'Güneşi Gördüm'

Bu bölümümüzde yerli yabancı tüm filmlerin tanıtım ve duyurularını yapabilir filmler hakkında yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

'Güneşi Gördüm'

Mesaj gönderen summer »

MAHSUN KIRMIZIGÜL’ÜN YAZIP YÖNETTİĞİ VE AYNI ZAMANDA ROL ALDIĞI 'GÜNEŞİ GÖRDÜM' DEKİ ALTUN AİLESİNİ YAKINDA TÜM TÜRKİYE KONUŞACAK…
Resim

Ramazan Altun (Mahsun Kırmızıgül), karısı ve altı çocuğuyla köyünden şehre taşındıktan sonra birbirinden ağır dramlar yaşamasına rağmen ailesini ayakta tutabilmek için hayatın en ağır yönünde mücadelesini veriyor. Filmde Ramo’nun karısını oynayan Demet Evgar, çekimler bittiğinde günlerce etkisinden kurtulamadığını belirterek, çocuklarını oynayan ve uzun bir seçim sürecinden sonra bulunan miniklerin oyuncuktaki başarılarının da kendisini şaşırttığını söyledi.

Çekimleri 10 Ocak 2009'da tamamlanacak olan ve yapımcılığını Murat Tokat'ın üstlendiği, çeşitli sosyal kategorideki çocukların dramını anlatacak olan filmde, 6 çocuk üzerinden yola çıkılarak ülkemizde zorda kalan milyonlarca çocuğun sessiz çığlıklarına kulak veriliyor ve onların sesi olmak üzere yola çıkılıyor. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen umut kapısını hep açık tutan filmin kahramanları, gerçek hikayelerden yola çıkarak sinema perdesinde hayat bulacak… Bir anlamda 'Türkiye'nin hikayesi' olan, insana dair her şeyi samimiyetle içinde barındıran film, 'Çocuklara ve umuda' adanıyor.

Alfabetik sırayla, Ali Sürmeli, Ali Tutal, Alper Kul, Altan Erkekli, Buğra Gülsoy, Cemal Toktaş, Cezmi Baskın, Cihat Tamer, Demet Evgar, Deniz Oral, Emre Kınay, Erol Demiröz, Erol Günaydın, Gülhan Tekin, Hande Subaşı, Itır Esen, Kamil Sönmez, Macit Sonkan, Mahsun Kırmızıgül, Menderes Samancılar, Murat Ünalmış, Nurseli İdiz, Sarp Apak, Cem Aksakal, Şerif Sezer, Yıldız Kültür, Yiğit Özşener, Zafer Ergin çocuk oyuncular olarak da Aleyna Kala, Aslıhan Kapanşahin, Cansu Aktay ve Tuğse Gökhan'ın rol aldığı ve çekimleri şu sıralar tüm hızıyla süren 'Güneşi Gördüm’ 12 Mart 2009'da sinemaseverlerle beyazperdede buluşacak…

Kaynak:gecce.com

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Re: 'Güneşi Gördüm'

Mesaj gönderen dikenüstünde »

SAğol paylaşım için... Bugün bu filmin adını arkadaşlarla bir türlü hatırlayamamıştık... Şimdi gördüm sevindim...

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Re: 'Güneşi Gördüm'

Mesaj gönderen summer »

Rolü Mahsun'dan İstedim

MAHSUN KIRMZIGÜL'ÜN SENARYOSUNU YAZDIĞI VE YÖNETTİĞİ GÜNEŞİ GÖRDÜM FİLMİNİN ÇEKİMLERİ TAMAMLANDI.

Dev oyuncu kadrosuna sahip filmde Havar adlı karakteri canlandıran Demet Evgar, bir arkadaşından duyduğu filmin senaryosunu çok beğenerek Mahsun Kırmızıgül'ün ofisine giderek tanışmak istemiş. Kırmızıgül'e filmde oynamak istediğini söyleyen Evgar, yöresel kıyafetlerle çektirdiği fotoğrafları da yanına almayı ihmal etmemiş. 13 yaşında dayısının oğlu Ramo (Mahsun Kırmızıgül) ile evlendirilerek altı çocuk doğuran bir kadını canlandıran Evgar, 'İyi ki tanışmak için gitmişim. Rolü ben kaptım ve çok mutluyum. Kadınlara çok farklı bir açıdan bakan filmin özellikle aileler tarafından rağbet gösteceğini düşünüyorum. Klasikler arasında yerini alacağını düşündüğüm ve son zamanların en güzel filmini çektik' diye konuştu.

Şu sıralar, montaj aşamasında olan ve Murat Tokat'ın yapımcılığında 12 Mart 2009'da sinemaseverler ile beyazperdede buluşacak olan filmde Kırmızıgül'ün çok başarılı senarist ve yönetmen olduğunu söyleyen Evgar, ortaya çıkan işin hem sanatsal değeri olduğunu hem de çok gişe yapacağını söyledi. Türkiye'de gerçeklerden yola çıkılarak yapılan filmler yapılmadığını da vurgulayan başarılı oyuncu 'Filmimizin fragmanı dahi herkesin dilinde. Çekimleri, tekniği ve müzikleri ile uluslar arası bir film olan Güneşi Gördüm'ü ben de herkes gibi merakla bekliyorum' dedi.

Haberin Kaynağı: gecce.com

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

'Güneşi Gördüm'

Mesaj gönderen summer »

Artık Biz de Güneşi Göreceğiz!

Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazıp yönettiği ve başrolünü oynadığı ''Güneşi Gördüm'' bugün vizyona giriyor.

Film bu gün vizyona muhteşem kadrosu ile geliyor. Birbirinden değerli oyunculardan seçilmiş kadroda Ali Sürmeli'den, Alper Kul'a, Altan Erkekli'den, Cezmi Baskın'a, Demet Evgar'dan Emre Kınay'a, Erol Günaydın'dan, Hande Subaşı'na, Kamil Sönmez'den, Mahsun Kırmızıgül'e, Menderes Samancılar'dan Nurseli İdiz'e, Sarp Apak'tan, Şerif Sezer'e, Yiğit Özşener'den, Zafer Ergin'e uzanan dev bir oyuncu kadrosu var.

Yapımcılığını Murat Tokat'ın üstlendiği, çeşitli sosyal kategorideki çocukların dramını anlatacak olan filmde, 6 çocuk üzerinden yola çıkılarak ülkemizde zor durumda olan milyonlarca çocuğun sorunlarına, sessiz çığlıklarına kurak veriliyor. 'Güneşi Gördüm'de son yirmi beş yıla dair; bugüne kadar cesaretle söylenmekte zorlanılan sözler yer alıyor ve yüksek sesle tartışılamayan konular işleniyor.

İstinye Park AFM Sinemaları'ndaki galanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kırmızıgül, filmin duygu yüklü olduğunu vurgulayarak, ''Gerçekten salon da bu nedenle duygu yüklüydü. Hep söylediğim bir şey vardı, oyuncu arkadaşlar bu filmde yüreklerini ortaya koydular'' dedi.

Filmin sadece göç değil, toplumsal bir hikâye olduğunu ifade eden Kırmızıgül, ''Umarım bu filmde anlatmak istediklerimiz en kısa zamanda insanlarımıza ulaşır. Senaryoyu, 75 yaşındaki bir amcanın anlattığı hikâyeden yola çıkarak yazdım'' diye konuştu.

Filmde rol alan sanatçılardan Altan Erkekli de bu coşkunun her salonda yaşanacağına emin olduğunu söyleyerek, ''Mahsun'un söylediği gibi barış için halaylar çekilecek. Bu dağların güzelliğini hep beraber göreceğiz'' dedi.

Tiyatro sanatçısı ve Mahsun Kırmızıgül'ün ilk filmi olan Beyaz Meleğin yıldızı, Yıldız Kenter ise ''Film acıydı, ama bu sancıyı görmemiz gerekiyor'' şeklinde konuştu.

Galada büyük beğeniyle izlenen film eleştirmenlerden ve izleyicilerden tam not aldı. Ortak kanı ise "GÜNEŞİ GÖRDÜM" filminin, çok ses getireceği idi.

Galadan sonra Sinema Yazarları Derneği Onursal Başkanı Atilla Dorsay "Beyaz Melek daha bütünlüklü bir filmdi. Burada çok şey söylemek istediği için konu biraz dağınık ilerliyor. Ama ele aldığı konu çok önemli. Bazı sahneler, filmin dramatize ağırlığını artırıyor. Önemli şeyler söylüyor. Mahsun'da Yılmaz Güney damarı görüyorum." dedi.

Sinema eleştirmeni Sadi Çilingir "Birlik ve beraberliği vurgulayan önemli bir film. Teröre karşı önemli bir çözüm sunuyor: Bu sorunu ancak birlikte çözebiliriz. Ve filmin sonunda umut var." diyerek film hakkındaki görüşlerini açıkladı.

Kanal D Home Video Genel Yayın Yönetmeni Burak Göral ise filmi Beyaz Melek'ten daha başarılı bulduğunu ve filmin terör sorunundan yola çıkarak çok fazla şey anlatmaya çalıştığını, filme bağlanıp karakterlerle iletişim kurabildiğini açıkladı.

"GÜNEŞİ GÖRDÜM" Sinemalarda ibretle izleyeceğimiz ve gerek izlerken gerekse sonrasında bizi çok düşündürecek bir film. İyi seyirler...

Kullanıcı avatarı
GiudiZioSo
Fanatik Üye
Fanatik Üye

'Güneşi Gördüm'

Mesaj gönderen GiudiZioSo »

2 hafta içinde gideceğim filme..

Kullanıcı avatarı
GS Rh (+)
Forumun Ablası
Forumun Ablası

'Güneşi Gördüm'

Mesaj gönderen GS Rh (+) »

Tesekkürler paylasımın için...
Sınemada fıragmanını izledım süperdi gitmek istıyorum....

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

'Güneşi Gördüm'

Mesaj gönderen swashbuckler »

Gitmeyeceğim bu filme,sadece mahsun kırmızıgülden haz etmediğim için değil,ben bu hikayeyi başka yerlerde de gördüm,hiç de haz etmedim...
yine de paylaşım için teşekkürler

Kullanıcı avatarı
bü$raa
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

'Güneşi Gördüm'

Mesaj gönderen bü$raa »

swashbuckler yazdı:Gitmeyeceğim bu filme,sadece mahsun kırmızıgülden haz etmediğim için değil,ben bu hikayeyi başka yerlerde de gördüm,hiç de haz etmedim...
yine de paylaşım için teşekkürler
aynen katılyorum ..

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

'Güneşi Gördüm'

Mesaj gönderen Veda »

Bugün gittim arkadaşlarımla.
Bence tabir edildiği gibi gerçekten tabuların üstüne giden bir filmdi. Hayli cesurdu Mahsun Kırmızıgül. Özellikle "travesti" konusunda farklı bir bakış açısı söz konusuydu.
Çocuklara ağladık biz. :(( :(( :((

Kullanıcı avatarı
GiudiZioSo
Fanatik Üye
Fanatik Üye

'Güneşi Gördüm'

Mesaj gönderen GiudiZioSo »

Veda yazdı:

Bence tabir edildiği gibi gerçekten tabuların üstüne giden bir filmdi. Hayli cesurdu Mahsun Kırmızıgül. Özellikle "travesti" konusunda farklı bir bakış açısı söz konusuydu.
:((

kesinlikle katılıyorum :(( ..
tebrik ediyorum filmdeki tüm oyuncuları..