Michael Jordan Hakkında

NBA hakkında herşey burada...Hem de son derece güncel!!!
Kullanıcı avatarı
$EI-IZAI)E
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Michael Jordan Hakkında

Mesaj gönderen $EI-IZAI)E »

Bakın arkadaşları MJ hakkında neler söylemiş....Jordan'ın efsane olduğunun kanıtları
Resim

Alonzo Mourning: Eğer spor alemindeki sporcuları bir değerlendirmeye alsaydım o her yönden 10 tam puan vereceğim yegane kişi Michael Jordan dır.

Kenny Anderson: Kimi zaman maçın ortasında olduğum yerde durup kalırdım.Çünkü onun çılgınca bir hareket yapacağını bilirdim.Böyle bir durumda sağa sola koşturmaktansa, olduğum yerde kalıp seyretmeyi tercih ederim.

Shaquille O’Neal: Onun benim hayalini kuramayacağım hareketler yaptığını gördüm.Onun potanın bir tarafındaki dip çizgiden smaç yapacakmış gibi havalanıp, havada bir müddet asılı kaldıktan sonra adamın altından geçip diğer taraftan ters turnike attığını gördüm.Bunu kendim görmesem,imkansız derdim.O en iyisi

Dikembe Mutombo: Michael’ ın bana gözleri kapalı faul atabileceğini söylediği günü asla unutamam.Maçtaydık ve o da yaptı ! O an tek düşündüğüm eve gidince çocuklarıma ne söyleyeceğimdi..
Bazı oyuncular Mike la aynı sahada bile olmaktan o kadar memnun oluyorlar ki onlara bu bile yetiyor
.
John Salley: O benim favori yıldızım.Benim Jordan hakkında anlatmaktan en çok hoşlandığım hikaye,Pistons da oynadığım sene Chicago-detroit arasında ki maçtır.
Mike potaya doğru ilerliyordu, önünü kesmek için yukarı sıçradım.Dilini dışarı sarkıttı ve sağımdan geçeceğini sandım.Ama O havadayken dilini ve yönünü değiştirdi.ve topu sağ eliyle potaya bastı.Ben de orda öylece durup izledim.Sonra koç Chuck Dally e dönüp baktım.Rengi atmıştı.Ona zar zor ‘ bir şey söylemene gerek yok bende gördüm’ diyebildim o kadar.O en iyisi.

Horace Grant: Gerçekten aklımdan hiç çıkmayan bir maç var,asla unutamayacağım ve evde video kasette kayıtlı.New Jersey’ e karşı oynuyorduk.Michael Michael topu aldı ,
İçeri drive da bir kişi geçti , sonra havaya kalkmaya başladı.Derrick Coleman,Chris Dudley ve Chris Morris ona doğru geldiler.Mike sıçradı, öne içe bir hamle ile Coleman ı sonra havada önce sağ sonra da sol feykle diğerlerini geçti ve arkasında kalan potaya ters turnike bıraktı ve herkes şoktaydı ve inanılmazdı.O en iyisi ,

Magic Johnson: Benim favori maçım 90-91 NBA finallerinde yaşandı.Michael topu sürerek geldi.sağa bir feyk attı,sola geçti ve sıçradı.Havada bir an asılı kaldı.Dilini dışarı sarkıttı ve bu sırada hala havadaydı.Bende içimden ^bunu bize yapamaz,hayır bunu yapmamalı,bizim takıma bu olmaz,benim üzerimden bunu yapmasın^ diye düşünüp duruyordum.Ama yaptı.Uçtu,topu sağ elinden sol eline aldı ve içine bıraktı.Michael tüm seyircilerin çıldırmasına yol açmış gibiydi.Herkes saçını başını yoluyor.Bu inanılmaz hareketi gördüklerine inanamıyorlardı. Eminim ertesi gün ofiste ,bütün millet tüm gün sırf bunu konuşmuştur.O en iyisi tamam mı?

B.J. Armstrong: Michael bu oyunu sadece iki nedenle oynuyor;1. oynamayı seviyor ve 2. si meydan okumaya bayılıyor.

John Paxson: Oyun son çizgi ve son zamanlar civarındayken, topun bu adama gelmesini istiyorsunuz ki iyi bir oyun nasıl olur göresiniz.İşte onu özetleyebileceğim kelimeler bunlar.o iyi bir oyuncu.O en iyisi.

Bill Wenington: Vancouver karşısında oynanan bir maçı hatırlıyorum.Bitime 6 dk. kala, 12 sayı gerideydik ve normalde maçı kaybetmemiz gerekiyordu.Ama Michael sadece ^Bu kadar yeter,buna izin veremem^ dedi ve Vancouver tarihe karıştı.(jordan 6dk. da 19 sayı 4 asist ve 3 top çalma yapmıştı.)

James Edwards: Ne zaman başımız sıkışsa, Michael turboları açıyor.

Dennis Rodman: Bazı oyuncuların baskete giden yolu bulmalarını seyretmek çok ilginç ve Michael da beni en çok etkileyen taraf da bu, Onun nasıl sıçradığı ve smaç yaptığı hakkında konuşup durabilirsiniz, ama basketbolu gerçekten bilen insanlar onun çembere giden yolu her defasında keşfetmesinden, şut atmak istediği her zaman,o şutu ve turnikeyi ne yapıp edip bulmasından daha çok etkileniyorlar.Chicago ya ilk geldiğim de beni inanılmaz şaşırtmıştı ve sanıyorum, onunla aynı takımda oynadığınızda, rakip takımda oynadığınızdan daha çok etkileniyorsunuz.

Karl Malone: O, oyuncuların oyuncusu.O, kendiniz oynamadığınızda seyrettiğiniz adam.Bazen onunla maç yaparken bir hareket yapıyor ve siz kendi kendinize, ‘Keşke ağır çekimde tekrar görebilseydim diyorsunuz’

Larry Bird: "Tanrı o gün sanki Jordan'ın kılığına bürünmüştü"
20 Nisan 1986 Chicago-Boston Play-Off 1. tur.Jordan 63 sayı atmıştı.

Lebron James: "Michael Jordan'ın posterleri hala odamı süslüyor.Şuan onun veliahtı değil sadece hayranıyım."

Kullanıcı avatarı
Gökl-l@N
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Gökl-l@N »

çok gzl bir çalışma tebrikler ayrıca oyum da sana

Kullanıcı avatarı
ozgurcocuk
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen ozgurcocuk »

Michael Jordan dünyada gelmiş geçmiş eniyı basketbolcu bence.Keşke onun bu hareketlerini görebilseydim

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Michael Jordan'ın Kariyeri

Mesaj gönderen VSaBaH »

İşte efsaneden birkaç bilgi de benden!!!

Michael Jordan'ın Kariyeri

Resim

8 yılda Chicago BULLS'a 6 NBA şampiyonluğu kazandırdı. Takımı Chicago'nun üç sezon üstüste şampiyon olmasında başrolü oynamıştı. 8 kez NBA'de sayı kralı olmuş, 4 kez yılın en değerli oyuncusu seçilmiş, aynı unvanı 4 kez de play-off'ta kazanmıştı. Durdurulması neredeyse olanaksız bir skorer olması yetmezmişçesine, 1987-88 sezonunda en iyi savunmacı seçilmeyi de başarmıştı.

ALDIĞI ÖDÜLLER YILLARA GÖRE
NBA Şampiyonluğu:1991, 92, 93, 96, 97, 98
NBA Yılın Çaylağı: 1985
NBA En İyi Çaylak 5'i: 1985
En iyi 5: 1987, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 96, 97, 98
NBA Yılın Savunma Oyuncusu:1988
Yılın Savunma 5'i: 1988, 89, 90 ,91, 92, 93, 97, 98
NBA MVP: 1988, 91, 92, 96, 98
NBA Finalleri MVP: 1991, 92, 93, 96, 97, 98
NBA Smaç Şampiyonu: 1987, 88
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
$EI-IZAI)E
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Saol vsabah katkılarının devamını beklerim.

Kullanıcı avatarı
MeLo
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen MeLo »

Magic Johnson"dünyada iki tip basketbolcu vardır, jordan ve diğerleri"

enteresan....
*efsane (23) numarasını abisinin numarasının (45) yarısı olduğu için tercih eden kimse !...
*chicago bulls taki her maçına çıkmadan önceki ısınmada north carolina da oynadığı dönemdeki şortunu giyen basketballcu

Kullanıcı avatarı
$EI-IZAI)E
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

"Driven from Within"
Resim
Jordan'ın yazdığı kitap.Kitabında öğretmenlerini, akıl aldığı insanları, arkadaşlarını anlatıyor ve hayatının bir bölümüne yer veriyor.
Ben henüz bulup okuma fırsatını yakalayamadım ama mutlaka okurum bu kitabı.