Not:seni seviyorum(P.S I love you)

Bu bölümümüzde yerli yabancı tüm filmlerin tanıtım ve duyurularını yapabilir filmler hakkında yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Not:seni seviyorum(P.S I love you)

Mesaj gönderen prensess »

Not: Seni Seviyorum

P. S. I Love You[/size]

Hilary Swank (Holly Kennedy) , Gerard Butler (Gerry Kennedy) , Lisa Kudrow (Denise Hennessey) , Gina Gershon (Sharon McCarthy) , James Marsters (John McCarthy) , Kathy Bates (Patricia) , Harry Connick Jr. (Daniel Connelly) , Jeffrey Dean Morgan (William)

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Holly Kennedy güzel, zeki bir kadındır ve hayatının aşkıyla evlidir; tutkulu, esprili ve tez canlı İrlandalı Gerry. Gerry amansız bir hastalık yüzünden öldüğünde, Holly’nin de hayatı kararır. Ona yardım edebilecek tek kişi, artık yanında değildir. Kimse Holly’yi Gerry kadar iyi tanımamaktadır. Neyse ki Gerry her şeyi önceden planlamıştır.

Gerry ölmeden once, Holly’ye sadece çektiği acıda değil, kendini yeniden keşfetmesinde de rehberlik edecek bir dizi mektup yazmıştır. İlk mesaj Holly’nin 30. yaş gününde, bir pasta ve –Holly’nin şaşırıp kalmasına neden olan bir bant kaydı şeklinde gelir. Kayıtta Gerry eşine dışarı çıkıp “kendisini kutlamasını” istemektedir. Bunu izleyen haftalar ve aylarda, Gerry’nin yazdığı başka mektuplar, şaşırtıcı yöntemlerle gelir. Holly’yi yeni maceralara yollayan mektupların her biri aynı imzayla bitmektedir: Not: Seni Seviyorum.

Holly’nin annesi ve en iyi arkadaşları Denise ve Sharon, Gerry’nin mektuplarının Holly’yi geçmişe mahkum ettiğini düşünüp endişelenmeye başlarlar ama aslında, her mektup onu yeni bir geleceğe adım adım yaklaştırmaktadır.

Gerry’nin sözlerini rehber edinen Holly evliliğe, dostluğa ve güçlü bir aşkın, ölümün nihailiğini yeni bir hayatın başlangıcına nasıl dönüştürebildiğine dair bu öyküde dokunaklı, heyecanlı ve zaman zaman komik bir yeniden keşfetme yolculuğuna çıkar.

:ok: Tek kelimeyle muhteşem bir filmdi.Hiç ağlayamam yani hele ki herkesin görebileceği biryerde asla.Ama Holly nin annesiyle konuştuğu ve Gerry'nin son gelişinde çok feci ağladım(: Kimseye çaktırmamaya çalışsanızda eminim ki filmden gözleriniz kızarmış,burnunuzu çeke çeke çıkacaksınız.Cecelia Ahern'in Kitabından ismi aynı şekilde sinemaya geçirilmiş.Ben böyle sinemaya aktarımlarda duyguların kaybolduğunu düşünürdüm ama kitabı okusam eminim ki ağlamazdım.Film sonunda söylediğim tek şey:' Gerry ölmeseydi keşke Holly ölseydi bu kadar üzülmezdim ' oldu :D :D Özellikle Gerard Butler karaktere çook yakışmış.Keşke o rolde başkası olsaydı da Gerard Butler başka rolde her karede olsaydı.Gitmenizi hele ki sevgilinizle şiddetle öneririm(:

Filmin oluşmasını sağlayan konunun sahibi olan kitap:

Cecelia Ahern
Not:Seni Seviyorum

Bazı insanlar hayatlarını ruh eşlerini bulmayı umut ederek geçirirler, Holly ve Gerry dışında…

Çocukluktan beri birbirlerine aşıktılar, birbirlerinin cümlelerini tamamlar, kavga ettiklerinde bile gülmeyi başarırlardı. Hiç kimse Holly ve Gerry’yi birbirinden ayrı düşünemezdi.

Başlarına hiç ummadıkları bir şey gelene dek. Gerry’nin ani ölümü Holly’yi derinden sarsmıştı. Otuzuncu yaşına basarken Gerry sanki ona geri dönmüştü. Ardından bıraktığı bir deste mektup Holly’ye onsuz devam edeceği yaşamında rehber olacaktı. Her bir mektup ‘Not, Seni Seviyorum…’ şeklinde sona eriyordu.

Mektupların hepsi açıldıktan ve bir yılı geride bıraktıktan sonra Holly kendine güvenen ve hayata tek başına meydan okuyabilen biri haline gelmişti. Onu herkesten daha iyi tanıyan bu adam, genç kadına hayatın devam ettiğini öğretmeye çalışmıştı. Holly yeniden gülmeyi, ağlamayı, şarkı söylemeyi, dans etmeyi ve en önemlisi de eskisinden daha cesur olmayı öğrenmişti.

‘Hayatın duygusal yönlerine dair, mükemmel, uzun yıllar unutamayacağınız etkileyici bir roman

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

Fragman:

[youtube][/youtube]