her türlü bilgiyi bulabileceğiniz bölümümüz...
Kullanıcı avatarı
amsy
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

google adensa ve firefox yada başkası

Mesaj gönderen amsy »

arkadaşlar belki bileniniz vardır diye sizlere bi kaç soru sormak istiyom...hep ben anlatacak değilim yaaa.

bu başlıkda bahsettiğim şeyleri aranızda sitenize muhakkak ekleyen vardır.ben eğer abest kaçmazsa bu ikisi hakkında birkaç bişi soracam.

1.bunlara nasıl başvurulur amma önemli bir konu var.benim yaptığım site ingilizce ve ben bazen o reklamları görüyorum hepsi türkçe.ben oların ingizce olanlarını istiyorum.....yane google adensa ve firefox un yabancı yazılı bannerlerini almam için nereye başvurmam gerekiyor.bunların yabancı domainli olanları biliyosanız eğer onları buraya yazarmısınız.

2. si ) biliyorum bunların çok sıkı kuralları falan var .acaba bunları bana bi yazarmısınız.ben örnek vereyim.mesela sitemdeki firefox mödlünün hemen üstüne ingilizce "en iyi ayarlar için falan firefox kullanın "gibi cümle yazsam o skat olur mu...yane dikkat ediyom hiç bir sitede bu yok.o ürünü kimse pazarlamıyor.yada üstünde değilde sayfanın başka bir yerinde bu cümleyi yazsam ne olur acaba .mesela en alta.bunların kurallarını bana bi anlatırsanız....

3.)bazı sitelerde aşşağıdaki reklamlara basın öle link açılsın gibi ara sayfalar geliyor.onlar gibi bende o ara sayfada bu reklamları kullanabilirmiyim.sakatlık olurmu.

4.)bu kodları sayfanın istediğimiz yerine koyabilirmiyiz.buunuda bi cevap yazın
şimdiden tşk.
En son amsy tarafından 25 Ağu 2006 [ 11:00 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
amsy
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen amsy »

yardım edecek yok mu??????

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

amsy işim dolaysısıyla bu sorularını cevaplamakta geciktim. Üzgünüm ama hemen sorularına çözüm bulmaya çalışalım...

1.bunlara nasıl başvurulur amma önemli bir konu var.benim yaptığım site ingilizce ve ben bazen o reklamları görüyorum hepsi türkçe.ben oların ingizce olanlarını istiyorum.....yane google adensa ve firefox un yabancı yazılı bannerlerini almam için nereye başvurmam gerekiyor.bunların yabancı domainli olanları biliyosanız eğer onları buraya yazarmısınız.

öncelikle abi sen bu adsense başvururken sitenin dilini Türkçe seçmeyeceksin sitende hangi dilin görünmesini istiyorsan onu seçeceksin...İkincisi ve en önemlisi sen bunu yapmasan bile eğer sitenin içeriği ingilizce olacaksa adsense reklamları otomatik olarak ingilizceye döner...
Yani hiçbir Türkçe kelime kullanömayacaksın ki siten de Türkçe reklamlar çıkmasın... Yani LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! adresine gir ve kaydoldurken site dilini ingilzice seç... Kayıt yaklaşık 3-4 hafta sonunda olacaktır. O zamana kadar senin siteni Google robotları tarayacaktır...

2. si ) biliyorum bunların çok sıkı kuralları falan var .acaba bunları bana bi yazarmısınız.ben örnek vereyim.mesela sitemdeki firefox mödlünün hemen üstüne ingilizce "en iyi ayarlar için falan firefox kullanın "gibi cümle yazsam o skat olur mu...yane dikkat ediyom hiç bir sitede bu yok.o ürünü kimse pazarlamıyor.yada üstünde değilde sayfanın başka bir yerinde bu cümleyi yazsam ne olur acaba .mesela en alta.bunların kurallarını bana bi anlatırsanız....

bunu yapmanda hiçbir sakınca yok yeterki download linkini kendi hostunda barındırma yani eğer Firefox download ettireceksen bunu Firefoxun kendi sayfsından yaptır..
Bak sana müthiç bir öneri Google Adsense da Firefox öneriyor. Eğer senin sitenden Google adsense nin verdiği firefox linkini kullanırsan hem dediğini yapmış olursun hem de para kazanırsın.. Sen adsense ye kaydol onu hallederiz...
Google Adsense >Adsense Kurulumu > Tavsiyeler >Firefox artı Google Araç Çubuğu dan firefox indirme linkini alabilirsin...

3.)bazı sitelerde aşşağıdaki reklamlara basın öle link açılsın gibi ara sayfalar geliyor.onlar gibi bende o ara sayfada bu reklamları kullanabilirmiyim.sakatlık olurmu.

Başka siteler için bilmem ama Google Adsense için olur... Karşındaki google ve sözleşmesinde kullanıclılara reklamlara tıklanılmasını tavsiye edici şeyler yaptırman yasak olduğu maddesi var...

4.)bu kodları sayfanın istediğimiz yerine koyabilirmiyiz.buunuda bi cevap yazın
Tabiki koyabilirsin eğer bu konuda yardım istersen bana ulaşabilirsin...

Yalnız bir daha hatuırlatıyım.. Google Adsense üyelik aniden olmaz 3-4 hafta sürebilir.Sitenin içeriğine bağlı olarak uzalır veya kısalır..

[email protected]
[email protected]

şimdiden tşk.
Elimden geleni yapmaya çalıştım umrım yardımım dokunmuştur...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
amsy
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen amsy »

allah razı olsun kardeş.vallahi çok yararlandım bu işten.valla elimi acayip bi taşın altına soktum .umarım bitirim.amma anladım ki risk almadan bu sektörde para kazanılmıyor.

herşey için saol vsabah.amma hala bişeyi anlamadım.o da şu.ben eğer 3, maddede ddiğim gibi bir yönlendirme linki yaparsam yassağamı girmiş oluyom yane.şimdi ben bi dowlan linki koyucam.ona basınca adam bi popup penceresi açılacak.ordada birkaç bişey yazacak indireceği şeyle ilgili.o yazıdan sonrada , aşşağıdaki reklam linkine tıklayında dowland başlasın diyecem....

şimdi ağalar bu yassak mı , yoksa serbestmi.sadece bu kaldı öğrenemediğim....yada bunu firefox,picasso yada gene buna benzer şeylerde verebilirmiyiz.
yassaksa eğer , benim bu sitede dolaşan admin arkdaşlarım yada bu işe benim gibi ruhunu vermiş arkadaşlerım , bana bu yönlendirmeyi yapmacak(tabiki parada vercek :D )bi adense gibi bişey önerirmisiniz....

benim aklıma gelen ama bu konuda hiçbirşey bilmediklerim :gittigidiyor , amazon ..
bunlar acaba bu dediğim işi yapabilirmi????

volkan sende olmasan ben ne yapardım...sana özeline bi mesaj attım.baksan iyi olur.zaman ayırdığın için sağol kardeş....

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

herşey için saol vsabah.amma hala bişeyi anlamadım.o da şu.ben eğer 3, maddede ddiğim gibi bir yönlendirme linki yaparsam yassağamı girmiş oluyom yane.şimdi ben bi dowlan linki koyucam.ona basınca adam bi popup penceresi açılacak.ordada birkaç bişey yazacak indireceği şeyle ilgili.o yazıdan sonrada , aşşağıdaki reklam linkine tıklayında dowland başlasın diyecem....
Bunu yapman Adsense e üye olurken imzaladığın sözleşme maddesine aykırı. Zaten üye olurken de uyrıyorlar..
Resim

BİR DE BAK ŞU SAYFAYI İYİCE OKU BURADA SÖZLEŞMENİN TÜM MADDELERİ VAR TMM???

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Eğer yönlendirme yapsamda, teşvik etsemde, kendim tıklasamda para kazanmaya devam etsem dersen sana Playstation Mod Chip reklam şirketini öneririm. Tıklama başına 2 cent veriyor. Eğer tıklayanın çok olursa günde bir kaç dolar kazanırsın.İşte tıkla...

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
amsy
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen amsy »

saol kardeş ben hatim etmeye başladım bakalım şimdiden bunları.hadi hayırlısı..

Kullanıcı avatarı
ARENA
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen ARENA »

arkadaşım sen üye ol gerisini istesen de istemesen de öğreniyorsun

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

arkadaşım sen üye ol gerisini istesen de istemesen de öğreniyorsun

Bence bir bilene sormak daha iyi ARENA, bana anlatan olmadı. Kendi reklamlarıma tıkladığım için tam 12 dolarım gitti....
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
amsy
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen amsy »

yane işte ben bunları diyom VSaBaH, ..tamam adam kuralları koymuş amma bunların uygulamalrı çok farklı ..mesela proxy ayarı yüzünden çok kaybeden var , sonra bazı yerlerde okuyom , ben bile yanlışlıkla bir iki kere tıkladım diyor , bazı yerlerdede volkan gibi 12 dolarım gitti diyor...üye olmada bişey yok ARENA, hatta ingilizce sitelerde bu süre 3-4 güne bile düşüyor...önemli olan bissürü şey var ,bu konuyla ilgili...

mesela diyorki volkanın gönderdiği linkte :

" Reklam Yerleşimi

* Her web site sayfasında en fazla üç reklam birimi gösterilebilir. "

amma ben geçen gördüğüm bi sitede adam; adensaya üye olun , picassa ,firefox,adwords reklamları , 3 tane text reklamı bide arama motoru koymuş...eee şimdi bu ne oluyor peki...

bir bilen bu işe girmek daha iyi.volkan saolasın yawww....hem internette bu konuyla ilgili fazla bilgi yok ve birçok insan madur..hem onlarada güzel malzeme olur. :mrgreen:

paylaşıma devam...

Kullanıcı avatarı
emre
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen emre »

Arkadaşlar,adsense ilgili o tür şeylerin yasak olduğunu belirtmiş.
Ama şu da var.Google adsense reklamı kimi sitelerde çok iyi bir getirisi olmuyor(Maddi kazanç yönünden).Ama bazı hiti yüksek siteler getirisi iyi olabiliyor.Ama işte dediğim gibi belli olmaz.Bazı türk internet site sahiplerinin google adsense paralarını alanlar da var.

Bir de şu var.Türk internet kullanıcıların bir çoğunda reklama tıklama alışkanlığı yok.