SMF Kurulumu (Boş bir vaktim olduğu zaman resimlerde ekleyec

Tasarımcılar için her türlü bilgiyi bulabileceğiniz bölümümüz...
Kullanıcı avatarı
BlackScorpioN
Aktif Üye
Aktif Üye

SMF Kurulumu (Boş bir vaktim olduğu zaman resimlerde ekleyec

Mesaj gönderen BlackScorpioN »

Ücretsiz bir smf forum kurmak istiyorsanız;
1. LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! bu adrese girip sol üst köşedeki register seçeneğine tıklayınız.Sonra gerekli yerleri doldurup bir web alanı(host) alınız.
2. Üye olduktan sonra e-mail gelecektir.Maile tıklayıp üyeliğinizi aktifleştiriniz.
3. Üyeliğiniz aktifleştikten sonra siteye girip login bölümünden (sol üstten) username (üyelik isminiz) password (şifreniz) yazıp giriş yapınız.
4. Gelen ekranda 6 seçenek vardır (üst bölümde) bunlardan baştan ikinci (üst sütundan ortadaki seçenek) seçeneğe (webhosting ftp yazan) tıklayarak ftp alanına giriniz. İlk bölümde ftp status yazısının karşısındaki yere tıklayarak( activate yazısına) ftpnizi aktifleştiriniz.(Not girişte şifreler ayarlamanız gerekebilir bu şifreler aynı olmamalıdır diğer kullanacağınız şifrelerle)
5. Back to User Center diyip ilk ekrana geldiğimizde en üst sağda (webhosting mysql) yeri aktifleştiriniz. (Yine şifreleri girişte ayarlayacaksınız)
6. LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! buradan cuteftp 8 programını indiriniz.Sonra programı çalıştırınız.
7. İlk başta funpicde verilen ftp adresinizi üste nickinizi ve şifrenizi yazarak connecte tıklayınız.
8. Simple Machines.com dan download edeceğiniz smf 1.1.2 ve türkçe paketini forum adlı bir klasöre atın o klasörü ftpnizie atın.
9. Web tarayıcınıza sitenizin_adı sitenizin adının ilk 2 harfini sonra /forum/installer.php yazınız gereken yerleri doldurunuz.
10. Forumunuz kurulmuştur.Hayırlı olsun.

NOT ANLATIM ANLAŞILMAYABİLİR 3 GÜN İÇERİSİNDE RESİMLEYECEĞİM

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Arkadaşım zahmet etme daha önce verildi...

http://www.aktuelbilgi.net/viewforum.php?f=71

Emeğine sağlık yine de... Başka konularda paylaşımlarını bekleriz...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim