Barda [Gerçek Bir Hikaye]

Bu bölümümüzde yerli yabancı tüm filmlerin tanıtım ve duyurularını yapabilir filmler hakkında yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Yönetmen: Serdar Akar
Başrol: Nejat İşler

Resim

Gemide, Dar Alanda Kısa Paslaşmalar ve Kurtlar Vadisi Irak gibi filmlerin yönetmenliğini yapmış Serdar Akar'ın son filmi Barda 02/02/2007 de gösterime girdi. Şiddeti konu alan filmin seneryosu yazılırken gerçek bir olaydan esinlenilmiş. 1997'de Ankara'da bir öğrenci evinde yaşanan bu inanılmaz olayın suçluluları olaydan kısa bir süre sonra 27 yıl hapis yatmak için girdikleri cezaevinden bir "af" kanunuyla çıkarak serbest bırakılmışlar.

Resim

Yaşları 18 ile 25 arasında değişen genç bir arkadaş grubu, bir gece eve dönecekken bardan içeri giren beş kişilik bir grup tarafından silâhla alıkonulurlar. Sabaha kadar dayak, işkence ve tecavüze maruz kalırlar. Kendilerini alıkoyan yaşları 20 ile 45 arasında değişen grup, hayatlarında eksik kalan her şeyin hesabını hiç tanımadıkları bu gençlerden çıkartır. Her iki grup için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Bir suçun cezasının uygunluğunu, ne kadar adil olunabileceğini irdeleyen film, yaralanan adalet duygusunun nasıl onarılacağının yanıtını açık bir yara gibi ortada bırakıyor.

YÖNETİCİ YORUMU: İlk başta izlenmeyecek kadar saçma bir film olabileceğini düşünüyordum. Sırf arkadaşlarımın hatırı için ve önyargıyı hiçbir zaman sevmediğim için bu filmi izledim. Yaşanmış hikayeden esinlenerek çevrilmiş bir film olması önemini daha da arttırıyor. Son derece sert ve acımasız sahnelerin yer aldığı bir film. Bana göre gayet güzel düşünülmüş. Belli şeyleri belli kitlelere anlatabilmek için bu tür sert sahnelerin olması gayet mantıklı aslına bakılırsa. Gençliğin içinde bulunduğu durumu güzel bir şekilde anlatıyor. Herkesin ders çıkarabileceği olaylarla dolu bir film...

İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM...!

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
Big Ticket
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen Big Ticket »

Bu filmi izledim.Gerçek hayattan alıntı olması filmi daha da enteresan hale getiriyor.
Keşke sonu filmdeki gibi olsa.Gerçek hayatta yaşananın sonucunda af çıktığını bilmiyordum.
Şuan yıkılmış durumdayım.Umarım başka insanların başını yakmazlar.

VSaBaH paylaşımın için sağol.