NBA'e Türk Damgası

NBA hakkında herşey burada...Hem de son derece güncel!!!
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

NBA'e Türk Damgası

Mesaj gönderen summer »

NBA'e Türk Damgası

Basketbolda dünyanın bir numaralı liginde sıradışı istatistiklere imza atan iki yıldızımızın performansları göz dolduruyor.

Basketbolda Dünya'nın 1 numaralı liginde bu sezon sıradışı istatistiklere imza atan iki yıldızımız Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu'nun performansları göz kamaştırıyor
NBA'de forma giyen iki yıldızımız Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu, üst üste çıkardıkları mükemmel maçlarla dev ligi kasıp kavurmaya devam ederken, Amerikan basını her iki oyuncunun da takımları için "vazgeçilmez" konuma geldiğini vurguladı.
Bu sezon All Star seçilen Memo, yükselen performansını Charlotte Bobcats'i tek başına yıkarak sürdürürken, Hidayet de Memo'dan geri kalmadı, Milwaukee karşısında takımını galibiyete taşıdı.

Kirilenko: "Memo inanılmaz"
Charlotte potasına 32 sayı bırakan Mehmet Okur'un, All Star seçildiğinden bu yana yaşadığı çıkışa dikkat çeken The Salt Lake Tribune gazetesi, milli yıldızımızın performansını "mükemmel" diye nitelerken, Rus takım arkadaşı Andrei Kirilenko ise Memo'dan övgü dolu sözlerle bahsetti. Kirilenko, gazeteye verdiği demeçte "Memo gerçekten inanılmaz. All Star sonrası biraz bocalamıştı. Ama şimdi gerçek bir All Star olduğunu gösteriyor. Takımı sırtlıyor. O bir sayı makinesi" dedi.
Memo, Charlotte karşısında kullandığı 15 şutun 13'ünde isabet kaydederek müthiş bir yüzdeyle maçı bitirdi. 12/13 iki sayı, 1/2 üç sayı, 5/7 serbest atış, 9 ribaund, 3 asistle oynayan Memo, 32 sayı yaparak 120 - 95'lik galibiyetin mimarı oldu.

'Hido iyiyse sorun yok !'

Milwaukee Bucks karşısında 25 sayı ile yıldızlaşan Hidayet Türkoğlu da, Orlando Sentinel'da manşete çıktı. Sentinel yazarı Tim Povtak, Hidayet için "Türkoğlu atarsa, Orlando'nun şansı var" başlığıyla yazdığı yazıda, kötü bir sezon geçiren Hidayet'in, son maçlarda bir anda "kurtarıcı" konumuna geldiğini belirtti. Orlando coachu Brian Hill de Hidayet'in, çabukluğunu kullanarak daha etkili konuma geldiğini söyledi ve "Hido, dripling yaparmış gibi yapıp rakiplerine feyk atarak sayı buluyor. Bunu iyi beceriyor" dedi. Hidayet de, gazeteye verdiği demeçte "Formuma kavuşacağımı biliyordum. Kendime olan güvenimi hiç kaybetmedim" diye konuştu.
Milli forvet Ersan İlyasova'nın da yer aldığı Milwaukee'ye karşı mükemmel bir oyun ortaya koyan ve 99 - 81'lik galibiyette başrolü oynayan Hidayet, 28 dakikada 7/9 iki sayı, 3/5 üç sayı, 2/2 serbest atış, 9 ribaund, 4 asist, 2 top çalma ile bu sezon ilk defa 25 sayıya imza attı. Ersan ise 9 dakikada 2/3 iki sayı, 1/2 üç sayı, 3 ribaund, 1 blokla elinden geleni yaptı.
Hidayet ve Mehmet, NBA'in resmi sitesinde "Günün Uluslararası Oyuncuları" seçildiler. Şimdiye kadar bu kategoride tek oyuncu seçilirken, ilk kez dünkü performanslarından ötürü iki Türk oyuncu birden bu unvana layık görüldü.

Zaza kaybetti

Atlanta Hawks'ta görev yapan Gürcü asıllı Türk pivot Zaza Pachulia ise, 7 sayı, 5 ribaund, 1 asist, 1 top çalma ile oynadığı maçta takımının Miami Heat'e 88 - 81 kaybetmesine engel olamadı.

Kullanıcı avatarı
En[G]in
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen En[G]in »

Memo'nun ne kadar yetenekli olduğunu bilirim..izlemişimdir

Hido'yu hiç izlemedim..ama tanırım we iyi bir basketçidir...Milli maçlarını izlemişimdir

Severim ikisinide..Basket maçını izlemeyi sevmem ama milli maç oldumu o değişir..!!

Zaza yıda hiç duymadım ilk kez duyuyorum..Gürcüymüş demekki kaybetmiş

teşekkürler summer
En son Anonymous tarafından 07 Mar 2007 [ 10:59 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
revenant
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen revenant »

evt zazayı bende ilk kez duyorum... ama memo ile hidoyada helal olsun...

Kullanıcı avatarı
Ak_23
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Ak_23 »

paylaşım güzelmiş sağol
=D>

Kullanıcı avatarı
MeLo
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen MeLo »