Kendi Alan Adınız İle 2GB Mail

Tasarımcılar için her türlü bilgiyi bulabileceğiniz bölümümüz...
Kullanıcı avatarı
emre
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Kendi Alan Adınız İle 2GB Mail

Mesaj gönderen emre »

Google'ın Henüz Beta Aşamasında Olan Bu Hizmeti İle Kendi Domaininiz Üzerinden 2GB Mail Dağıtabilme İmkanınız Var.Yani [email protected] şeklinde

Başvuruda aşamaları;
İlk önce aşağıdaki adrese tıklayın. "I am Instered" düğmesine tıklayın.Sonra çıkan "Sign in" bölümünde daha önce kendinizi ait gmail hesabı ile veya yeni hesap oluşturarak sisteme giriş yapın.
Açılan "Tell us a little about your organization" bölümünde bölümleri doldurun.Bu bölümde dikkat edeceğiniz yerler:"Number of accounts needed" bölümünde sizin kaç tane mail hesabı dağıtacağınız belirtir.Mesela toplam 500 tane mail hesabı dağıtacaksınız.O bölüme istediğiniz rakamı girin.Çok anormal rakamlarda kabul olur mu,olmaz bilemeyeceğim.
"Organization name" :Bu kısma site sloganınız veya site başlığını yazınız.
"Location" : Turkey seçin.
"Website" :Web site adresiniz.
"Email domain" : E-mail dağıtacağınız domain adını(alan adını) yazınız.
"Can we ask you for feedback in the future?" İşaretleyin.
"Job title" : (Ünvan)

Bu bölümü doldurduktan sonra "Submit Info" tıklayın.Sonra " 3. We'll let you know when the beta is available" bölüm çıkacaktır.Başvuru işleminiz bitmiştir.Mail adresinize başvurunuz kabul olduysa onun ilgili mail gelecektir.

Aşağıdaki adresten başvuruda bulunuyorsunuz ve bir müddet(1Hafta Bile Olabilir)sonra kabul olmuşsa ona dair mail geliyor.

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Eğer başvurunuz kabul olduysa;mail verilen adres ile giriş yaptıktan sonra;karşınıza
MX kayıtlarınızı değiştirin
Şu anda alanınızın e-postaları Google'a yönlendirilmiyor. Bunu düzeltmek için, alanınızın Mail Exchange (MX) kayıtlarını değiştirmeniz gereklidir.

gibisinden mesaj gelebilir.

Bunun için yapacağınız ayar google un verdiği mx kayıtlarında öncelik sırası 1 olan adresi;
C panelde "Mail" bölümünde "Modify Mail Exchanger (MX Entry)" girin.Karşınıza alan adınız gelecektir."Change an MX Entry " linkine tıklayın.Google verdiği mx bilgisi girip "Change " butonuna tıklayın.
Google bu değişikliği algılaması ardında mail hizmetiniz aktif olacaktır.

Hayırlı olsun.Sorularınız olursa bu başlığa belirtebilirsiniz.

Bu konu ile aşağıdaki bana ait ikinci mesajta ki resimlere bakınız
En son emre tarafından 26 Ağu 2006 [ 21:54 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
amsy
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen amsy »

başvurdum saol..şimdi onay bekliyorum

Kullanıcı avatarı
amsy
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen amsy »

emre aldımda acaba şimdi kişilerin girip kendilerinin hesap yapacakları adres hangisi acaba ben onu bulamadım

Kullanıcı avatarı
emre
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen emre »

amsy yazdı:emre aldımda acaba şimdi kişilerin girip kendilerinin hesap yapacakları adres hangisi acaba ben onu bulamadım

Bu sistem de kullanıcılar kendilerine hesap yaratmıyor.Yeni mail adresi vermek için yönetici yetkisine sahip olmak gerekiyor.Mail adresi İsteyen kullanıcılar;admin(webmaster) olarak senden istiyorlar.Sende,onlara istedikleri kullanıcı ismi ile mail hesabı yaratıyorsun.
adresinden yönetici hesabınla giriş yapıyorsun.Sonra senden isteyen üyelerine(arkadaşlarına) yeni hesap yaratıyorsun.(Not:Bu adres yöneticiler için giriş adresidir)

Mail adresi verdiğin kullanıcılarına(üyelerine) aşağıdaki internet adresi vererek mail hesaplarını giriş yapabiliyorlar.Bu adresi vermen daha doğru olur.

Örnek:LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Ama eğer bu adres biraz akılda kalıcı değil ve de hoşuna gitmediyse.Benim yaptığım şu yöntemi izleyebilirsin.Cpanel de Subdomains(Alt alan adı) bölümünde gidersin.Kendin mesela alt alan adı yaratırsın.Mesela LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! gibi.Sonra yarattığın bu subdomain i LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! yönlendirirsin.
O zaman ne olur.Site kullanıcıları adres satırına LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! adresini girdiklerinde mail giriş ekranı çıkacaktır.Bu da uygulanabilecek basit ama güzel bir çözüm. ;-)
Örnek: LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!