Bu Ay Gösterime Neler Giriyor? Ocak

Bu bölümümüzde yerli yabancı tüm filmlerin tanıtım ve duyurularını yapabilir filmler hakkında yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

4 Ocak

Désaccord parfait / Hayatta iki kez
Resim
Yönetmen: Antoine de Caunes
Oyuncular: Jean Rochefort, Charlotte Rampling, Isabelle Nanty, Ian Richardson

Batar Ödülleri’ni düzenleyen komite, yönetmen Louis Ruinard’a Yaşam Boyu Başarı ödülünün sunulacağı töreni renklendirmek için muhteşem bir fikir icat eder. Yönetmenin eski sevgilisi aktris Alice d’Abanville’i Ruinard’a ödülünü sunmak üzere davet ederler. Yetenek ve kibirden yaratılmış iki dev arasında tutkunun ateşi tekrar canlanacak mıdır?

----------------------------------------------------

National Treasure: The Book of Secrets / Büyük Hazine: Sırlar Kitabı
Resim
Yönetmen: Jon Turteltaub
Oyuncular: Nicolas Cage, Diane Kruger, Justin Bartha, Harvey Keitel

Hazine avcısı Ben Gates bu sefer eski ABD başkanlarından Abraham Lincoln'e suikast düzenleyen John Wilkes Booth'un günlüğünden kaybolan 18 sayfanın peşine düşüyor. Lincoln'e yönelik suikaste Ben Gates'in atalarından birisinin de karıştığının yazılı olduğu söylentileri vardır. Büyük büyük dedesini temize çıkartmak isteyen Ben Gates, yüzyıllardan beri bir ABD Başkanından diğerine aktarılarak bugüne ulaştığı söylenen 'Sırlar Kitabı' adlı gizli belgeyi bulması gerektğini keşfeder. Bu arada olayların gelişimi sonucunda ABD Başkanını da kaçırmak zorunda kalacaktır.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

11 Ocak

Maskeli Beşler Kıbrıs
Resim
Yönetmen: Murat Aslan
Seslendirenler: Mehmet Ali Erbil, Peker Açıkalın, Şafak Sezer, Cengiz Küçükayvaz

Sevimli ve sakar hırsızlar çetesi Maskeli Beşler, şanssız geçirdiği dönemlerden sonra suç işlememeye tövbe etmiş, ticaretle uğraşmaktadır. Ancak suç dünyasının önemli isimlerinden Rocky Selim kendilerine reddedilmesi güç bir teklifle gelir. Kıbrıs’ta bir kumarhaneyi soyacaklardır. Bir araya gelen ekip Kıbrıs’a hareket eder. Plânlar ve soygun çabaları çeteyi komik süprizlerle karşı karşıya getirir

Zavet / Bana Söz Ver
Resim
Yönetmen: Emir Kusturica
Oyuncular: Aleksandar Bercek, Ljiljana Blagojevic, Miki Manojlovic, Uros Milovanovic

Tsane, dedesi ve inekleri Cvetka ile bir tepede yaşamaktadır. Bir gün dedesi ölmek üzere olduğunu söyler, Tsane’a Cvetka’yı satması için söz verdirir. Tsane, eline geçen parayla kutsal bir heykelcik alacak ve en önemlisi eve bir gelin ile dönecektir. Tsane, ilk sözünü yerine getirir, fakat dedesi ölmeden bir eş bulabilecek midir? Tam bu sırada, okula her zamanki gibi geç kalan Jasna ile karşılaşır.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

18 Ocak

Dan in Real Life / Şamar Oğlanı
Resim
Yönetmen: Peter Hedges
Oyuncular: Steve Carrel, Juliette Binoche, Dane Cook , Alison Pill

Dan Ashburn, yalnız bir baba ve yazılarında sorunları olanlara öğüt veren ünlü bir köşe yazarıdır.Bir aile toplantısında tanıştığı Beth’e aşık olur.Beth güzel, zarif ve eğlencelidir ancak ortada bir sorun vardır: Beth, Dan’in erkek kardeşinin kız arkadaşıdır.Bu durumda acaba Dan okurlarına verdiği öğütleri kendisine uygulayabilecek midir?

American Gangster / Amerikan Gangsteri
Resim
Yönetmen: Ridley Scott
Oyuncular: Denzel Washington, Russell Crowe, Roger Bart, Bobby Beckles

New York’un önde gelen suç patronlarından birisinin şoförlüğünü yapan Frank Lucas’ın varlığından patronu ölene kadar hiç kimsenin haberi yoktur. Ancak patronunun aniden ölümü üzerine kendi imparatorluğunu kurmak ve Amerikan Rüyası’nın kendine özgü versiyonunu yaratmak için gereken açık kapıları keşfeder ve kolları sıvar.

25 Ocak

Go West: A Lucky Luke Adventure / Red Kit – Batıya Hücüm
Resim
Yönetmen: Olivier Jean Marie
Seslendirenler: Lambert Wilson, Clovis Cornillac, François Morel, Michael Lonsdale

Red Kit, Daltonları bir kez daha yargılanmaları için batıya götürmektedir. Her zamanki gibi kaçarlar ve birçok banka soyarlar. Joe Dalton çaldıkları paraları Kaliforniya’ya doğru yolculuk eden bir göçmen kervanına saklar. Red Kit yine peşlerine düşer.

I’m Legend / Ben Efsaneyim
Resim
Yönetmen: Francis Lawrence
Oyuncular: Will Smith, Thomas J. Pilutik, Salli Richardson, Alice Braga

Neville, kontrol altına alınamayan bir virüse bağışıklık gösteren bir bilim adamıdır ve New York’ta hayatta kalmış tek insandır. Üç yıl boyunca inancını yitirmeden her gün telsiz mesajı göndererek, başka insanlar bulmaya çalışır. Ama yalnız değildir, salgının mutanta dönüştürdüğü kurbanlar pusuya yatmış bir hata yapmasını beklemektedirler. Neville’i ayakta tutan tek şey bir tedavi bulmaktır.

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen prensess »

Hairspray 18 Ocakta gösterime girdi ilk olarak ona 2. olarak Ben efsaneyim (im legend)i çok istiyorum..Paylaşım için teşekkrler summer =D>

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

1970’lerin Suçlarla Dolu Amerikası
Resim
Denzel Washington ve Russell Crowe gibi iki büyük oyuncuyu kadrosunda barındıran “Amerikan Gangsteri” 18 Ocak’ta gösterime giriyor. 1970’li yılların Amerika’sının bilinmeyenlerine ve arka sokaklarına doğru bir yolculuk bizleri bekliyor.

1970’li yıllarda New York’ta polisler arasında yozlaşma en tepe noktasına ulaşmıştır. Vietnam Savaşı da yıkıcı etkiler yapmaya devam etmektedir. Ülkeye her gün ceset torbaları içinde Amerikan askerleri getirilirken, Vietnam’da ölmeyecek kadar ‘şanslı’ olanlar ise türlü ruhsal sorunlarla geri dönmektedir.

Bu ortamda Harlem’de siyahî Amerikalıların yaşam sürdüğü yerlerde çete patronunun ölmesi, patronun sürücüsü Frank Lucas’ın (Denzel Washington) Amerikan Rüyası’nı gerçekleştirmesine imkân vermiştir. Frank Lucas zekâsı ve sağlam iş ahlâkı sayesinde şehrin yeraltı dünyasını yönetmeye başlar. Lucas sadece bir suç örgütü lideri değildir, aynı zamanda sivil ve meşru bir süperstar haline de gelmiştir.

Yozlaşmış polislerin arasında dürüstlüğü sebebiyle dışlanmış olan Richie Roberts (Russell Crowe) sokaklarda dönen kirli işleri ve bunların yeraltı bağlantılarını engelleyebileceğini düşünmektedir. Birisinin tüm bu işlerin arkasında olduğuna ve yürüttüğüne inanmaktadır. Hem Lucas hem de Roberts'ın kendilerini diğerlerinden ayıran ahlâki açıdan değişmez ve sert kuralları vardır. Bu kurallar onları kanun karşısında tek başlarına bırakmaktadır. Bu iki adamın kaderleri birbirleriyle kesişir ve sadece birisinin zirveye çıkacağı bir hal alır.

Yılın en çok beklenen filmlerinden biri olan Riddley Scott’ın "Amerikan Gangsteri" filmi daha gösterime girmeden Martin Scorsese’nin 2006 yapımı filmi “Köstebek” ile karşılaştırılmaya başlanmıştı. Fakat filmin gösterime girmesi ile birlikte iki film bariz bir şekilde birbirlerinden ayrıldılar. "Köstebek" gangster filmi olarak bu tür üzerinden yürürken "Amerikan Gangsteri" ise gerçek bir hikâyenin üzerine oturtulan bir senaryodan ilerlemekteydi. Hatta filmle ilgili beklentiler çok çok daha büyüktü ve film Riddley Scott’ın daha gösterime bile girmeden Oscar kazanacağı film olarak lanse edilmişti. Tabii ki bu kadar büyük beklentilerin sonucunda filmi eleştirenler de oldu. Yine de filmin Oscar’ın önemli adaylarından olacağını düşünüyoruz.

Filmin iki usta başrol oyuncusu Denzel Washington ve Russell Crowe’un sergilediği oyunculuklar da filmin diğer önemli artılarından. Gerçekten 1970’lerin havasını ve siyahî bir çete lideri ile kaybeden ve buna bir son vermek isteyen polis rollerinde oldukça başarılılar.

İyi yazılmış senaryosu, dikkatli yönetimi ve sağlam oyunculuklarıyla “Amerikan Gangsteri”, yılın önemli filmlerinden biri.