Şölen Başladı!

NBA hakkında herşey burada...Hem de son derece güncel!!!
Kullanıcı avatarı
The_Maestro
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Şölen Başladı!

Mesaj gönderen The_Maestro »

NBA 2006/2007 sezonu dün gece start aldı.Geçen yılın şampiyonu Miami, Chicago'yu ağırlarken; Kobe'den yoksun Lakers, MVP Steve Nash'li Phoenix'i konuk etti.

Boğanın Nefesi, Ateşi Dondurdu!

Resim

Açılış maçında son şampiyon Heat, Big Ben'li Bulls karşısında bozguna uğradı:108-66
Kimsenin beklemediği bir şekilde tam 42 sayı farkla maçı kazanan Chicago herkesi şaşırttı.Bu sezonon en dikkat çeken transferi Ben Wallace, çok başarılı bir maç çıkartarak;5 sayı,11 ribaund,1 asist ve 1 bloğunun yanısıra savunmada yine beklenen performansı sergiledi.Shaq'ı 7 sayı tutarak takımının farklı galip gelmesine katkıda bulundu.Ayrıca Bulls'ta Kirk Heinrich; 26 sayı,4 ribaund,3 asist;kenardan gelen Chris Duhon;20 sayı ve Andres Noccioni 9 sayı, 11 ribaundla galibiyetin mimarları oldular.Öte yandan 2006 finallerinin MVP'si Dwayne Wade'nin 25 sayılık performansı Miami için yeterli olmadı.

Resim

Gecenin diğer karşılaşmasında süper yıldız Kobe Bryant olmamasına karşın Los Angeles Lakers, batı konferansının iddialı ekiplerinden Phoenix Suns'ı yenmesini bildi:114-106
İlk çeyrekte 41 sayı yiyen Lakers, 2 ve 3. periyotlardaki mücadelesiyle kazanmayı başardı.Son quartırda başabaş geçen karşılaşmada ev sahibi ekibi zafere; 34 sayı,13 ribaund ve 5 asistle yıldızlaşan 'Lamar Odom' taşıdı.Kobe'nin yokluğunda takımın liderliğini ele alan Odom, böylece coach Phill Jackson'ın istediği performansa geldiğinin sinyallerini verdi.Maça ilk beş başlayan Andrew Bynum'da 18 sayı ve 9 ribaundla Odom'a yardımcı oldu.Suns'ta ise benchten gelip 30 sayı atan Leandro Barbosa'nın çabaları Phoenix'e yetmedi.MVP Nash 15 sayı ve 13 asistle oynarken diğer yıldız Shawn Marion ile sakatlıktan dönen Amare Staudemaire bekleneni veremedi.
Bu arada Lakers'in süper yıldızı 'Kobe'nin en erken gelecek hafta kadroya dahil olacakmış :cry: umarım en kısa sürede döner çünkü onsuz bir NBA ligi düşünülemez!..

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Haberi telefondan öğrendim ve Miami nin yediği farka inanamadım.. Bu sene çok çekişmeli geçecek NBA... ;-)
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim