My Sassy Girl / Yeopgijeogin geunyeo

Bu bölümümüzde yerli yabancı tüm filmlerin tanıtım ve duyurularını yapabilir filmler hakkında yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
Siyah Sandalye
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

My Sassy Girl / Yeopgijeogin geunyeo

Mesaj gönderen Siyah Sandalye »

Resim

Bu filmi izle yoksa ölürsün! :sagolun:
Güney Kore’nin etkileyici yapımlarından biri olan My Sassy Girl, gerçek bir hikayeden kitaplaştırılmış ve sonrasında sinemaya uyarlanmış yapımlardan biri.

Tür : Romantik / Dram / Komedi
Yönetmen : Jae-young Kwak
Senaryo : Jae-young Kwak , Ho-sik Kim (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Sung-Bok Kim
Müzik : Hyeong-seok Kim , Johann Pachelbel
Yapım : 2001, Güney Kore , 123 dk.

Oyuncular

Tae-hyun Cha (Kyun-woo) , Gianna Jun (Kız) , Jin-hie Han (Kızın Babası) , Sook-hee Hyun (Kızın Annesi)

Kyun-woo bir akşam evine dönerken metroda güzel bir kıza rastlar. Ne var ki kız kör kütük sarhoştur ve ayakta bile duramamaktadır. Kız trenin önüne düşmekten kurtaran Kyun-woo, bindikleri trende de kıza destek olmaya çalışır.

Trendeki diğer yolcular baygın olduğu için onu taşıyan Kyun-woo'nun kızın erkek arkadaşı olduğunu düşünürler, bu nedenle çocuk da kızı bırakıp gidemez. Bu karar insanın da hayatında bir dönüm noktası olacaktır.

Ho-sik Kim'in internette yayınladığı kendi anılarına dayanan hikayelerinin kitap haline getirilen aynı isimli romanından uyarlanan film, Günye Kore'nin en iyi romantik-komedilerinden biri olarak kabul ediliyor.

İki saat boyunca sizi doyasıya eğlendiren ve hüzünlendiren filme ben tam not verdim. Uzakdoğu sinemasının böylesine mükemmel yapımlarına karşı, popülaritesinin düşük olmasını nimet bilen Amerikan firmaları, bu filme de el atmış ve yeniden çevrimine başlamış. Bunu duyunca içim cıss etti :(
Altyapı açısından da oldukça sağlam olan film, detaylarında ilginç ve kaliteli notlara yer veriyor. Esaslı bir romantik bir film olmasına karşın hiç öpüşme sahnesi içermemesi, kızın isminin hiç telaffuz edilmemesi,
‘Kader; sevdiğin kişi için, tesadüflerden bir köprü inşa etmektir’ sözü bunlardan bazıları. Bir taraftan bu notlar filmde daha güçlü bir biçimde ifade edilseydi sonuç daha iyi olurdu diye düşünürken, diğer taraftan da filmi daha da uzatabileceği ya da ana temanın baskınlığını azaltabileceği endişesini duyuyorum.

Filmle ilgili birkaç resim
:ok:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Hem ağlayıp hem gülmek isteyen arkadaşlar, benden size tavsiye mutlaka izlemelisiniz.