Dadım Aşık

Bu bölümümüzde yerli yabancı tüm filmlerin tanıtım ve duyurularını yapabilir filmler hakkında yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Dadım Aşık

Mesaj gönderen prensess »

Çeviride hata mı var diye düşündüm çünkü aslı ' The Nanny Diaries ' ...21'inde sinemalarda ...eğlenceli bir film şu sıralar gidebileceğiniz ya beyaz Melek ya da Altın Pusula olacaktır ki bana göre...Hıtman'ın konusu çok bilindik..Beowulf var o da çok animasyon yani ancak Imax 3d (Dijital 3 boyutlu maksimum sinema) yı denemek isterseniz eğlenceli olabilir onun dışında animasyon benim pek ilgimi çekmez..diğerleri zaten çocuk filmleri yok Arı 'dır yok Alvin ve sincaplarıdır...hıı Kabadayı falan var ama benim ilgimi çekmedi...O yüzden önerebileceğim bir film yani en azından eğlenceli görünüyor...

The Nanny Diaries

Dadım Aşık

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

The Nanny Diaries” New Jersey’de yaşayan Annie Braddock’un (Johansson) üniversiteyi bitirdikten sonra geldiği Manhattan'da zengin bir ailenin çocuğuna dadılık yapma hikayesini anlatıyor. Şehrin diğer tarafında yaşamanın hiç de kolay olmadığnı anlayan Annie, Bayan X’in (Linney) bitmek bilmeyen isteklerini yerine getirmeye çalışırken, oğlu Grayer’ın bakımını üstleniyor. Derken binada tanıştığı gençle yakınlaşmaya başlayan Annie, zenginlerin dünyasında hiç de beklemediği olaylarla karşılaşıyor.

Yapım hakkında

Emma McLaughlin ve Nicola Kraus’un 2002 yılında yazdıkları “The Nanny Diaries” romanı oldukça ses getirmişti. İki yazarın Manhattan’da toplam sekiz sene bebek bakıcılığı yapmış olmaları, kitapta anlatılanların oldukça gerçekçi bulunmasına yol açmıştı. Medya o yıllarda kitabın yazarlarının üstüne giderek, kitapta anlatılan ailenin aslında kim olduğunu bulmaya çalışmıştı. İki yazar da kitapta anlatılanların hayal ürünü olduğunu söyleseler de kitabı yazarken kendi deneyimlerinden oldukça faydalandıklarını belirtmişlerdi.

Kitabın çıkmasından birkaç ay sonra kitabın film hakları FINDING Neverland ve The Cider House Rules gibi filmlerin yapımına imza atmış Richard N. Gladstein tarafından satın alındı. “Kitabı okuduğumuzda, kitaptan iyi bir film çıkacağını düşünmüştük. Ama kitabın filmini yapmak bize büyük bir sorumluluk da yüklüyordu. Kitap çok sattığından filmin, kitabın hayranları için hayalkırıklığı yaratmaması gerekiyordu.” diyor Gladstein.

Diğer yönetmen Springer Berman ise hikayeyi kendine yakın bulmuş. “Kolejden mezun olduktan hemen sonra ben de dadılığa benzer bir iş bulmuştum. Kitabı okuduktan sonra o yaşta üniversiteden mezun olmuş gençlerle ilgili bir senaryo yazma fikri hoşuma gitti. “diyor. Springer Berman ve Pulcini için kitabı senaryolaştırmak hç de kolay olmamış. Senaryo yazarı ikili, kitaptaki gibi, olayları Annie’nin ağzından vermeyi tercih etmiş olsalar da hikayeye sinemasal anlatımı destekleyecek olaylar koymuşlar.