Buz Devri 3

Bu bölümümüzde yerli yabancı tüm filmlerin tanıtım ve duyurularını yapabilir filmler hakkında yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Buz Devri 3

Mesaj gönderen summer »

"Buz Devri" Zamanı!
Resim
Önce bir bebeği ailesine ulaştırdık onlarla, sonra eriyen buzullara kafa tuttuk. Evet dünyanın en eksantrik üçlüsünden bahsediyorum: namut Manny, sivri dişli kaplan Diego ve miskin Sid. 20.000 yılın en eğlenceli üçlüsü ve filmin maskotu fındık düşkünü Scrat, serinin üçüncü filmi Ice Age: Dawn of the Dinosaurs ile bu kez de dinazorların arasında.

Animasyon yapımların içinde Buz Devri (İce Age) kuşkusuz önemli bir yere sahip. 2003 yılında vizyona giren ilk filmin fragmanı yayınlanmaya başladığında, bir çok yetişkin sinemasever "İşte çocuklar için bir film daha." dedi şüphesiz. Ama macera, drama ve eğlence yüklü bir 81 dakikadan sonra hepimiz notumuzu vermiştik bu filme: 10 üzerinden 10.

20. Century Fox'un Blue Sky Studios'a yaptırdığı bu 3D animasyon filmi, mimik ve ifade derinliği açısından gerçekten sınırları aşmış bir yapımdı. Gerçek üstü karakterlerinde gerçek renkler, abartılı yüz mimiklerinde bir samimilik vardı. Buz Devri'ni yaş ayrımı olmadan herkes severek izledi.

Etkileyici bir senaryo ya da popüler aktör - aktristlerden oluşan seslendirme kadrosu değildi Buz Devri'ni başarılı yapan. Bize filmi sevdiren zekice yapılmış espriler, animasyon karakterlerindeki doğal ama gerçeküstü mimikler ve kendimizi çocuk gibi hissettirmeden çocukluğumuzu yaşatan bir olgunluktu belki. Elbette başarısını biraz da Türk seslendirme kadrosuna borçluydu Buz Devri. Dodo'ları "Dünyanın sonu geldi! Buzullar, Buzullar!" şeklinde tempo tutarken izlemek başlı başına bir zevkti.

Sonuçta Buz Devri çocukları ve yetişkinleri ayrı ayrı ekran başına kilitleyen bir film oldu. Final sahnesinden sonra hepimizin içini bir burukluk sarmıştı ama çok sürmedi bu. Muhteşem üçlü Manny, Sid ve Diego bu kez de erimenin ortasında güldürdüler bizi. 2006 yılında beyazperdeye geri dönen Buz Devri: Erime Başlıyor (Ice Age 2: The Meltdown), beklendiği üzere büyük bir başarı kazandı ve bizi üçüncü filmi görme isteğiyle başbaşa bırakıp çekildi raflara.

01 Temmuz 2009'da vizyona girecek üçüncü filmin yönetmen koltuğunda, ilk film de Chris Wedge ile çalışan, ikinci filmi tek başına sırtlayan Carlos Saldanha var. Sid, Manny ve Diego, ikinci filmde aralarına katılan Ellie, Crash ve Eddie ile birlikte bu sefer bir dinazor yumurtasıyla başlayacak bir maceranın ortasındalar. Yapım ekibi Scrat'ın yanlızlığından sıkılmış olacak ki bir de dişi Scrat katılıyor karakterlere ve bu filmde elbette dinazorlar var.

Seslendirme kadrosu açıklandığı kadarıyla ilk iki filmle benzer olacak. Türkçe seslendirme kadrosu kesinleşmemekle birlikte hepimizin ortak dileği yeniden Ali Poyrazoğlu, Haluk Bilginer ve Yekta Kopan'ı duymak elbette.

Buz Devri üçüncü filmini görmeden dördüncüsünü talep ettiren bir yapım. Ve İce Age serisi daha uzun süre ne aklımızdan ne film arşivlerimizden silineceğe benziyor.

Büyük bir heyecanla Temmuz ayını bekliyoruz. Animasyon sever izleyici kitlesi kesinlikle bu yapımı kaçırmamalı.

DiziFilm - Yeşim İKİKAT

Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

Re: Buz Devri 3

Mesaj gönderen FB Rh (+) »

hiç izlemedim ama oğlumu götürmek istiyorum